UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szpital wojewódzki otwiera się na niepełnosprawnych

 
Elbląg, Szpital wojewódzki otwiera się na niepełnosprawnych
fot. nadesłana

Na parkingu przed Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Elblągu utworzono sześć bezpłatnych miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych pacjentów. To odpowiedź dyrekcji szpitala na liczne postulaty i oczekiwania środowiska osób niepełnosprawnych. Parking czynny będzie od 1 lipca.

Nowe - bezpłatne - miejsca parkingowe przeznaczone są wyłącznie dla niepełnosprawnych pacjentów szpitala, posiadających aktualne karty parkingowe
       (obowiązujące od 1 lipca 2015). Na wydzielonym terenie utworzono 6 stanowisk oznakowanych tzw. kopertami. Uprawnieni kierowcy mogą tu parkować swoje auta bezpłatnie do 3 godzin.
       - Trzy godziny to wystarczający czas, by załatwić w szpitalu najważniejsze sprawy. – uzasadnia dyrektor placówki Elżbieta Gelert – Poza tym zależy nam, aby na tym parkingu odbywała się rotacja, tak by z przywileju bezpłatnego parkowania mogło skorzystać możliwie najwięcej niepełnosprawnych pacjentów.
       Aby ułatwić niepełnosprawnym korzystanie z parkingu, usytuowaliśmy go bezpośrednio przy wjeździe z ul. Królewieckiej (pierwszy wjazd za przystankiem autobusowym). Wjazd na parking nie jest ograniczony żadnym szlabanem, zaś droga wiodąca z niego do szpitala, pozbawiona barier architektonicznych, prowadzi bezpośrednio do podjazdu dla osób niepełnosprawnych.
       - Mamy nadzieję, że to dobra wiadomość dla naszych pacjentów. Przy okazji informujemy, że bezpłatny parking będzie monitorowany przez elbląską Straż Miejską i służby porządkowe, tak by korzystali z niego wyłącznie pacjenci uprzywilejowani. – podkreśla dyrektorka szpitala.
       Parking został zmodernizowany i przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne na koszt własny szpitala.
       Pozostałe warunki korzystania z parkingu przy WSZ, dzierżawionego przez spółkę City Parking Group, pozostają bez zmian. Postój do 15 minut jest bezpłatny, po tym czasie obowiązują opłaty:
       - do 20 minut - 0,50 zł
       - rozpoczęta pierwsza godzina powyżej 15 min - 1,90 zł
       - druga rozpoczęta godzina postoju - 2,10 zł
       - trzecia rozpoczęta godzina postoju - 2,50 zł
       - każda następna godzina postoju powyżej 3 godz. - 2 zł
       - każda pierwsza rozpoczęta doba - 35 zł
       - kolejne rozpoczęte doby - 20 zł
      
Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • A co szpital zamierza zrobić z modernizacją schodów, patrząc od ulicy Królewieckiej mniej więcej na wysokości ul. Częstochowskiej, "piękne" szerokie schody na wprost wejścia głównego wszystko cacy ale. .. jak zejść z dzieckiem w wózku ? czy też zjechać wózkiem inwalidzkim? I nie piszcie proszę, że trzeba zjechać na około od ul Kościuszki bo tyle to ja wiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  tatuśzwózkiem:)(2015-06-30)
 • Po tylu dziesięcioleciach istnienia chyba nie powinni się chwalić. Takie otwarcie na pacjentów niepełnosprawnych powinno być oczywistością. Bo gdzie, jak nie w szpitalu. Nie osmieszajcie się. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  mamdość(2015-06-30)
 • Mam pytanie, a będzie można w końcu się tam diagnozować i leczyć? Czy dalej prywatnie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  pafnucyn(2015-06-30)
 • Takie idiotyzmy to tylko w Elblągu. Ten parking to można było zrobić obok biedronki już dawno i nie byłoby problemu. Niech pani Dyrektor sama się przesiądzie na wózek i w czasie np. deszczu sobie jedzie do szpitala. Parking dla niepełnosprawnych powinien być usytuowany przy podjeździe dla niepełnosprawnych a nie 100 metrów dalej. Nie widziałem jeszcze tego miejsca ale mogę się założyć że trzeba będzie pokonywać wysokie krawężniki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  12345joko(2015-06-30)
 • Kowalska wam się nie coś nie popier... z tymi cenami? Zajrzyjcie Kowalska tu i zobaczcie co piszecie www.szpital.elblag.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-06-30)
 • Kowalska a nie tak? od 1 września 2014 Do 15 minut bezpłatnie Do 20 minut 0,50 zł Rozpoczęta godzina powyżej 20 min. 1,90 zł Za 2 godzinę postoju 2,10 zł Za 3 godzinę postoju 2,50 zł Każda następna godzina powyżej 3 h 2,00 zł Każda rozpoczęta doba 35,00 zł Abonament miesięczny dla pracowników szpitala 30,00 zł
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2015-06-30)
 • He he jaki szpital taki rzecznik!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2015-06-30)
 • Rzecznik, Dyrektor szpitala to chodzące paranoje. Jedyny ratunek dla Elblążan to wymiana szybka tego bagna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  szczesliwypacjent(2015-07-01)
 • Bardzo proszę o wybaczenie pomyłki. Ceny za parkowanie przy WSZ w Elblągu są następujące:postój do 15 minut jest bezpłatny, po tym czasie obowiązują opłaty:do 20 minut - 0,50 zł; rozpoczęta pierwsza godzina powyżej 15 min – 1,90 zł; druga rozpoczęta godzina postoju – 2,10 zł; trzecia rozpoczęta godzina postoju – 2,50 zł; każda następna godzina postoju powyżej 3 h – 2,00 zł; każda pierwsza rozpoczęta doba - 35,00 zł; kolejne rozpoczęte doby - 20,00 zł. Raz jeszcze bardzo przepraszam. Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2015-07-01)
Reklama