Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkolenie przewodników

Zarząd PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej oraz Koło Przewodników Terenowych PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego rozpoczynają we wtorek 3 października szkolenie kandydatów na przewodników terenowych z uprawnieniami na województwo warmińsko-mazurskie.

Zajęcia teoretyczne będą odbywać się we wtorki w godz. 16-19.30 i soboty w godz. 8-13.30 w siedzibie Oddziału PTTK w Elblągu przy ul. Krótkiej 5. Wykłady trwać będą do marca 2007 r., po czym rozpoczną się wycieczki szkoleniowe i praktyki przewodnickie po terenie województwa.
     Szkolenie zakończone zostanie egzaminem wewnętrznym, który odbędzie się w maju i w czerwcu 2007 r. egzaminem państwowym, po zdaniu którego uczestnicy otrzymają państwową licencję przewodnicką z uprawnieniami na teren województwa warmińsko-mazurskiego.
     Koszt szkolenia wynosi 1500 zł (istnieje możliwość opłaty w ratach). Organizatorzy szkolenia dysponują jeszcze wolnymi miejscami. Szczegółowych informacji udziela biuro Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej przy ul. Krótkiej 5, tel. 055 641 12 96 lub 508 258 362 (Mirosław Ostrowski).
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • I znowu będzie na egzaminie tak jak przed rokiem - dla komisji (wszyscy z Olsztyna) - 99% pytań bedzie dotyczyło obszaru Olsztyna i okolic (i obszarów raczej na wschód). A odnośnie potężnego, hanzeatyckiego, przemysłowego Elbląga - będzie 1 (jedno) pytanie: "jak nazywa się brama stojąca na Starym Mieście?" I to wszystko, dosłownie. Rozstrzygającymi pytaniami (niezwykle ważnymi) będą natomiast pytania w rodzaju: "Kto założył Olsztyn w XIV w.?" (jakiś Jan ze wsi Łajsy k. Dobrego Miasta). 2. "Czy Dylewska Góra ma 321 metrów, czy 321 i pół metra?". 3. "Jaki procent powierzchni Polski zajmuje Mazurski Obszar Krajobrazu Chronionego?". 4. "Jaki Park Narodowy leży najbliżej Olsztyna ?" (Kampinoski). W którym roku założono Giżyck?", itd. itp. I dla Panów Ezgaminatorów z Olsztyna nie będzie istotnym, że np. Ferdynand Schichau ("Rockefeller Prus Wschodnich") stworzył największy zakład przemysłowy w tej części Europy, że np. elbląska Starówka miała ponad 600. kamienic i dorównywała urodą gdańskiej, że Elbląg pod koniec XIV w. był jednym z najważniejszych miast Hanzy (oprócz Lubeki, Bremy, Hamburga itd.). Dla Panów Egzaminatorów będą zapewne ważniejsze pytania dotyczące zaściankowego (aż do początków XX w.) Olsztyna. Pan Marian Tomaszewski - szef PTTK, winien już teraz zrobić coś w tej sprawie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elb.Fan.(2006-09-20)
 • Zważ drogi przedmówco,że własne miasto kandydaci na przewodników znają najlepiej, a uprawnienia otrzymują na cały region...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  turysta(2006-09-20)
 • Zgadza się tylko częściowo, gdyż przewodnik 70-80% swojej pracy realizuje później właśnie w rodzinnym mieście i najbliższej mu okolicy. Jeżeli ma np. pokazać wiadukt w Stańczykach oraz jego parametry historyczno-techniczne, może zerknąć sobie do b. bogatej literatury i nie musi deklmować tego na egzaminie. A ponadto w wielu miejscach, obiektach "nasz elbląski przewodnik" nie ma czego szukać, gdyż tam są na ogół wyłącznie uprawnieni miejscowi przewodnicy (Wolfschanze, twierdza Boyen, czy Zamek w Malborku).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Też turysta(2006-09-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem