Wtorek 13-11-2018, imieniny Benedykta, Stanisława, Arkadego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Listopadowe maliny Listopadowe maliny

Takiego remontu nie było od dawna

 
Elbląg, Takiego remontu nie było od dawna Budynek Gimnazjum już został zamknięty (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Od piwnic aż po poddasze – tak zostanie wyremontowany zabytkowy budynek Gimnazjum, który wchodzi w skład Muzeum Archeologiczno – Historycznego. Prace będą rozległe i według planów zakończą się w połowie przyszłego roku. Na razie jednak jednostka ta szuka wykonawcy robót, zainteresowani mogą składać oferty do 3 marca.

Modernizacja obiektu zacznie się już na poziomie piwnic. To tam wyburzone zostaną wtórne ścianki działowe, pojawią się toalety, zmieni się przeznaczenie sal. Na parterze odtworzone zostanie wejście od strony rzeki Elbląg, natomiast do istniejącej furtki poprowadzi ułożony chodnik. Wyremontowany i na nowo zaaranżowany zostanie również hol na parterze, pojawi się szatnia, sklepik z pamiątkami oraz kasa biletowa. Odnowione będą także łazienki, powstanie i ta, która uwzględnia potrzeby osób niepełnosprawnych ruchowo. Na piętrze zmodernizowane zostaną m.in. sale wystawowe, a część holu zamieni się w jedną z nich. Na poddaszu, w jego południowej części, istniejące pomieszczenia zostaną zamienione na pracownie naukowe i dokumentalistyczne oraz bibliotekę. W części północnej powstaną pomieszczenia magazynowe i toalety.
     Prace obejmą również działania zmierzające do likwidacji wilgoci w budynku. Wewnątrz pojawią się nowe tynki oraz posadzki, a także balustrady, wymianie ulegnie stolarka okienna i drzwiowa, zamontowana zostanie platforma dla osób niepełnosprawnych. Oprócz tego na wykonawcę czeka cały szereg robót związanych m.in. z instalacją elektryczną, wodno – kanalizacyjną, grzewczą, przeciwpożarową czy z klimatyzacją. Pojawi się również monitoring.

  fot. Michał Skroboszewski fot. Michał Skroboszewski

Ceglane przypory zostaną zakonserwowane, a rysy i pęknięcia na murze, przyporach oraz gzymsie będą naprawione. Usunięty zostanie azbest, wykonawca położy również nowe tynki. Wyremontowane zostaną schody na zewnątrz budynku, tu również pojawi się platforma dla osób niepełnosprawnych. Dach pokryje dachówka ceramiczna, zmodernizowana zostanie także sygnaturka, na której pojawi się zegar.
     Również i południowe skrzydło budynku Podzamcza będzie odnawiane, ale będą to prace wykończeniowe. Roboty budowlane, według planów, mają się zakończyć do 15 sierpnia 2018 r.
     Wszystko to kosztować będzie 12 mln zł netto. Dofinansowanie ze środków unijnych wyniesie 10 mln zł, prawie 2 miliony zł dołoży samorząd.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Płyn Hayne
Okulary korekcyjne EVA MINGE