UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tej orkiestrze oddałem serce

 
Elbląg, Dziś kpt. Maciej Skrzypczak pożegnał się ze swoją orkiestrą i z przyjaciółmi
Dziś kpt. Maciej Skrzypczak pożegnał się ze swoją orkiestrą i z przyjaciółmi (fot. Michał Skroboszewski)

Kpt. Maciej Skrzypczak, który od blisko 14 lat dowodził Orkiestrą Wojskową w Elblągu, awansował. 20 marca obejmie stanowisko dowódcy Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego w Warszawie. Przed nim nowe wyzwania i obowiązki. Czy będzie tęsknił za orkiestrą, której oddał serce i za miastem? - Ale tylko przez 4 dni w tygodniu, bo się stąd nie wyprowadzam – przyznał z uśmiechem. Zobacz zdjęcia.

Dziś (15 marca) w Klubie Garnizonowym 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej przy ulicy Mierosławskiego w Elblągu odbyło się uroczyste pożegnanie kpt. Macieja Skrzypczaka. Ciepłych słów nie szczędzili mu przełożeni, ale i władze miasta, w którym żadna uroczystość o charakterze państwowym czy patriotycznym nie może obejść się bez udziału Orkiestry Wojskowej.
       - Gratuluję awansu i objęcia zaszczytnego stanowiska, ale to zasługa dużej wiedzy i doświadczenia kapitana Skrzypczaka – mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski. - Żal jednak, że tak dobra osoba odchodzi do innego miasta.
       - Tracimy fantastycznego kapelmistrza, który pokazał nam jak pięknie może brzmieć muzyka wojskowa w naszym składzie – to z kolei słowa st. chor. sztab. Sławomira Justy, który przejmie teraz obowiązki dowódcy elbląskiej orkiestry. - Pozostaje mieć nadzieję, że dotrzymam kroku, bo poprzeczka została postawiona wysoko.
       Bohater dzisiejszego spotkania kpt. Maciej Skrzypczak nie krył wzruszenia. Dziękował dowódcy 16 PDZ, kolegom w mundurze, ale przede wszystkim swoim muzykom.
       - Te prawie 14 lat wspominam bardzo dobrze. To był czas, gdy nabierałem doświadczenia i mogłem pracować ze wspaniałymi ludźmi, współpracować z dowódcami innych jednostek, podpatrywać. To był czas owocnej pracy i wyzwań, którym orkiestra podołała. Dziękuje za wsparcie i pomoc.
       Czy po awansie będzie tęsknił za Elblągiem?
       - Ale tylko przez 4 dni w tygodniu, bo się stąd nie wyprowadzam – przyznał z uśmiechem. - Tu mam rodzinę, którą, mam nadzieję, często odwiedzać.
       Stanowisko dowódcy Orkiestry Reprezentacyjnej WP to duże wyzwanie.
       - Nowe obowiązki, których będzie znacznie więcej – mówił kpt. Skrzypczak. - Tam [w Warszawie – red.] jest orkiestra reprezentacyjna, która towarzyszy prezydentowi, ministrowi obrony narodowej. Dużo więcej jest tych uroczystości.
       - A i repertuar inny – dodał - ponieważ często dostosowuje się go do ilości muzyków, a tamta orkiestra liczy ich więcej niż nasza [Orkiestra Wojskowa Garnizonu Elbląg liczy 30 muzyków – red.]. Jest też inne, większe instrumentarium, przy którym można sobie pozwolić na więcej.
       Zgodnie z rozkazem kpt. Maciej Skrzypczak będzie dowodził Orkiestrą Reprezentacyjną Wojska Polskiego do końca 2019 r.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama