UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Takie parkowanie może cię drogo kosztować

Elbląg, Takie parkowanie może cię drogo kosztować
fot. policja

Na ulicach Elbląga pojawiły się kolejne zmiany w oznakowaniu. Mają ułatwić i uporządkować poruszanie się oraz parkowanie w pewnych newralgicznych miejscach. Zmiana oznakowania to także efekt interwencji samych mieszkańców oraz sygnałów z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zwraca uwagę na zmiany oznakowania wprowadzone na terenie Elbląga. W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców o nieprawidłowym postoju pojazdów przy al. Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ulicą Żeromskiego do skrzyżowania z ulicą Polną oraz na ulicy Wigilijnej zostały umieszczone pionowe znaki drogowe B-36 zakaz zatrzymywania się z tabliczką T-24.
       - Oznacza to, że pojazd pozostawiony w miejscu obowiązywania tego znaku może zostać usunięty z drogi na koszt właściciela - mówi podkom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Tylko w zeszłym tygodniu przy ul. Wigilijnej policjanci ruchu drogowego interweniowali w stosunku do 16 kierujących, którzy nieprawidłowo parkowali na tej ulicy utrudniając ruch innym kierującym.
       Również na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa nanoszono takie sygnały. Od początku roku odnotowano ponad 100 tego typu zgłoszeń.
       - Liczymy, że nowe oznakowanie wpłynie mobilizująco na kierujących jest to szczególnie ważne dziś, kiedy rozpoczyna się święto naszego miasta – Święto Chleba – dodaje podkom. Tomasz Krawcewicz. - W tym czasie, na Starym Mieście będziemy obserwować wzmożony ruch pieszych i pojazdów. Pamiętajmy, że na całej starówce wprowadzona jest strefa zamieszkania, tam piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami.
       Nie tylko pozostawienie pojazdu w miejscu obowiązywania znaku wskazującego, że zaparkowany pojazd zostanie usunięty z drogi na koszt właściciela jest podstawą do tzw. „holowania”. Inne okoliczności w których policja usuwa pojazdy na koszt właściciela to m.in.:
       - pozostawienie pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu,
       - przekroczenie wymiarów, dopuszczalnej masy całkowitej lub nacisku osi określonych w przepisach ruchu drogowego, chyba że istnieje możliwość skierowania pojazdu na pobliską drogę, na której dopuszczalny jest ruch takiego pojazdu,
       - pozostawienie pojazdu nieoznakowanego kartą parkingową, w miejscu przeznaczonym dla pojazdu kierowanego przez osobę niepełnosprawną,
       - kierowanie pojazdem przez osobę nieposiadającą uprawnień do kierowania pojazdami albo której zatrzymano prawo jazdy i nie ma możliwości zabezpieczenia pojazdu przez osobę uprawnioną do kierowania tym pojazdem.
      
       Kierujący, który swoim pojazdem popełni wykroczenie i jego pojazd będzie musiał być usunięty z drogi, poza postępowaniem mandatowym lub grzywną, musi liczyć się w wysokimi kosztami takiego „holowania”. W Elblągu Rada Miasta ustaliła, że koszt usunięcia takiego pojazdu to kwota 459 złotych.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Znak stoi, a samochody też stoją. A STRAŻ MIEJSKA gdzie stoi. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 1
  jasam(2017-09-01)
 • Przepisy stanowią jasno: przechodnie muszą mieć przejście szerokie na co najmniej 2 m. W tym wypadku jest to mocno zastanawiające. Poza tym myślę że ten znak jest postawiony dla aut chcących zaparkować przy krawężniku lub tych które mogły najechać dwoma kołami na chodnik a dwa pozostają na jezdni. Wydaje się że ten teren gdzie stoją te auta mogą przynależeć do włwścicieli tych lokali handlowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 2
  (2017-09-01)
 • Co ma zmienić tabliczka pod znakiem, zakaz to zakaz i trzeba go egzekwować, tylko w Elblągu po prostu nie ma komu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 1
  (2017-09-01)
 • Akurat w miejscu na zdjęciu jest tyle miejsca że bez żadnych przeszkód można zrobić kolejno od ulicy : parking, ścieżkę dla rowerów i chodnik dla pieszych ale jak widać w urzędzie siedzi tylko banda cymbałów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 7
  (2017-09-01)
 • Dopoki policja nie zacznie odwozić na lawetach kazdy parkujacy przed centrami handlowymi na miejscach dla inwalidów nieuprawniony samochod nie ma co mowić o porządku w miescie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 1
  (2017-09-01)
 • @jasam - Straż Miejska stoi po drugiej stronie ulicy i pilnuje kolejki do Mcdrive :P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 1
  (2017-09-01)
 • z tą przynależnością terenu do właścicieli lokalu to wątpliwa sprawa, ale przekonajmy się o tym w zimę kiedy to ten teren będzie trzeba odśnieżać. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2017-09-01)
 • dodatkowo jeszcze, co innego to co się Tobie wydaje, a co innego plan zagospodarowania przestrzennego. .. czy w planie jest tam parking? nie ma? to 2 km dalej jest strzeżony;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  (2017-09-01)
 • Przy Grunwaldzkiej z tego przystanku odjeżdżają busy na lotnisko, często zdarza się że stoją tam auta ludzi którzy odwożą swoich bliskich z ciężkimi bagażami, robi się tam tłoczno i nie ma gdzie zaparkować ten 5-10 minutowy postój nikomu poza właścicielami hotelu sowa nie przeszkadza. Zamiast ułatwiać życie mieszkańcom lepiej utrudnić. DZIĘKI
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 3
  Koniec-i-kropka(2017-09-02)
 • @Koniec-i-kropka - - Od tego jest parking przy dworcu a nie chodnik. Czyż pod tym znakiem nie powinna być tabliczka "dotyczy też chodnika" ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 3
  (2017-09-02)
 • Problem polega na tym, że polscy kierowcy nie zwracają uwagi na znaki, bo po prostu nie chcą, a nasza elbląska policja dużo pisze i ostrzega a nic nie robi, aby ten fakt zmienić. Policja powinna się mniej lansować w internecie a więcej wziąć się solidnej roboty do której została powołana.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2017-09-02)
 • straż wiejska leży
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  łapkawgórę(2017-09-02)
Reklama