Wtorek 13-11-2018, imieniny Benedykta, Stanisława, Arkadego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą

Przypadający 17 czerwca Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 r. w celu przeciwdziałania pustynnieniu dużych obszarów ziemi.

W swojej rezolucji Zgromadzenie Ogólne ONZ wezwało państwa, by wykorzystały obchody tego Dnia do pogłębienia świadomości na temat potrzeby międzynarodowej współpracy w zakresie zwalczania zjawiska pustynnienia i skutków suszy oraz realizacji postanowień Konwencji.
     Na czym polega zjawisko pustynnienia?
     Pustynnienie jest wynikiem oddziaływania zmian klimatycznych oraz działalności człowieka. Obecnie tereny pustynne pochłaniają prawie 6 mln hektarów rocznie, w 60 krajach zamieszkałych przez około miliard ludzi. Najbardziej dotknięte procesem pustynnienia są kraje trzeciego świata. Zagrożenie dotarło już również do krajów uprzemysłowionych, gdzie intensywne stosowanie pestycydów, nawozów, oraz intensywna melioracja prowadzą do wypłukiwania gleby. Inne przyczyny pustynnienia to: degradacja lasów, degradacja drzew na sawannie, zaorywanie stepów, nadmierny wypas bydła, zmiana kierunków biegu rzek, górnictwo oraz porzucanie tradycyjnych technik uprawy roślin na rzecz rolnictwa towarowego.
     Aby pokonać problem dalszego pustynnienia ziemi, należałoby wprowadzić ograniczenia w wycinaniu drzew, zwiększyć zalesianie i nawadnianie, ograniczyć wypas bydła na niektórych terenach, rozpocząć sadzenie roślinności w dolinach rzek okresowych, a pomiędzy polami tworzyć pasy drzew i krzewów.
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety ze sportami
Fototapety z uliczkami
Obraz na dibond 300x60 cm - Kawa
Fototapeta fizelinowa 320x148 cm - Samolot