Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Tak" od ludowców

 
Elbląg, "Tak" od ludowców Od lewej: wiceminister Piotr Żuchowski, Witold Wróblewski i posłowie: Stanisław Żelichowski i Zbigniew Włodkowski (fot. nadesłana)
Rek

PSL chwali Witolda Wróblewskiego za pracowitość i wspiera w wyścigu do fotela prezydenta Elbląga. Zdaniem ludowców, ten kandydat gwarantuje poprawę sytuacji ekonomicznej w mieście, a także współpracę ponad partyjnymi podziałami. Wróblewski startuje pod szyldem KWW sygnowanym własnym nazwiskiem, co także zaakceptowała Platforma Obywatelska oddając mu swój głos.

Dziś (5 września) z poparciem dla Witolda Wróblewskiego pospieszyli przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego: posłowie Stanisław Żelichowski i Zbigniew Włodkowski oraz Piotr Żuchowski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
     - To jest pracuś – podkreślał poseł Zbigniew Włodkowski. - Dzięki niemu, jako wicemarszałkowi województwa, na Warmii i Mazurach cała sfera inwestycji została w końcu uporządkowana, a pieniądze unijne dobrze wydane. Wokół siebie potrafi skupić ludzi kompetentnych. Elbląg zasługuje na takiego dobrego gospodarza.
     - W tych wyborach samorządowych mieszkańcy powinni wybierać osobowości, a nie kierować się polityką – dodał poseł Stanisław Żelichowski.
     Na ekonomię z kolei wskazywał wiceminister Piotr Żuchowski.
     - Oprócz kultury interesuję się ekonomią, dlatego na prośbę Witolda Wróblewskiego przeanalizowałem sytuację finansową Elbląga – mówił dziś dziennikarzom. - Sytuacja już podczas ubiegłorocznych, przedterminowych wyborów była zła. Po zapoznaniu się z raportem wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2014 r. i prognozą budżetową na lata 2014-2029, mając na uwadze wysokie zadłużenie i słabą dynamikę dochodów, to sytuacja będzie dramatyczna. To będzie wyzwanie dla prezydenta – podkreślał.
     Witold Wróblewski już apeluje, by dobrze przygotować się do wydania pieniędzy unijnych. - W nowej perspektywie 2014-2020 będzie 1 mld 700 mln euro na województwo warmińsko-mazurskiego, z czego 36 mln euro na elbląski obszar funkcjonalny (Elbląg i gminy ościenne). - Żeby sięgnąć po te pieniądze trzeba będzie zadbać o wkład własny. A żeby taki mieć miasto musi być w dobrej kondycji finansowej – wskazywał kandydat na prezydenta Elbląga. - Ta w ubiegłym roku była trudna, a nie uległa poprawie.
     Wróblewski myśli też o sposobach na ściągnięcie do Elbląga inwestorów.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Wróblewski to zastępca polityki Słoniny czyli zadłużania miasta i budowy obiektów w polu ! To może w Borach Tucholskich w środku lasu operę wybudować ?! Wybrać Wróblewskiego to tak jak by maratończyk przed biegiem amputował sobie nogi !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36 11
  (2014-09-05)
 • Niestety każdy kto trzyma z PO jest spalony, więc można powiedzieć że PO załatwiło mu niedziedza przysługę, przegrał wybory zanim wystartował.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  31 11
  Raplop(2014-09-05)
 • ten człowiek pokazał swoje" umiejętności" przez dwie kadencje u Słoniny - utopili fortunę w Modrzewinie i teraz płacimy gigantyczne rachunki za oświetlenie pustkowia, szczyt absurdu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  38 6
  (2014-09-05)
 • nie martwcie się ludo-cośtam Korwin mówi że jak będzie trzeba to dogada się nawet z ludo-żercami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 0
  martwica(2014-09-05)
 • Dziadzio Żelichowski strzelił Wróblewskiemu w kolano - narzekał na zadłużenie miasta które zrobił Wróblewski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27 4
  wyborca(2014-09-05)
 • Postawmy na kompetencje....Witold je ma. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 35
  100% Elblążanin(2014-09-05)
 • 100% Elblążanin zmień medykamenty bo te nie działają i pitolisz jak potłuczony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 3
  (2014-09-05)
 • nie dam się nabrać na tę bajkę, stare rządy mogą powrócić po 4 latach przegranej Dobrego Samorządu. Ci sami ludzie pod innym szyldem, wspierani przez PO z rozkazu wojewody a w zamian za wcześniej przyznane posady. Wszak wszystko już dawno rozdane i przekalkulowane, każdy elblążanin śledzący na bieżąco działania tut polityków o tym wie. .. naprawdę jesteśmy solidnie rozgarnięci!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  23 2
  (2014-09-05)
 • Życzę sobie aby przedwyborczy koncert życzeń znalazł odzwierciedlenie w kontrakcie manadżerskim prezydenta. Zleceniodawca, Mieszkańcy a zleceniobiorca, Prezydent- obowiązki, prawa, kary, terminy, tryb i prawa Stron kontraktu! A nie bla, bla, bla, pt za siedmioma górami i siedmioma rzekami żyła sobie dobra wróżka o imieniu ekonomia czy ekonomika. .. a na końcu i tak zrobi co chce zła wiedźma polityka. .. Dobrej nocy Elbląg, niech Nam się przyśni solidarna konsekwencja wobec polityków, może Nas zaczną szanować z czystej kalkulacji tak jak szanuje się poważnego pracodawcę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 0
  chcęreferendum(2014-09-05)
 • Jest " Tak" od ludowców, będzie " Nie" od wyborców :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 3
  (2014-09-05)
 • Zawsze głosowałem na PO, ale po tym numerze z Wróblewskim na pewno mojego głosu nie dostana. Na PiS tez nie zamierzam głosować, zostaje chyba tylko Nowa Prawica.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 6
  (2014-09-05)
 • Jak widzę tych twardogłowych co tylko o sobie myślą to NA WYBORY NIE PÓJDĘ a pikanterii dodaje fakt, mamy mistrzostwa świata w siatkówce, a w Elblągu chcą w vectrze za oglądanie płacić, mam w du-e taką Polske
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 3
  (2014-09-05)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski