Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szansa na studia

Trwa "kampania sierpniowa" - poszukiwanie wolnych miejsc na uczelniach przez tych, którym nie udało się dostać na wymarzone studia. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w Elblągu.

W jedynej elbląskiej uczelni państwowej - Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej - wolne miejsca na studiach dziennych są na specjalnościach technicznych: inżynierii mechanicznej, elektrotechnice z informatyką techniczną i ochronie środowiska oraz na specjalności język niemiecki. Zaocznie można jeszcze studiować administrację samorządową i finanse publiczne, finanse przedsiębiorstw, zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem oraz specjalności informatyczne: administrowanie systemami i sieciami komputerowymi oraz projektowanie baz danych. Dzienne studia są bezpłatne.
     Dokumenty składać można do 23 sierpnia. Egzaminy wstępne oraz konkurs świadectw odbędą się we wrześniu.
     W Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej i Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości miejsca są jeszcze na wszystkich specjalnościach. Nauka trwa 3 lata.
     W EUH-E studiować można administrację publiczną, zarządzanie i resocjalizację oraz nową specjalność - pracę socjalną, na którą uczelnia otrzymała zgodę ministra edukacji na przełomie lipca i sierpnia. Dokumenty składać można do końca września (poprawka red.).
     WSZiP im. Jańskiego kształci w zakresie zarządzania nieruchomościami, zarządzania organizacjami oraz informatyki ekonomicznej.
     Rekrutacja zostanie zakończona 15 września. Jak mówi kierownik elbląskiego, zamiejscowego wydziału uczelni, Bogdan Statkiewicz, uczelnia czeka na zgodę ministra na kształcenie w zakresie politologii i socjologii. W planach są także trzy nowe kierunki studiów podyplomowych - integracja z Unią Europejską, socjologia regionalna i zarządzanie turystyką.
     Nabór prowadzi także nowa w mieście szkoła - Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych. Tworzone przez Szkołę Języków Obcych Regent Kolegium kształcić będzie na poziomie licencjatu w zakresie języka angielskiego. Szkoła czeka jeszcze na zgodę ministra edukacji.
     Za semestr nauki w Elblągu trzeba w tym roku zapłacić od tysiąca do 2 tysięcy złotych.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Trzeba się szanować i uciekać z tego szuwarowo bagiennego miasta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-08-13)
 • Tylko nie PWSZ. Serio.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Marta(2002-08-13)
 • Polecam PWSZ - jeszcze bardziej SERIO!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  voophroo(2002-08-13)
 • Marta , popieram twoją opinię , szkoda czasu i pieniędzy taką " uczelnię " . A ty vapooroo , czy jak tam się podpisujesz , nie rób z ludzi idiotów , bo sam jesteś chyba nie najlepszym dowodem na " jakość " tej szkólki .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  studentka PG(2002-08-13)
 • Voophroo do szkoły ... specjalnej !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Veta(2002-08-13)
 • co studentka PG może wiedzieć o jakości studiów??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ed(2002-08-13)
 • Z trojga złego czyli EUH-E, WSZiP im. Jańskiego oraz PWSZ to już jednak to PWSZ wypada najlepiej (co nie oznacza, że dobrze...). Zawsz to jednak jakieś (cięższe) doświadczenie życiowe...Kto nie przeżył, nie zrozumie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  studentka(2002-08-13)
 • Licencjat można zrobić wszędzie, nawet w Elblągu, ale nad magisterką polecam się głebiej zastanowić. Sama "za chwilę" stanę przed takim dylematem...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  elblążanka_studentka(2002-08-13)
 • Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych REGENTA? A to ciekawe! Nawet nazwy nie potrafili wymysleć oryginalnej tylko podszyli się pod tę sprzed 5 lat. (NKJO weszło w skład PWSZ). Kto tam będzie uczył? Czy przypadkiem nie magistrowie z Pułtuska? Oj, czarno to wygląda!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kobo(2002-08-13)
 • Osobiście w żadnym wypadku nie polecam Jańskiego. Placówka ta bardziej przypomina zabawę w szkołę niż prawdziwą uczelnię. 1. Nauczają wszystkiego co się da. Jak znajomy dziekana chce czegoś tam powykładać, to nie ma najmniejszego problemu. Dodaje się nowy, bzdurny przedmiot, których nic nie daje, np. Nauka społeczna kościoła itp. 2. "Uczelnia" specjalizuje się głównie w kierunku "zarządzanie i marketing", jednak pracownicy uczelni powinni sami posłuchać wykładów z "organizacji" - bo to wszystko przypomina jeden wielki bałagan. Co ciekawe, wykładowcy w zasadzie sami nie wiedzą czy uczelnia nazywa się Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im... czy może Szkoła Wyższa ... 3. Od początku "pakowano" studentom, że szkoła będzie prowadziła również studia magisterskie. Do tej pory nic się nie zmieniło, cały czas się "stara". Co ciekawiej w internecie zamieszczone są błędne informacje, że prowadzi studia magisterskie. Tymczasem władze usprawiedliwiają się tym, że owszem prowadzi, ale siedziba uczelni WSZiP w Warszawie. Coś tu kiepsko z tym ich "Honor i .... coś tam jeszcze" 4. Jeszcze lepszy numer odwalono studentom III roku. Pierwsze obrony prac magisterskich rozpoczynają się ? 28 sierpnia. Już z góry widać, jak studentów się olewa. Nie dość, że nie mogą iść dalej na magisterkę w Jańskim to obcina się im cały rok, bo w każdej "szanowanej " uczelni nabór trwa maksymalnie do końca lipca. Ale przecież wykładowcy muszą mieć wakacje. 5. Można tak jeszcze długo wymieniać. Problemy lokalowe. Studenci płacą dużą kasę, żeby jeździć z miejsca na miejsce na zajęcia. Owszem wykupiono Pałacyk po Elzamie, ale ten budynek w ogóle nie nadaje się na tego typu placówkę. Przedmioty wykładane są w okropnych warunkach. Ale przecież dr Hochleitner jest historykiem i chciał za pieniądze studentów przysłużyć się trochę naszemu miastu. Ma dalej odrestaurowywać budynek, więc nabór trwa nadal. Dalej beznadziejne "sympozja i konferencje", gdzie na siłę spędza się studentów i karze słuchać bzdur i serii "mydła i powidła czyli co, kto jaki temat wymyśli to niech sobie pogada". Itd. Proponuję - zastanówcie się dobrze nad wyborem tej szkoły. Mami wszystkich najtańszym czesnem, ale nie mówi że za każdą poprawkę trzeba "bezalować"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rozczarowany(2002-08-14)
 • Przepraszam za błąd. Oczywiście pierwsze obrony prac licencjackich...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rozczarowany(2002-08-14)
 • Muszę tu stanąć w obronie "Jańskiego". Sama jestem studentką tej Uczelni i może nie wszystkie przedmioty przdadzą się teraz (a może w przyszłości) jednakże niemal na wszystkich Uczelniach wykłada się rzeczy, z których część studentów jest niezadowolona i uważa je za niepotrzebne. Jednakże uważam, że jest to jedno z ciekawszych miejsc, jeżeli chodzi o naukę. Wykładowcy mają dużą wiedzę i starają się ją przekazać. Kuleje co prawda nauka języków, ale to chyba tak jak wszędzie. Ale np. dr Kuropatwińśki stanie na głowie albo zaprosi na wycieczkę rowerową, żeby tylk nauczyć tępego studenta mikroekonomii. No cóż nie wszyscy potrafią to docenić. A poza tym ta niepowtarzalna atmosfera. Pierwsza Uczelnia, której udało się stworzyć fajny klimat studencki. LUDZIE NIE NARZEKAJCIE!!! CIESZCIE SIĘ TYM CO MACIE, TYM ŻE COŚ SIĘ W NASZYM MIEŚCIE DZIEJE I ŻE SĄ LUDZIE KTÓRZY CHCĄ JESZCZE COS TU ZROBIĆ!!! A ucieczka nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem, bo to MY tworzymy miejsce, a nie miejsce nas. Pozdrawiam wszystkich wykładowców i studentów "Jańskiego"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zadowolona(2002-08-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
POLO z HAFTEM
Czapka z nadrukiem
Polar z haftem