Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkoleniowy Azymut

Dobiega końca realizacja trwającego sześć miesięcy projektu „Azymut”. W jego ramach odbył się cykl szkoleń, warsztatów i praktyk. Łącznie 87 godzin szkoleniowych. Uczestnicy projektu byli również na trzech wizytach studyjnych. 

Projekt „Azymut” miał na celu podniesienie kompetencji kadry pracującej z osobami niepełnosprawnymi oraz realizującej zadania z zakresu integracji społecznej w instytucjach kultury, placówkach edukacyjnych i organizacjach pozarządowych z województwa warmińsko – mazurskiego, regionu Sztokholm oraz Obwodu Kaliningradzkiego.
 
     - Był to czas spotkań, a równocześnie bardzo intensywnej nauki zdobywanej poprzez doświadczanie, próbowanie i eksperymentowanie. Niesamowite warsztaty, na których nie tylko poznaliśmy nowe metody pracy z niepełnosprawnymi, ale które były równocześnie źródłem radości i czasem poznawania samego siebie. Mogliśmy spojrzeć na niepełnosprawność z innej perspektywy, oczami Szwedów i Rosjan. Podsumowując, były to niezwykle inspirujące miesiące, które pokazały nowe ścieżki, zachęciły do nowych poszukiwań i pozwoliły poznać niezwykłych ludzi, z którymi mam nadzieję uda się jeszcze spotkać przy niejednym działaniu – wspomina Edyta Machul, instruktor teatralny CSE "Światowid", uczestniczka projektu.
 
     Uczestnikami projektu byli pracownicy działalności merytorycznej i artystycznej w instytucjach kultury, nauczyciele, pedagodzy, terapeuci. W ramach projektu zrealizowano cykl szkoleń, warsztatów i praktyk. Łącznie 87 godzin szkoleniowych. Odbyły się również trzy wizyty studyjne, podczas których uczestnicy projektu zapoznali się z modelami i systemami pracy obowiązującymi w instytucjach i organizacjach w Polsce, Szwecji i Rosji .
 
     - Warsztaty jako całość stworzyły niesamowitą mieszankę zajęć umożliwiających znaczne poszerzenie horyzontów w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Dodatkowo dały możliwość uwierzenia we własne siły ale równocześnie pozwoliły odkryć w sobie niezwykłe pokłady energii oraz nieodkryte wcześniej talenty. Same wyjazdy poza granice państwa do Szwecji i Rosji umożliwiły poznanie innych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi, otworzyły wachlarz doświadczeń zawodowych, a także pozwoliły na wymianę spostrzeżeń i doświadczeń z innymi współuczestnikami warsztatów. Niesamowita atmosfera w trakcie zajęć nie pozwali zapomnieć o przeżytych wrażeniach – mówiła uczestniczka projektu Katarzyna Błażej z Bartoszyc.
 
     Zagraniczni partnerzy projektu to: Kaliningradzka Regionalna Dziecięco-Młodzieżowa Społeczna Organizacja Inwalidów „Maria” (Rosja) oraz Gimnazjum Specjalne - Enskede Gårds Gymnasium/ Lindeparken (Szwecja).
 
     Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu otrzymało dofinansowanie z Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych – Wsparcie udzielone przez Islandię, Lichtenstein  i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 


     
                                                      ----------------------reklama---------------------
  

-
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl