Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Świętowali na poligonie

 
Elbląg, Świętowali na poligonie fot. st. chor. Sławomir Tessar
Rek

14 września przypada 96. rocznica powstania 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. 9 września punktualnie o godz. 12. 00, na pasie taktycznym orzyskiego poligonu, rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji rocznicy powstania Dywizji.

Rok 2015 jest dla naszej dywizji czasem bardzo intensywnego szkolenia. Jednostki 16 PDZ uczestniczyły, uczestniczą i będą uczestniczyć w bardzo wielu ćwiczeniach i szkoleniach, w tym w większości z udziałem żołnierzy NATO. Jest to dla nas czas bardzo intensywnej i ciężkiej służby. Tak jest i we wrześniu – ponad 3000 żołnierzy oraz ponad 700 jednostek sprzętowych z Dowództwa i jednostek dywizji uczestniczyło w ćwiczeniu taktycznym z wojskami „TUMAK – 15”. 9 września, na uroczystej zbiórce pododdziałów, zakończyliśmy ćwiczenie. Punktualnie o godz. 12. 00, na pasie taktycznym orzyskiego poligonu, rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji 96. rocznicy powstania 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście – przedstawiciele instytucji centralnych MON, DG RSZ, przedstawiciele wojewody i marszałka województwa warmińsko – mazurskiego, władz Elbląga i wszystkich miast garnizonowych oraz współpracujących z dywizją. Na poligon przybyli przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, współpracujących z Dowództwem i jednostkami dywizji, Dowódcy, Szefowie i Komendanci jednostek i instytucji wojskowych, służb mundurowych, duchowieństwo i kombatanci oraz przyjaciele 16 Dywizji. W trakcie uroczystej zbiórki – po przyjęciu meldunku i przeglądzie pododdziałów przez Dowódcę 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. dr Leszka Surawskiego, podniesieniu Flagi Państwowej , powitaniu przybyłych gości, wręczono wyróżnienia z okazji naszego święta. W swoim wystąpieniu, Dowódca 16 PDZ, podkreślił olbrzymi wysiłek żołnierzy Dywizji w trakcie szkoleń, ćwiczeń i realizacji zadań w 2015 roku. Po przegrupowaniu pododdziałów, nastąpiła defilada sprzętu wojskowego ze wszystkich jednostek naszej dywizji, który brał udział w ćwiczeniu „TUMAK – 15” i realizowanym szkoleniu poligonowym. Taka defilada wzbudziła wśród gości wielkie zainteresowanie i aplauz – zarówno sceneria jak i sprzęt bojowy zrobiły na widzach niezapomniane wrażenie.
     Po uroczystej zbiórce zaprosiliśmy naszych gości na strzelnicę czołgową, gdzie mogli z bliska obejrzeć wszystkie jednostki sprzętu, którymi dysponują nasze jednostki wojskowe. Poczynając od danych taktyczno – technicznych, poprzez zajęcie miejsc w przedziałach bojowych i np. naprowadzaniu armaty na cel, wypracowaniu danych do strzelania czy obserwacji celi.
     Święto 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej już za nami. Część sił i sprzętu bojowego wraca do garnizonów, większość zaś rozpoczyna planowe szkolenie poligonowe.
     
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA