Środa 21-11-2018, imieniny Janusza, Konrada
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Szpital wojewódzki otwiera się na niepełnosprawnych

 
Elbląg, Szpital wojewódzki otwiera się na niepełnosprawnych fot. nadesłana
Rek

Na parkingu przed Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Elblągu utworzono sześć bezpłatnych miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych pacjentów. To odpowiedź dyrekcji szpitala na liczne postulaty i oczekiwania środowiska osób niepełnosprawnych. Parking czynny będzie od 1 lipca.

Nowe - bezpłatne - miejsca parkingowe przeznaczone są wyłącznie dla niepełnosprawnych pacjentów szpitala, posiadających aktualne karty parkingowe
(obowiązujące od 1 lipca 2015). Na wydzielonym terenie utworzono 6 stanowisk oznakowanych tzw. kopertami. Uprawnieni kierowcy mogą tu parkować swoje auta bezpłatnie do 3 godzin.
     - Trzy godziny to wystarczający czas, by załatwić w szpitalu najważniejsze sprawy. – uzasadnia dyrektor placówki Elżbieta Gelert – Poza tym zależy nam, aby na tym parkingu odbywała się rotacja, tak by z przywileju bezpłatnego parkowania mogło skorzystać możliwie najwięcej niepełnosprawnych pacjentów.
     Aby ułatwić niepełnosprawnym korzystanie z parkingu, usytuowaliśmy go bezpośrednio przy wjeździe z ul. Królewieckiej (pierwszy wjazd za przystankiem autobusowym). Wjazd na parking nie jest ograniczony żadnym szlabanem, zaś droga wiodąca z niego do szpitala, pozbawiona barier architektonicznych, prowadzi bezpośrednio do podjazdu dla osób niepełnosprawnych.
     - Mamy nadzieję, że to dobra wiadomość dla naszych pacjentów. Przy okazji informujemy, że bezpłatny parking będzie monitorowany przez elbląską Straż Miejską i służby porządkowe, tak by korzystali z niego wyłącznie pacjenci uprzywilejowani. – podkreśla dyrektorka szpitala.
     Parking został zmodernizowany i przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne na koszt własny szpitala.
     Pozostałe warunki korzystania z parkingu przy WSZ, dzierżawionego przez spółkę City Parking Group, pozostają bez zmian. Postój do 15 minut jest bezpłatny, po tym czasie obowiązują opłaty:
     - do 20 minut - 0,50 zł
     - rozpoczęta pierwsza godzina powyżej 15 min - 1,90 zł
     - druga rozpoczęta godzina postoju - 2,10 zł
     - trzecia rozpoczęta godzina postoju - 2,50 zł
     - każda następna godzina postoju powyżej 3 godz. - 2 zł
     - każda pierwsza rozpoczęta doba - 35 zł
     - kolejne rozpoczęte doby - 20 zł
Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • A co szpital zamierza zrobić z modernizacją schodów, patrząc od ulicy Królewieckiej mniej więcej na wysokości ul. Częstochowskiej, "piękne" szerokie schody na wprost wejścia głównego wszystko cacy ale. .. jak zejść z dzieckiem w wózku ? czy też zjechać wózkiem inwalidzkim? I nie piszcie proszę, że trzeba zjechać na około od ul Kościuszki bo tyle to ja wiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  tatuśzwózkiem:)(2015-06-30)
 • Po tylu dziesięcioleciach istnienia chyba nie powinni się chwalić. Takie otwarcie na pacjentów niepełnosprawnych powinno być oczywistością. Bo gdzie, jak nie w szpitalu. Nie osmieszajcie się. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  mamdość(2015-06-30)
 • Mam pytanie, a będzie można w końcu się tam diagnozować i leczyć? Czy dalej prywatnie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  pafnucyn(2015-06-30)
 • Takie idiotyzmy to tylko w Elblągu. Ten parking to można było zrobić obok biedronki już dawno i nie byłoby problemu. Niech pani Dyrektor sama się przesiądzie na wózek i w czasie np. deszczu sobie jedzie do szpitala. Parking dla niepełnosprawnych powinien być usytuowany przy podjeździe dla niepełnosprawnych a nie 100 metrów dalej. Nie widziałem jeszcze tego miejsca ale mogę się założyć że trzeba będzie pokonywać wysokie krawężniki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  12345joko(2015-06-30)
 • Kowalska wam się nie coś nie popier... z tymi cenami? Zajrzyjcie Kowalska tu i zobaczcie co piszecie www.szpital.elblag.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-06-30)
 • Kowalska a nie tak? od 1 września 2014 Do 15 minut bezpłatnie Do 20 minut 0,50 zł Rozpoczęta godzina powyżej 20 min. 1,90 zł Za 2 godzinę postoju 2,10 zł Za 3 godzinę postoju 2,50 zł Każda następna godzina powyżej 3 h 2,00 zł Każda rozpoczęta doba 35,00 zł Abonament miesięczny dla pracowników szpitala 30,00 zł
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2015-06-30)
 • He he jaki szpital taki rzecznik!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2015-06-30)
 • Rzecznik, Dyrektor szpitala to chodzące paranoje. Jedyny ratunek dla Elblążan to wymiana szybka tego bagna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  szczesliwypacjent(2015-07-01)
 • Bardzo proszę o wybaczenie pomyłki. Ceny za parkowanie przy WSZ w Elblągu są następujące:postój do 15 minut jest bezpłatny, po tym czasie obowiązują opłaty:do 20 minut - 0,50 zł; rozpoczęta pierwsza godzina powyżej 15 min – 1,90 zł; druga rozpoczęta godzina postoju – 2,10 zł; trzecia rozpoczęta godzina postoju – 2,50 zł; każda następna godzina postoju powyżej 3 h – 2,00 zł; każda pierwsza rozpoczęta doba - 35,00 zł; kolejne rozpoczęte doby - 20,00 zł. Raz jeszcze bardzo przepraszam. Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2015-07-01)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy