UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Święty Florian przyniósł strażakom awanse i odznaczenia

 
Elbląg, Święty Florian przyniósł strażakom awanse i odznaczenia
(fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Na co dzień gaszą pożary, ratują życie ofiar wypadków samochodowych, walczą z zagrożeniem powodziowym. Dziś w Galerii EL znaleźli chwilę na obchody święta swojego patrona -  świętego Floriana. Zobacz fotoreportaż z uroczystości.

Na co dzień czerwony samochód „na bombach” oznacza, że ktoś, gdzieś potrzebuje pomocy. I do tej pomocy jadą „rycerze św. Floriana” - strażacy zawodowi i ochotnicy. Nie tylko gasić pożary, ale także walczyć z cofką na Żuławach, pomagać w wypadkach komunikacyjnych – nie sposób wymienić wszystkich aktywności strażaków.
       - Miniony rok był trudny dla elbląskich strażaków. Trudny ze względu na ilość zdarzeń, jakie obsługiwaliśmy na terenie zarówno miasta Elbląga jak i powiatu elbląskiego. To ponad 2 tys. zdarzeń, w których uczestniczyły jednostki ochrony przeciwpożarowej z Elbląga i powiatu elbląskiego – mówił kpt Łukasz Kochan, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.
       Ale ubiegły rok przyniósł elbląskim strażakom także dobre wiadomości. - Pozyskaliśmy nowy sprzęt, wymieniliśmy dużą ilość ekwipunku i wyposażenia osobistego strażaków. W tym roku wyłoniliśmy wykonawcę opracowania dokumentacji naszej nowej strażnicy – chwalił się st. kpt. Łukasz Kochan.
       Pracę strażaków docenili ich przełożeni. Podczas uroczystości w Galerii EL awans na wyższy stopień odebrało czterdziestu strażaków. - W naszym wewnętrznym środowisku jest to duża sprawa. Kilka lat trzeba popracować, żeby ten awans w stopniu dostać. Być może jest to też kwestia prestiżu, ale nie odbieram tego w ten sposób, po prostu robię swoje – mówi Przemysław Siagło, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Pasłęku, który dziś odebrał awans na młodszego brygadiera.
       Oprócz awansów strażacy otrzymali także odznaczenia państwowe oraz resortowe. A czego można im życzyć w przyszłości? - Jest takie stare sprawdzone strażackie powiedzenie:strażakom powinno się życzyć tyle samo powrotów co wyjazdów do zdarzeń. Myślę, że jest to rzecz najważniejsza: żebyśmy byli zdrowi, a nasza służba będzie przynosiła nam radość, zadowolenie i satysfakcję – mówił kpt. Łukasz Kochan.
       Podczas dzisiejszej uroczystości strażackie przyrzeczenie złożyli też uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu, gdzie funkcjonuje klasa strażacka.
      
       Najważniejsze odznaczenia otrzymali:
      
Medal Srebrny za Długoletnią Służbę przyznany przez prezydenta RP
       Piotr Bożko (Braniewo), Marek Krupiński (Braniewo), Piotr Palczewski (Elbląg)
      

       Medal Brązowy za Długoletnią Służbę przyznany przez prezydenta RP
       Michał Murzicz (Elbląg), Mariusz Sadowski (Elbląg)
      

       Brązowa Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej przyznana przez ministra spraw wewnętrznych i administracji
       Piotr Liedtke (Zwierzno), Mirosław Rydzewski (Tolkmicko)
      

       Na liście odznaczonych i awansowanych jest 70 osób i instytucji.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama