Poniedziałek 22-04-2019, imieniny Łukasza, Leona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szpital wojewódzki w podziękowaniu dla WOŚP

 
Elbląg, Szpital wojewódzki w podziękowaniu dla WOŚP
Inkubator transportowy, jeden z wielu darów WOŚP dla szpitala wojewódzkiego, fot. nadesłana

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu to bez wątpienia największy w mieście i regionie beneficjent darów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie dziwi zatem, że szpital każdego roku chętnie przyłącza się do styczniowej akcji WOŚP. Tak będzie również w najbliższą niedzielę (12 stycznia).

W ciągu kilkunastu ostatnich lat fundacja Jurka Owsiaka przekazała największemu elbląskiemu szpitalowi specjalistyczny sprzęt medyczny wart sporo ponad 2 mln zł.
     Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu jest jednym z zaledwie siedmiu polskich szpitali, w których istnieją oddziały imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Takie honorowe imię nosi od kilku lat Oddział Noworodka, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Uroczyste nadanie imienia odbyło się w październiku 2010 roku i wiązało się z osobistą wizytą w szpitalu Jurka Owsiaka. Szef Fundacji WOŚP przywiózł wówczas do Elbląga bardzo cenny sprzęt m.in. najnowocześniejszy inkubator transportowy.
     - To taki przenośny „szpital” wyposażony we wszystko, co niezbędne, by podtrzymać życie noworodka transportowanego do innego szpitala czy na inny oddział. Sprzęt skonfigurowany nie tylko z każdym rodzajem nowoczesnej karetki reanimacyjnej, ale też z helikopterem. Dzięki takim możliwościom każdego roku nasi lekarze będą mogli ocalić życie kilkuset kolejnych maleńkich pacjentów urodzonych zbyt wcześnie lub obciążonych wadami rozwojowymi – cieszyła się wówczas dyrektor szpitala Elżbieta Gelert.
     Darów od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla szpitala wojewódzkiego było w ciągu ostatnich kilkunastu lat znacznie więcej. Znalazły się wśród nich m.in. ultrasonografy, inkubatory, respiratory, kardiomonitory, pulsoksymetry, inhalatory, wideogastroskopy, pompy infuzyjne i wiele innego, drobniejszego sprzętu medycznego. Trafił on przede wszystkim na OIOM Noworodka i na szpitalną Neonatologię. Ale dary Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazane zostały także do Oddziału Pediatrycznego, Niemowlęcego i na Laryngologię. Łączna wartość pozyskanego przez szpital sprzętu sięga prawie 2 mln 200 tys. zł.
     Za zebrane podczas tegorocznego, 22. już finału WOŚP, zakupiony zostanie m.in. kolejny sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej.
     
     Z wdzięcznością za już otrzymane dary, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu tradycyjnie przyłącza się do wielkoorkiestrowego grania, organizując na terenie placówki i w jej najbliższej okolicy kwestę na cel fundacji WOŚP.Akcja zaplanowana jest oczywiście na najbliższą niedzielę, 12 stycznia. Trwać będzie od godz. 9.00 do 14.00. Dla wszystkich, którzy zechcą tego dnia okazać swoją hojność, szpital przygotował miłe upominki.
Anna Kowalska Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Clinex Dispersion Soft
Pieczątki Firmowe
Płyn do mycia i dezynfekcji