Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Zapomniana Ogrodowa.... Zapomniana Ogrodowa....

Tabliczka dla gościa i swojaka

Wydział architektury Urzędu Miejskiego przygotował koncepcję jednolitego oznakowania ulic i dzielnic Elbląga. Nie wiadomo jeszcze, ile System Miejskiej Informacji Wizualnej - MIW - będzie kosztować.

MIW ma ruszyć w przyszłym roku. Zgodnie z koncepcją, na terenie Elbląga pojawią się trzy rodzaje jednolitych tablic: informacje o nazwach ulic wraz z nazwą dzielnicy, dokładne oznaczenia danego bloku (numer budynku, nazwa ulicy i dzielnicy) oraz tzw. informacje rozprowadzające - wskazujące kierunek dotarcia do szukanego obiektu, skrzyżowania, ulicy - dla pieszych i zmotoryzowanych.
     W kilkunastu najważniejszych punktach miasta - m.in. w centrum i na terenie dworców - mają się pojawić duże, podświetlane tablice z mapą Elbląga, podstawowymi informacjami o mieście, atrakcjach oraz z zestawem przydatnych telefonów. Podobne tablice pojawią się również na wszystkich drogach wjazdowych.
     Zgodnie z koncepcją informacji wizualnej, z otoczenia elbląskich ulic znikną reklamy. Zamiast nich - także w formie tablic - pojawią się płatne informacje na temat możliwości dojazdu do banku czy stacji paliw.
     Dla potrzeb MIW Elbląg podzielono na 12 obszarów, których część otrzymała nowe nazwy, jak
     "Żuławy" (dotąd "Zawodzie") czy Śródmieście (potocznie nazywane Centrum).
     - Mamy nadzieję, że te nazwy, inaczej niż poprzednie, przyjmą się i będą używane przez elblążan - mówią urzędnicy.
     Przetarg na opracowanie graficznej koncepcji tablic informacyjnych zostanie ogłoszony do końca roku. Termin realizacji oznakowania centrum miasta - przyszły rok.
     Mimo zapowiedzi przetargu, ani miejski plastyk, ani naczelnicy wydziałów: architektury i inwestycji nie potrafili nam powiedzieć, ile podatników kosztować będzie realizacja projektu.

AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne EVA MINGE