Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Szkolą nowych drużynowych

Dwudziestu dziewięciu harcerzy na kursie w głębi lasu w okolicach Fromborka uczy się, jak być liderem drużyn zuchowych, harcerskich i starszoharcerskich. Starsi instruktorzy z elbląskiego Hufca ZHP przez dwa tygodnie prowadzą szkolenia dla młodszych kolegów z hufca Elbląg, Pasłęk i Braniewo.

Tegoroczny kurs ma formę sięgającą początków harcerstwa. Obóz jest ukryty nad rzeką Baudą, uczestnicy żyją bez prądu, telefonów komórkowych i łazienek. Wstają ze słońcem i chodzą spać ze słońcem. Uczą się, jak żyć blisko przyrody. Tę wiedzę i podejście do świata mają przekazywać w swoich przyszłych drużynach.
     Kursanci podzieleni są na trzy grupy. Pierwsza z nich ma zajęcia skierowane do przyszłej kadry dzieci najmłodszych w harcerstwie, czyli zuchów. Grupa druga przygotowuje się do wychowywania dzieci ze szkół podstawowych, a grupa ostatnia - młodzieży gimnazjalnej. Przyszli liderzy są w szkołach średnich bądź studiują. Instruktorzy prowadzący szkolenie zajmują się kształceniem kadry wychowawczej od kilku lat. Przekazują wiedzę z zakresu metodyki poszczególnych grup wiekowych, która w harcerstwie jest szczegółowo opracowana i rozwinięta. Kursanci uczą się wszystkiego, co musi wiedzieć drużynowy: jak planować pracę drużyny, jak zorganizować dobrą zbiórkę, jak dbać o bezpieczeństwo, jak prowadzić dokumentację, itp.
     Co ciekawe, zajęcia nie są prowadzone w formie wykładów, ale w formie czynnej, pośredniej. Przykładowo, zamiast słuchać o dobrej zbiórce, harcerze biorą w takiej udział, a następnie sami taką przygotowują.
     Najlepsi kursanci na koniec kursu otrzymają patent drużynowego, który będzie uprawniał ich do prowadzenia własnej drużyny. Reszta uczestników otrzyma certyfikaty ukończenia kursu. Koniec wakacji dla elbląskich harcerzy jest czasem bardzo aktywnym. W drugiej połowie sierpnia część z nich pojedzie do Marózka (koło Olsztynka) na obóz harcerski. Inni wyjadą na obozy i biwaki wędrowne. Część elbląskich instruktorów pełni funkcje wychowawcze na obozie dla niezrzeszonych w ZHP na bazie we Fromborku.
     
KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia inna niż inne