Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Święto chlebem pachnące. Zobacz zdjęcia!

 
Elbląg, Święto chlebem pachnące. Zobacz zdjęcia! fot. Michał Skroboszewski
Rek

Zapraszał na nią zapach wędzonej kiełbasy i chleba na zakwasie, smak górskich serów i smażonych pierogów, rozlegająca się muzyka i wrzawa wałęsających się między stosikami elblążan. Dziś (11 września) na elbląskiej Starówce rozpoczęła się jubileuszowa edycja Święta Chleba. Zobacz fotoreportaż z pierwszego dnia. 

Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym powodzeniem, przybywa także przeróżnych atrakcji. W tym roku na jarmark produktów regionalnych zgłosiło się aż 248. wystawców, którzy utworzyli ciąg sprzedażowy o łącznej długości blisko jednego kilometra.
     By uczcić dziesiątą już edycję elbląskiego święta, podczas oficjalnego otwarcia imprezy na placu przed sceną główną najmłodsi elblążanie wypuścili w niebo dziesiątki białych baloników. Do kupowania zachęcały różnokolorowe jarmarkowe stoiska. Serwetki, wisiorki, monety, zioła, oscypki, origami, kwas chlebowy, miód, tradycyjne piwo, ceramika, rzeźba w drewnie, rękodzieło średniowieczne, suszone kwiaty – to tylko niektóre z artykułów prezentowanych na stoiskach. Nie zabrakło oczywiście głównego bohatera imprezy, czyli chleba na zakwasie.
     - Co roku tutaj przyjeżdżamy i jesteśmy bardzo zadowoleni – opowiadają Piotr i Marcin Tieśluk, wystawcy wędlin i chleba na zakwasie z Podlasia. - Impreza odbywa się już po raz dziesiąty, więc ma już jakąś renomę. Odwołując się do tytułu imprezy, można u nas kupić naturalne chleby na zakwasie. U nas są oczywiście najlepsze! – śmieją się, zachwalając swój towar. - Są wyrabiane w rodzinnej piekarni, która nie piecze na masową skalę. Chleby posiadają certyfikat i są wyrabiane wyłącznie na zakwasie bez użycia mąki, dlatego zachowują świeżość, a ludzie tego szukają.
     - Jesteśmy tutaj już po raz drugi i musimy przyznać, że to bardzo fajna impreza, a i utarg także spory – mówią wystawcy wyrobów litewskich z okolic Lublina. – Myślę, że jeszcze nie raz tutaj wrócimy – obiecują.
     Już od samego rana na elbląskiej Starówce rozbrzmiewała wesoła muzyka i a wokół stoisk gromadziło się coraz więcej elblążan.
     - To świetna impreza rozweselająca to nasze niestety smutne miasto – mówi elblążanka. - Z każdym rokiem przybywa więcej stoisk, na których można spróbować lokalnych przysmaków. Można zakupić wiele oryginalnych przedmiotów, spotkać się z ludźmi, posłuchać fajnej muzyki, inaczej niż zwykle spędzić czas.
     Oprócz jarmarku podczas Święta Chleba nie zabraknie i innych atrakcji: występów artystycznych czy warsztatów takich jak warsztat ceramiki i witrażu prowadzony przez pracowników i podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu.
     - Pokażemy, jak w prosty sposób można wykonać z gliny przedmioty, które nie wymagają zmysłu artystycznego, a po wykończeniu mają walor artystyczny – mówi Bogusław Gromadzki, instruktor pracowni stolarskiej przy PSOUU w Elblągu. - Zaprezentujemy też sposób, w jaki wykonuje się witraże metodą Tiffaniego. Odbędzie się też pokaz naszego zespołu bębniarskiego.
     Na stoisku Warsztatu Terapii Zajęciowej przy elbląskim PSOUU można było zobaczyć i zakupić prace rzeźbiarskie, ceramiczne i witrażowe wykonane przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
– Uczestnikami warsztatu są osoby dorosłe, niepełnosprawne intelektualnie w wieku od 20 do 40 lat – dodaje Bogusław Gromadzki. - Głównym zadaniem warsztatu jest przygotowanie ich do pracy zawodowej. Wykonują swoją pracę z pasją. Mają różne mają możliwości w zakresie wykonywania czynności, ale robią to zawsze z dużym zaangażowaniem.
     Zapraszamy elblążan do odwiedzenia tego stoiska jak i skorzystania z pozostałych atrakcji oferowanych podczas tegorocznego Święta Chleba.
     
Program X Elbląskiego Świętego Chleba
     
     
Piątek - 11.09.2015
     
     Stare Miasto
     10:00 - 22:00 Jarmark produktów regionalnych
     Jarmark z regionalnymi wypiekami, produktami żywnościowymi oraz rękodziełem i sztuką ludową
• 10:00 – 18:00 Wystawa „Historia w ludzkich losach zapisana…” Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie – Brama Targowa - cykl fotografii, które powstały w trakcie etnograficznych badań terenowych realizowanych przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, w ramach projektu „Mazury na ludowo”.
• 10:00 - 20:00 Koncerty plenerowe, spektakle teatru ulicznego, pokazy kuglarskie, szczudlarze i inne atrakcje, m.in.
     godz.18:30 Teatr uliczny
     godz. 20:30 pokaz tańca z ogniem
• 10:00 - 22:00 Piękno dawnych ksiąg. Zbiory zabytkowe Biblioteki Elbląskiej - wystawa zewnętrzna przedstawiająca piękno dawnej sztuki książki
• 10:00 - 22:00 Historia ciekawsza niż myślisz - wystawa zewnętrzna Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu
• 18:30 „Przybycie wyprawy Hermanna von Balka do Elbląga" - przemarsz wojsk krzyżackich i pruskich
     Plac Katedralny - Scena główna
     11:00 - 13:00 Inauguracja Święta Chleba. Prezentacje artystyczne
     13:00 - 15:00 Prezentacje Młodzieżowego Domu Kultury
     Sekcja wokalna: Grupa Wokalna „Szalone Małolaty”, „Szalone”, „NOW!” oraz występy solistów Mai Kadłubowskiej i Pawła Marchla
     Prezentacja: Pracownia perkusji i pracownia saksofonu
     Prezentacja: Sekcja muzyki dawnej
     Sekcja taneczna-streetdance
     15:00 - 16:00 Występ Zespołu „Karszewianki”
     16:00 - 17:30 Finał konkursu Dziennika Elbląskiego „Dziewczyna Piekarczyka"
     17:30 - 18:00 Koncert na cymbałach wileńskich Piotra Krupskiego
     19:00 - 20:00 Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Szuwary”
     
     Plac Katedralny
• 10:00 – 19:00 „Zabawy z historią" - strefa historycznych zabaw i animacji dla dzieci, pokazy rzemiosła
     Bulwar Zygmunta Augusta
• 13:00 – 19:00 „Elbląg w formie” - strefa rekreacji - atrakcje dla dzieci, konkursy sprawnościowe, zabawy, pokazy taneczne, zajęcia fitness
• 13:00 – 19:00 Obóz rycerski – rekonstrukcja obozowiska wojsk krzyżackich i pruskich
     
     Wyspa Spichrzów
     10:00 – 20:00 WESOŁE MIASTECZKO park zabaw dla dzieci i młodzieży
     
     Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu
     11:00 – 19:00
• Film holograficzny: „Historie ponad granicami” - przedstawiający dwa tysiące lat historii i przemian kulturowych południowo-wschodniego pobrzeża Bałtyku
• Wystawa „Elbląg Reconditus” - prezentująca 700-letnią historię miasta, przerwaną w 1945 r. i mozolnie odtwarzaną na podstawie wieloletnich badań archeologicznych
• Wystawa „Historia w twarzach, twarze historii” - oparta na filmowych wywiadach z byłymi mieszkańcami Elbląga, obraz przedwojennego świata widzianego oczami dzieci
• Wystawa „Nieśmiertelność kobiecości” - ekspozycja prezentująca kobiece artefakty ludu zamieszkującego okolicę współczesnego Elbląga u schyłku starożytności
     
     Biblioteka Elbląska
     11:00 – 19:00
• Dni otwarte w pracowni digitalizacji - prezentacja sprzętu do digitalizacji
• Dni otwarte pracowni konserwacji zbiorów zabytkowych
• Multimedialna prezentacja Elbląskiej Biblioteki Cyfrowej i Wortalu Historycznego
• „Papier jest trwalszy niż kamień i człowiek”, „Gwarne życie nad rzeką Elbląg” - zajęcia plastyczne, odwołujące się do dawnych technik piśmienniczych i wytwarzania papieru inspirowane zbiorami zabytkowymi Biblioteki Elbląskiej oraz przeszłością miasta
• Konkursy w mediach społecznościowych – odnoszące się do elektronicznych katalogów historii i kultury Elbląga (Elbląski Wortal Historyczny, Elbląska Biblioteka Cyfrowa)
     oraz
     18:00 „Dawny Elbląg w świetle relacji podróżniczych i na kartach literatury pięknej” wykład i prezentacja Joanny Szkolnickiej
     Centrum Sztuki Galeria EL
     19:00 – 20:00 Projekcja filmów (cykl projekcji „Z historii Galerii EL”)
     
     
Sobota - 12.09.2015
     Stare Miasto
     9:00 - 22:00 Jarmark produktów regionalnych
     Jarmark z regionalnymi wypiekami, produktami żywnościowymi oraz rękodziełem i sztuką ludową
• Pokazy piekarnicze „Od ziarenka do bochenka” dr Józef Sadkiewicz
• Pokazy kulinarne „Od pola do stołu” dr Grzegorz Russak
• Gawędy, zabawy, konkursy dotyczące wypieku chleba
• Wspólne gotowanie i biesiadowanie przy wielkiej patelni z gulaszem i bigosem
• 9:00 - 22:00 Piękno dawnych ksiąg. Zbiory zabytkowe Biblioteki Elbląskiej - wystawa zewnętrzna przedstawiająca piękno dawnej sztuki książki
• 9:00 - 22:00 Historia ciekawsza niż myślisz - wystawa zewnętrzna Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu
• 10:00 – 18:00 Wystawa „Historia w ludzkich losach zapisana…” Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie – Brama Targowa - cykl fotografii, które powstały w trakcie etnograficznych badań terenowych realizowanych przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, w ramach projektu „Mazury na ludowo”
• 10:00 – 20:00 Koncerty plenerowe, spektakle teatru ulicznego, pokazy kuglarskie, szczudlarze i inne atrakcje, m.in.:
     od godz. 12.30 Kapela Ferajna z Tolkmicka
     od godz. 13:00 – 14:00 i 16:00 – 17:30 – Jazz Band Fila - koncerty plenerowe zespołu jazzu tradycyjnego
     od godz. 15:00 – 17:00 - 20. Elbląskie Dni Muzyki Dawnej – koncerty zespołów muzyki dawnej
     od godz. 17:30 – 19:00 Piotr Krupski – koncerty na cymbałach wileńskich
     godz. 20:30 pokaz tańca z ogniem
• 17:30 Przybycie wojsk na miejsce bitwy o osadę elbląską - przemarsz wojsk krzyżackich i pruskich
     
     Plac Katedralny - scena główna

     11:30 - 15:00 Uroczysty koncert z okazji Ogólnopolskich i Wojewódzkich Obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa:
     - VOŁOSI - kwintet smyczkowy, łączący dwa, z pozoru, odległe światy – klasycznie wykształconych braci Krzysztofa i Stanisława Lasoniów, oraz trzech muzyków ludowych z Beskidu Śląskiego – Jana Kaczmarzyka, Roberta Waszuta i Zbigniewa Michałka. VOŁOSI, grają muzykę, która jednoczy wiele stylów i tradycji – od kameralistyki i muzyki współczesnej, przez improwizację, jazz po muzykę ludową.
     oraz ELBLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA
     - zespoły muzyki dawnej (ramach 20. Elbląskich Dni Muzyki Dawnej) koncert "Od Średniowiecza do Baroku" - występ zespołów „Piccolo” (Gdańsk), „Pomezania” (Malbork) i „Parmezan” (Elbląg), „Danserye" (Elbląg - Gdańsk)
     15:00 – 15:30 Finał „Sobót z przewodnikiem”
     15:30 - 17:45 Występy zespołów folklorystycznych oraz familijna nauka tańców - Zespół Pieśni i Tańca „Malbork”
     17:45 - 18:00 Dekoracja zwycięzców Wyścigu Smoczych Łodzi
     18:00 - 19:00 Muzyka mechaniczna (w tym czasie na Wyspie Spichrzów - Inscenizacja bitwy pomiędzy wojskami Hermanna von Balka oraz Prusami o osadę Elbląską)
     19:00 - 20:30 Koncert zespołu HORPYNA
     Horpyna to czołowy przedstawiciel ukraińskiej sceny muzycznej w Polsce, istniejący nieprzerwanie od 1999 roku. Przez te wszystkie lata Horpyna ewoluowała od tradycyjnego folku a nawet folkloru przez utwory tradycyjnie grane w stylistyce rocka aż do tworzenia własnych kompozycji o folkowo-rockowym brzmieniu. Dziś, repertuar Horpyny to folk-rock osadzony w klimatach ukraińskich, w których czuje się zadziornego kozackiego ducha...
     
     Plac Katedralny

• 10:00 – 19:00 „Zabawy z historią" - strefa historycznych zabaw i animacji dla dzieci, pokazy rzemiosła
     
     Bulwar Zygmunta Augusta
• 10:00 – 19:00 „Elbląg w formie”- strefa rekreacji - atrakcje dla dzieci, konkursy sprawnościowe, zabawy, pokazy taneczne, zajęcia fitness
• 10:00 – 20:00 Obóz rycerski – rekonstrukcja obozowiska wojsk krzyżackich i pruskich
• 13:00 – 17:00 Smocze łodzie – wyścigi smoczych łodzi po rzece Elbląg
     
     Wyspa Spichrzów

     10:00 – 20:00 WESOŁE MIASTECZKO park zabaw dla dzieci
     18:00 - 19:00 Inscenizacja bitwy pomiędzy wojskami Hermanna von Balka oraz Prusami o osadę elbląską – z udziałem odtwórców historycznych, konnicy, maszyn oblężniczych, pirotechniki, łodzi średniowiecznej
     
     Muzeum Archeologiczno – Historyczne
     11:00 – 19:00
• Film holograficzny: „Historie ponad granicami” - film przedstawiający dwa tysiące lat historii i przemian kulturowych południowo-wschodniego pobrzeża Bałtyku
• Wystawa „Elbląg Reconditus” - prezentująca 700-letnią historię miasta, przerwaną w 1945 r. i mozolnie odtwarzaną na podstawie wieloletnich badań archeologicznych
• Wystawa „Historia w twarzach, twarze historii” - oparta na filmowych wywiadach z byłymi mieszkańcami Elbląga, obraz przedwojennego świata widzianego oczami dzieci
• Wystawa „Nieśmiertelność kobiecości” - ekspozycja prezentująca kobiece artefakty ludu zamieszkującego okolicę współczesnego Elbląga u schyłku starożytności
     oraz
     11:00 – 12:00 otwarcie „Sali Kaspra Bekiesza”
     13:00 – 14:00 otwarcie wystawy „Dary i zakupy”
     
     Biblioteka Elbląska

     11:00 – 19:00
• Dni otwarte w pracowni digitalizacji - prezentacja sprzętu do digitalizacji
• Dni otwarte pracowni konserwacji zbiorów zabytkowych
• Multimedialna prezentacja Elbląskiej Biblioteki Cyfrowej i Wortalu Historycznego
• „Papier jest trwalszy niż kamień i człowiek”, „Gwarne życie nad rzeką Elbląg” - zajęcia plastyczne, odwołujące się do dawnych technik piśmienniczych i wytwarzania papieru inspirowane zbiorami zabytkowymi Biblioteki Elbląskiej oraz przeszłością miasta
• Konkursy w mediach społecznościowych – odnoszące się do elektronicznych katalogów historii i kultury Elbląga (Elbląski Wortal Historyczny, Elbląska Biblioteka Cyfrowa)
     oraz
     w godz. 13:00 – 17:00 Prezentacja materiałów archiwalnych – dotyczących kamienic, w których Biblioteka znalazła swą siedzibę
     od 18:00 – Salon Polityki – specjalny program poświęcony Europejskim Dniom Dziedzictwa
     
     Centrum Sztuki Galeria EL
     13:00 – 14:00, 17:00 – 19:00 Oprowadzanie po Galerii EL
     19:00 – 20:00 Projekcja filmów (cykl projekcji „Z historii Galerii EL”)
     
     Ratusz Staromiejski
     10:00 – 20:00 Festiwal gier planszowych „Manufaktura”
     11:00 – 19:00 „Cyfrowa pamięć” - prezentacja działalności Regionalnej Pracowni Digitalizacji Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
     
     
Niedziela - 13.09.2015
     Stare Miasto
     9:00 - 20:00 Jarmark produktów regionalnych
     Jarmark z regionalnymi wypiekami, produktami żywnościowymi oraz rękodziełem i sztuką ludową
• Pokazy piekarnicze „Od ziarenka do bochenka” dr Józef Sadkiewicz
• Pokazy kulinarne „Od pola do stołu” dr Grzegorz Russak
• Gawędy, zabawy, konkursy dotyczące wypieku chleba
• Wspólne gotowanie i biesiadowanie przy wielkiej patelni z gulaszem i bigosem
• 10:00 – 18:00 Wystawa „Historia w ludzkich losach zapisana…” Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie – Brama Targowa - cykl fotografii, które powstały w trakcie etnograficznych badań terenowych realizowanych przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, w ramach projektu „Mazury na ludowo”
• 9:00 - 22:00 Piękno dawnych ksiąg. Zbiory zabytkowe Biblioteki Elbląskiej - wystawa zewnętrzna przedstawiająca piękno dawnej sztuki książki
• 9:00 - 22:00 Historia ciekawsza niż myślisz - wystawa zewnętrzna Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu
• 10:00 - 20:00 Koncerty plenerowe, pokazy kuglarskie, szczudlarze i inne atrakcje
     od godz. 11:30 – 12:30, 13:00 – 14:00 20. Elbląskie Dni Muzyki Dawnej – koncerty zespołów muzyk dawnej
     Piotr Krupski – koncerty na cymbałach wileńskich
     
     Plac Katedralny - scena główna
     11:00 - 11:30 Familijna nauka tańców i występy zespołów folklorystycznych
     Zespół folklorystyczny Jantariki i Lubianoćka
     12:30 - 13:00 „Dźwiekomalowanie” – rodzinny happening artystyczny
     14:00 – 14:30 „Dźwiekomalowanie” – rodzinny happening artystyczny
     14:30 – 15:00 Familijna nauka tańców i występy zespołów folklorystycznych
     Zespół folklorystyczny Bałałajka
     Zespół Pieśni i Tańca „Malbork”
     15:00 – 15:30 „Dźwiekomalowanie” – rodzinny happening artystyczny
     15:30 – 16:00 Familijna nauka tańców i występy zespołów folklorystycznych
     Zespół Pieśni i Tańca „Malbork”
     16:00 - 17:30 Koncert zespołu KARAKRYNA – formacja, grająca utwory ludowe (głównie z regionu Warmii) w energetycznych, jazzowych aranżacjach
     17:30 - 18:00 Inscenizacja historyczna „Nadanie praw miejskich Elblągowi”
     19:00 – 20:00 Koncert na cymbałach wileńskich Piotra Krupskiego
     
     Plac Katedralny
• 10:00 – 18:00 „Zabawy z historią" - strefa historycznych zabaw i animacji dla dzieci, pokazy rzemiosła
     Bulwar Zygmunta Augusta
• 10:00 – 18:00 „Elbląg w formie”- strefa rekreacji - atrakcje dla dzieci, konkursy sprawnościowe, zabawy, pokazy taneczne, zajęcia fitness
• 10:00 – 18:00 Rodzinne pływanie kajakami (na rzece Elbląg)
• Festiwal Sportów Wodnych
• 10:00 – 18:00 Obóz rycerski – rekonstrukcja obozowiska wojsk krzyżackich i pruskich
     
     Wyspa Spichrzów

     10:00 – 20:00 WESOŁE MIASTECZKO park zabaw dla dzieci
     
     Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu
     11:00 – 19:00
• Film holograficzny: „Historie ponad granicami” film przedstawiający dwa tysiące lat historii i przemian kulturowych południowo-wschodniego pobrzeża Bałtyku
• Wystawa „Elbląg Reconditus” prezentująca 700-letnią historię miasta, przerwaną w 1945 r. i mozolnie odtwarzaną na podstawie wieloletnich badań archeologicznych
• Wystawa „Historia w twarzach, twarze historii” oparta na filmowych wywiadach z byłymi mieszkańcami Elbląga, obraz przedwojennego świata widzianego oczami dzieci
• Wystawa „Nieśmiertelność kobiecości” ekspozycja prezentująca kobiece artefakty ludu zamieszkującego okolicę współczesnego Elbląga u schyłku starożytności.
     
     Biblioteka Elbląska
     11:00 – 19:00
• Dni otwarte w pracowni digitalizacji - prezentacja sprzętu do digitalizacji
• Dni otwarte pracowni konserwacji zbiorów zabytkowych
• Multimedialna prezentacja Elbląskiej Biblioteki Cyfrowej i Wortalu Historycznego
• „Papier jest trwalszy niż kamień i człowiek”, „Gwarne życie nad rzeką Elbląg” - zajęcia plastyczne, odwołujące się do dawnych technik piśmienniczych i wytwarzania papieru inspirowane zbiorami zabytkowymi Biblioteki Elbląskiej oraz przeszłością miasta
• Konkursy w mediach społecznościowych – odnoszące się do elektronicznych katalogów historii i kultury Elbląga (Elbląski Wortal Historyczny, Elbląska Biblioteka Cyfrowa)
     
     Centrum Sztuki Galeria EL
     13:00 – 14:00, 17:00 – 19:00 Oprowadzanie po Galerii EL
     
     Ratusz Staromiejski
     10:00 – 15:00 Festiwal gier planszowych „Manufaktura”
     
     Talenty z Młodzieżowego Domu Kultury

     Serdecznie zapraszamy w piątek 11 września w godz. 13:00 - 15:00 na scenę główną Elbląskiego Święta Chleba, do obejrzenia i wysłuchania prezentacji przygotowanych przez nauczycieli oraz uczestników zajęć Młodzieżowego Domu Kultury.
     Występować będzie:
     Sekcja wokalna: Grupa Wokalna „Szalone Małolaty”, „Szalone”, „NOW!” oraz soliści Maja Kadłubowska i Paweł Marchel
     Prezentacja: Pracownia perkusji i pracownia saksofonu
     Prezentacja: Sekcja muzyki dawnej
     Sekcja taneczna-streetdance
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • chyba chleb bez drożdży a nie mąki. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  (2015-09-11)
 • Chleb bez mąki to fakt - wyczyn. Ale to, że na targach można się spotkać z orgiami, zamiast origami, to już przerażające. Toć tam dzieci chodzą. .. Strach się odwrócić na takich dniach chleba - wydupczą i co? Gratuluję korektora Redakcji. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  darkfallen(2015-09-11)
 • Zrobic chleb bez maki. .. to trzeba opatentowac. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2015-09-11)
 • A ceny jak w disneylandzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 0
  Melepeta(2015-09-11)
 • Ceny z kosmosu, drożej niż na dominikańskim. Dziękuję nie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  (2015-09-11)
 • Mam pytanie. Jestem z innego miasta, czy tam w pobliżu jest parking? Może być płatny. Dziękuję i pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  przyjezdnywsobotę(2015-09-11)
 • jest w pobliżu darmowy parking - koło Kauflandu, po do Bozia nóżki dała żeby na nich chodzić, pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 6
  expert(2015-09-11)
 • A tych wystawców to chyba pop. .. .. ło. Ceny wywalili takie, że niech ich chudy byk wyr. .. .. a
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  umpapa(2015-09-11)
 • przyjezdnywsobotę po drugiej stronie kanału można pewnie spróbować. Jest też parking przy starówce ale nie wiem jak wygląda ruch w jej obrębie w trakcie święta chleba. Przypuszczam, że da się zaparkować koło szkoły na ulicy Drzewnej. A tak z innej beczki chleb bez mąki da się wyprodukować (o ile można nazwać to chlebem a nie wyrobem jakimś tam) Robi się go z jaj i różnych ziaren. A swoją drogą na tym zdjęciu Wróblewski z piekarczykiem są do siebie całkiem podobni;P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  AnaHana(2015-09-11)
 • CENY KOSMOS TOTALNY !!!! kanapka ze smalcem 5 zł !!! itp drożyzna wiecej chodzących niż kupujących i dobrze. .. a nie wystawiac się i zdzierać, wielkie święto chleba za taką kasę wystwcom mówie NIEEEEE!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 2
  (2015-09-12)
 • Norma. Zawsze tyle kosztowała przez tyle lat. Ciesz się że nie za 10 złociszy. A jak nie odpowiada to do Biedronki po smalec drałuj. Zawsze się znajdą osoby którym nic nie odpowiada. Ważne że coś się dzieje a nie ciągle narzekacie. Nikt nie karze Ci kupować! Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 5
  JanuszDzięcioł-strażnikmiejs(2015-09-12)
 • W mc Donald badziewny hamburger i frytki dużo droższe niż ich wartość a jednak nikt nie narzeka tylko co niedzielę całymi godzinami w "restauracji" napychają kabzę wielkim firmą a potem 5zl na kanapke żałują. Trochę to żenujące
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  amma(2015-09-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Hosting WWW START