Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Święto 9. Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie

 
Elbląg, Święto 9. Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie Już jutro 9. Brygada Kawalerii Pancernej zaprasza do wspólnego świętowania (fot. WS)
Rek

Czołgi, bojowe wozy piechoty, gąsienicowe transportery opancerzone, pojazdy kołowe, rycerze, kawalerzyści i żołnierska grochówka - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na wszystkich, którzy jutro (4 października) odwiedzą koszary podczas dnia otwartego i święta 9. Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego w Braniewie.

Na terenie jednostki wszystko już dziś jest zapięte "na ostatni guzik" i przygotowane na przyjęcie gości. Braniewscy pancerniacy zapraszają wszystkich na jutrzejszy festyn.
     - W jutrzejszych uroczystościach związanych z 19. rocznicą powstania Brygady weźmie udział wielu gości - mówi mjr Grzegorz Piotrowski z 9 Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie dodając: - Swoją obecność potwierdził wiceminister obrony narodowej Waldemar Skrzypczak. W prezentacji rocznego dorobku Brygady oprócz wiceministra oraz dowódców wszystkich dowódców 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej wezmą udział również zaproszeni goście. Od godz. 10 rozpoczyna się na terenie jednostki festyn dla mieszkańców Braniewa, okolic i nie tylko. Zapraszamy wszystkich naszych sympatyków do odwiedzenia koszar w tak ważnym dla Brygady dniu.

 

- Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla odwiedzających w każdym wieku - kontynuuje mjr Grzegorz Piotrowski. - Każdy chętny będzie mógł z bliska obejrzeć sprzęt jakim na dzień dzisiejszy dysponujemy. Chętni będą mogli dosłownie poczuć, jak czuje się żołnierz w czołgu czy bojowym wozie piechoty. Na placu wystawiliśmy 40 czołgów T-72 oraz dużo sprzętu towarzyszącego. Będą więc bojowe wozy piechoty, transportery opancerzone, działa samobieżne oraz sprzęt, który zabezpiecza walczących żołnierzy: pojazdy kołowe ciężarowe i terenowe oraz sprzęt służący do napraw, zaopatrzenia i obsługi brygady. Swoje wyposażenie zaprezentują również inne służby: policja, straż pożarna, żandarmeria wojskowa, straż graniczna. Będą też stoiska promocyjne 9. Brygady oraz miasta, gminy i powiatu Braniewo. Nie zabraknie oczywiście atrakcji dla dzieci. Najmłodsi będą mogli skorzystać z placu zabaw. Na scenie będą występy zespołów artystyczny działających przy naszym Klubie Wojskowym i nie tylko. Również każdy chętny będzie mógł się zaprezentować na scenie o ile wyrazi taką wolę. Sporą atrakcją, jak zwykle przy takich okazjach, będzie żołnierska grochówka - kończy braniewski oficer.
     Będąc dzisiaj na terenie 9. Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie na własne oczy mogliśmy się przekonać, że jednostka jest już przygotowana na przyjęcie gości. Trwały jeszcze ostatnie próby poszczególnych pododdziałów, ale sprzęt Brygady jest już rozstawiony i czeka na wszystkich, którzy jutro koszary jednostki odwiedzą. Do zobaczenia w Braniewie! Jutro, od godz. 10

Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Musieli się Ruskich manewrów przestraszyć. Paszli w bój za Rodinu. Trzeba być idiotą żeby nadstawiać uszy za ten podły kraj,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 19
  zaTuska(2013-10-03)
 • Szkoda, że chłopaki mają tak masakrystycznie przestarzały sprzęt, nawet jak na polskie warunki. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  znawca79(2013-10-03)
 • T-72 – czołg konstrukcji radzieckiej wprowadzony na uzbrojenie wojsk radzieckich w początku lat 70.:) Czołgi T-72 są eksponowane muzeach no i w Braniewie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  (2013-10-03)
 • A Szafa to tam jeszcze pracuje ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kursToruń(2013-10-04)
 • a pokażą najgłupszego dowódce batalionu czołgów?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2013-10-04)
 • Co za debilizm robić dni otwarte w dzień pracujący w godzinach 10-13 !!!!! Kto tam przyjdzie ? Emeryci ? Aaaa już wiem ! Budżetówka nie pracuje w soboty !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 4
  wkerwionyjak150(2013-10-04)
 • Tego co pisze o Polsce " podły kraj " powinno się deportować o dożywotnio pozbawić obywatelstwa, politycy i różne kanalie u koryta to jeszcze nie cała Polska i nie czekaj na to co co ten kraj ma zrobić dla Ciebie tylko pomyśl co Ty możesz zrobić dla swojego kraju, od tego każdy powinien zacząć a jak ci się nie podoba to won, nikt tu nikogo na siłę nie trzyma.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2013-10-04)
 • "Podły kraj. .. ", no piękne określenie. Dowiedz się człowieku że kraj jest taki jakich ma obywateli. A tak naprawdę, to nie chce mi się z tobą gadać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  Franz(2013-10-04)
 • godziny naprawde odpowiednie, dla kogo ta impreza? dorośli w pracy, dzieci w szkole, wojacy nie lubią pracować po 15 ?, fakt wojna rozpoczeła się wcześnie rano, ale też przed siódmą ciekawe czy nie zaśpią?.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 4
  (2013-10-04)
 • Znowu stado malkontentów, ciągle powtarzam i powtarzał będę jak nam zapłacicie za nadgodziny to będziemy siedzieć a jak nie to wara od Nas, a wy co nam pokazujecie ?. .. niechęć i ciągłe ujadanie na Nas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 1
  (2013-10-04)
 • Co to jest Nas?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  (2013-10-04)
 • Kolego, stado malkontentów będzie zawsze i wszędzie ujadać, bo mieszka w depresji i nie potrafi sobie w życiu radzić :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2013-10-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Konto poczty elektronicznej
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini