Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

TBS: Władze obiecują

Doszło do spotkania przedstawicieli rady nadzorczej ETBS, prezydenta Elbląga i mieszkańców już trzech TBS - owskich bloków przy ul. Nowodworskiej.

Na spotkaniu, obok Henryka Słoniny pojawił się m.in. prezes rady nadzorczej Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Prezydent przyznał, że od początku ETBS - "jego dziecko" - jak podkreślił - nie miało szczęścia do dobrych gospodarzy. Obiecał jednak, że jeszcze w tym tygodniu dojdzie do nadzwyczajnego posiedzenia rady nadzorczej. Zajmie się ona sprawą odwołania obecnego prezesa Andrzeja Puławskiego, do którego - jak powiedział mieszkańcom – stracił zaufanie.
     Ustalono także, że w przyszłym tygodniu dojdzie do kolejnych rozmów - przedstawicieli lokatorów ETBS-ów z radą, na których wyjaśniane będą szczegółowe zarzuty wobec Towarzystwa oraz problemy, które powstały w ciągu kilku lat istnienia budynków. Zgodnie z obietnicami Henryka Słoniny, w radzie nadzorczej ma również zasiąść jeden przedstawiciel lokatorów. Mirosław Kozłowski, szef elbląskiej Solidarności, który podjął się mediacji w sprawie TBS-ów, obiecał swoją dalszą pomoc m.in. w zorganizowaniu wyborów nowego członka rady nadzorczej.
     - Cieszę się, że między stronami powoli dochodzi do porozumienia - mówi Kozłowski. - Ten problem musi zostać rozwiązany - podkreśla.
     Mniej optymizmu usłyszeliśmy jednak w głosie mieszkańców, których nie zadowoliły mało konkretne odpowiedzi na pytania, jakie zadawali.
     - Próbuje się nas zbyć, ale nie poddamy się - mówią. - Oczekujemy, że otrzymamy dokumenty, na podstawie których działa elbląski TBS (m.in. listę zatrudnionych osób wraz z wysokością ich dochodów – przyp. aut.) i że w końcu nastanie porządek. Jeśli się tak nie stanie informacji i pomocy poszukamy w sądowych rejestrach, urzędzie skarbowym i Urzędzie Mieszkalnictwa. Sprawą powinna się też zająć Rada Miejska, która nadzoruje Zarząd Miejski, który z kolei powinien pilnować tego, co dzieje się m.in. w TBS-ach. Komentarze dotyczą też anulowania kilkusetzłotowych dopłat za ogrzewanie, których naliczenie wywołało ich niezadowolenie - i wystąpienia do władz Elbląga.
     - Na szczęście okazało się, że nie musimy zapłacić za to, czego nie zużyliśmy, ale uważamy, że winni za takie, karygodne niedociągnięcia powinni odpowiedzieć - mówią lokatorzy elbląskich TBS-ów.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Konsekwentnie... Wzywam do oddania głosu na kandydata, który nas nie zawiedzie - skutecznego managera - PrezydentaWszystkichElblążan. CzesławDHenrykS. Potrzebnego skreślić (postawić krzyżyk...). ŻYDZI I MASONI NA KAMCZATKĘ!!!!! PRECZ Z KOMUNĄ!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniec(2002-11-08)
 • ha ha ha , jednym słowem tak jak pisałem wcześniej, po wyborach wszystkie obietnice zostaną zweryfikowane a mieszkańcy TBSu zostaną zrobieni na szaro, jak ślepe barany chodzicie na te zebranka bo chcą z wami rozmawiać a nie widzicie że g... załatwicie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  !!!(2002-11-08)
 • Nie dość tego że z powodu ZBK miasto ma długi , to i TBS-y sa nieudanym dzieckiem obecnego prezydenta. Pogratulować konsekwencji!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkanka(2002-11-08)
 • Koleś, który się podpisał "!!!" jest chyba jakąś chodzącą przepowiednią...Ciekawe tylko, dlaczego w czasie kiedy my "chodzimy na zebrania", sam siedzi w domu ? Powiedz co TY zrobiłeś dla wyjaśnienia sprawy i zdecyduj się wreszcie na JEDEN podpis pod swoimi komentarzami !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mieszkańcy ETBS łączcie się!!!(2002-11-08)
 • To dobrze, że nareszcie doszło do ważnego spotkania z Panem Prezydentem. Napewno dołoży wszelkich starań by uczciwie wszystko się wyjaśnilo, co potwierdza także Pan Kozłowski. Ludzie z ETBS więcej optymizmu i wiary w rządzących naszym pięknym miastem,że wszystko ma swój dobry finał pokaże czas, a na Pana Prezydenta proszę nie narzekać, czas kampanii wyborczej jest bardzo pracowity dla niego a WY troszkę za daleko posuwacie się w swoich żądaniach, małam okazję zapoznać się ztymi 22 żądaniami. Głupi byłby ten, kto da wam odpowiedź dokładnie na wszystko. A swoją drogą te wasze pisma, które trafiały ze skargą jedno po drugim do Urzędu świadczą o tym, że ktoś bardzo kumaty WAm pomaga, a być może steruje tym od wewnątrz. Tam jest taka czarna ładna Pani, ale tak nieprzyjemna dla lokatorów, że trafić w jej dobry dzień to tak jak w naszego Totolotka.Życzę wam dobrego zakończenia sprawy, i myślę, że znajdziecie w sobie tyle uczciwości i wiary, że uwierzycie wreszcie, że PREZYDENT SŁONINA JEST JEDYNYM DOBRYM KANDYDATEM NA TEN URZĄD. Stare porzekadlo mówi, kto się mienia ten nic nie ma. Nowy Prezes zanim się weźmie do roboty upłynie trochę czasu a wasza sprawa utknie na jakiś czas w jego biurku, bo przecież trzeba się wdrożyć w temat, a zwłaszcza temat tak szeroko przez was lokatorzy pojęty. Waszą OSTOJĄ JEST ten sam Prezydent, zrozum to w końcu Stary podrzegaczu Witczak, dałeś się wpuścić w maliny, myślałeś ptaszku, że zabłyśniesz? A SIO! Idź sobie nad kanał na ryby!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Beata Ilona Witek(2002-11-08)
 • Ha ha ha Prezydent Słonina i Rada Miejska do rozwiązania problemów TBS. Wilk pilnuje stada owiec!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ob.Serwator(2002-11-09)
 • ja też chodzę na zebrania i chetnie się przedstawię a może ty anonimie zrobisz to pierwszy czy masz coś do ukrycia a być może mocny jesteś tylko przez internet a tak wogóle ani cię nie widać ani nie słychać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  !!!(2002-11-09)
 • JA mam coś do ukrycia...i się nie przedstawię. Skoro TY się chętnie przedstawisz to proszę ! A może to tylko TWOJE OBIETNICE BEZ POKRYCIA ?! JA jestem megalomanem i samozwańczym głosem ludu. Ale dość już o mnie, pewnie już nie możesz wytrzymać żeby się w końcu przedstawić ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mieszkańcy ETBS łączcie się!!!(2002-11-09)
 • Budlaku jestes esesmanem ze ci zydzi przeszkadzaja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pawel(2002-11-10)
 • "pawel" - obrażanie Żydów absolutnie nie było moim zamiarem. Chciałem pokazać bzdurność argumentów używanych w kampani wyborczej (obie strony grały na fobiach i uprzedzeniach wielu Polaków, bo rzeczowe argumenty do większości nie trafiają...). Również fakt, że pisałem pod artykułem o TBS-ach był moim protestem przeciw tendencyjnemu upolitycznianiu artukułów przez GAZETĘ portEl. Mieszkańców TBS-ów przepraszam... Może w tym temacie mają do dodania inni "TBS-owcy". Ja słyszałem o podobnych problemach w innych miastach...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniec(2002-11-10)
 • Elbląg 10.11.2002 Od kilku dni czytam w internecie stek głupot i opinie niewydarzonych ekspertów od centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej i jasny szlak mnie trafia . Krzykacze z ul Nowodworskiej 2, 11 a i 11 b , którym przyszłoby dokonać dopłaty za nadmierne zużycie energii cieplnej , niejako prawem motłochu wymusili w okresie przedwyborczym na wystraszonym Panu Prezydencie Henryku Słoninie anulowanie wszelkich niedopłat. ( Co nato lokatorzy „Sielanki” lub „Nad Jarem”- są gorsi i lepsi). Nawiasem mówiąc jakim prawem Pan Henio jednoosobowo anulował te długi czyżby zamierzał spłacić je z własnej pensji , bo inaczej zapłacimy je my wszyscy Elblążanie Gdy w roku 2001 Pan Witczak , Pani Wrzesińska , Suchojad, Górecka , Olszewska i inni mieszkańcy budynków przy ulicy Nowodworskiej otrzymali rozliczenie tylko za C.O (nie wzięto do rozliczenia kosztów podgrzania c.w.u.), byli w siódmym niebie. Gdy w Październiku 2002 r Zarząd ETBS chciał całościowa uregulować gospodarkę cieplną i dokonał rzetelnego wyliczenia kosztów gazu i energii elek. ( C.O. + c.w.u.) okazało się że pobierane zaliczki od lokatorów są zaniżone i wystąpiła nie dopłata licząc okresy 2000 i 2001r. Pan Henio długi lokatorskie umorzył , prezesa „ ETBS „ wyrzucił z pracy a z resztą administracji też sobie poradzi zgodnie z wolą motłochu , który już zapomniał z jakich slamsów się wydostał do przyzwoitych mieszkań . Niektórym krzykaczom siano jeszcze dziś wystaje z butów. Trudno im przystosować się do nowych komfortowych warunków i zrozumieć do czego służą kosze na śmieci i odpadki. A ściany klatek schodowych to nie miejsce na „artystyczne” bazgroły. Gwarantuje, że pierwszym zarządzenie nowego Zarządu „ETBS” będą znaczne podwyszki centralnego ogrzewania i ciepłej wody i tym razem ani stary ani nowy Pan Prezydent nie zaradzi znacznym nie dopłatom za okres grzewczy 2002 roku. Proponuje zamiast gazu i energii elektrycznej zacząć używać siana lub słomy – będzie taniej . Trociniaki byłyby też nie gorszym rozwiązaniem.- niech Pan Wojtczak , przedstawiciel lokatorów w Radzie Nadzorczej „ETBS” rozważy to dogłębnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  WÓJT(2002-11-10)
 • Panie WÓJT ! Jesteś Pan jeszcze jednym przykładem na to, jak bardzo ludzka niewiedza (moim zdaniem udawana...) i stronniczość, chcą zaszkodzić ludziom dochodzącym swoich praw. Wiele osób Panu podobnych, chce przedstawić opinii publicznej wypaczony obraz całej sytuacji. Lokatorom ETBS chodzi o naprawienie sytuacji, która doprowadziła do niejasności w rozliczeniach. Gdyby nie ludzie, którym jak Pan twierdzi " siano jeszcze dziś wystaje z butów" o wszystkich nieścisłościach w rozliczeniach TBS z lokatorami nikt by nie wiedział. Cały czas sprawę próbuje się sprowadzić na tory boczne, nadając jej różne, czasami wręcz śmieszne wymiary (m.in. polityczny :-). Wierzę, że wielu elblążan jest na tyle rozsądnych, iż opinie podobne Pańskiej, nasączone nienawiścią i chęcią poniżania za wszelką cenę ludzi broniących słusznej sprawy puści mimo uszu. Można by tu całą sprawę opisywać bardzo dokładnie, ale ludzie Pańskiego pokroju i tak wiedzą najlepiej co jest prawdą, a co nie, bez czytania jakichkolwiek wyjaśnień... Pozostaje mi tylko życzyć Panu tego samego czego życzy Pan mieszkańcom TBS... A tak na marginesie: czasami trudne dzieciństwo odciska swoje piętno na człowieku tak silnie, że chce za wszelką cenę manifestować nienawiść do świata na wszelkie możliwe sposoby. No cóż - samo życie !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mieszkańcy ETBS łączcie się!!!(2002-11-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czapka z nadrukiem
Polar z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki