Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Temida protestuje

 
Elbląg, Temida protestuje
fot. AD

16 marca w Warszawie odbędzie się manifestacja pracowników sądów powszechnych. To forma protestu przeciwko planowanym przez resort sprawiedliwości zmian w strukturze sądownictwa w Polsce. Elbląską Temidę reprezentować będzie 45-osobowa delegacja.

Jest to pierwsza tego typu manifestacja pracowników, którym nie przysługuje prawo do strajku. O jej celach informuje Związek Zawodowy Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości Rzeczpospolitej Polskiej: chodzi o okazanie niezadowolenia z powodu planowanych zmian w resorcie sprawiedliwości polegających na reorganizacji sądownictwa i obrona miejsc pracy w 120 likwidowanych sądach. To także protest wobec braku podwyżek wynagrodzeń, a także ochrona dobrego imienia pracowników sądów.
"Nie tylko chcemy bronić naszych miejsc pracy, ale także zagwarantowanego konstytucją dostępu obywateli do sądu. Uważamy, iż kryterium ekonomiczne nie powinno być jedynym – chodzi o sprawność postępowań sądowych oraz satysfakcjonującą liczbę zakończonych spraw w danym sądzie. Nasze postulaty popierają także przedstawiciele samorządowych władz" - czytamy w oświadczeniu związkowców.
     W związku z projektem Ministerstwa Sprawiedliwości znoszącym Sąd Okręgowy w Elblągu Zgromadzenie Ogólne Sędziów z elbląskiego sądu wyraziło stanowczy sprzeciw wobec planów jego zlikwidowania. Podobne stanowisko zajęli sędziowie wobec propozycji likwidacji sądów rejonowych w Braniewie, Działdowie i Nowym Mieście Lubawskim. Stosowną uchwałę Zgromadzenie podjęło 15 lutego br.
     - Na piątkową manifestację z Elbląga pojedzie 45-osobowa delegacja - mówi sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. - W jej skład wejdzie 4 sędziów Sądu Rejonowego. Sędziowie Sądu Okręgowego nie jadą, natomiast wybierają się pracownicy administracji. Nie możemy brać udział w strajku więc jest to jedyna forma wyrażenia swojego niezadowolenia z planowanych zmian w sądownictwie - dodaje.
     Rozpoczęcie manifestacji planowane jest na godzinę 12 przed gmachem Sejmu, a zakończenie na godzinę 16.
     Petycje zostaną złożone na ręce: Marszałka Sejmu, Marszałka Senatu, Przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Ministra Sprawiedliwości oraz Premiera.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Partacze na zasiłek dla bezrobotnych. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mariusz l.(2012-03-14)
 • przyszła kryśka na matyśka, chętnie spotkam się ze swoją panią sędziną na trawce
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-14)
 • nisko oceniam działalność elbląskich sędziów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jankooo(2012-03-14)
 • Dla mnie to mogą ich przenieść na Śląsk, żadna strata. Bardziej szkoda zwykłych elblążan gdzie redukują stanowiska pracy za najniższą krajową.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  analityk(2012-03-14)
 • Ja tam wole biedronkę w tym miejscu niż sąd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elblążannin(2012-03-14)
 • Jak protest ma wyglądac jak szybkośc rozpatrywanych spraw to sukcesu nie wróże.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kiwiks(2012-03-14)
 • Ciekawe co powstanie w tym budynku, może coś na euro na 2012,albo jakiś urząd tam przenieśc
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Krykus(2012-03-14)
 • no pewnie że zlikwidować, policja łapie bandytów a sędziowie ich wypuszczają. w du. .. z takimi sadami. Zaorać ten burdel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wagsd(2012-03-14)
 • A ja do "Analityka"-czy myślisz że pracownicy Sądów to nie są zwykli Elblążanie ? mający rodziny i takie same kłopoty jak pozostali mieszkańcy naszego miasta? zanim się coś napisze warto pomyśleć!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-14)
 • Jak był Minister Sprawiedliwości obiecano budowę nowego budynku sądu. I CO TYLKO OBIETNICE Z- PO i PSL. A teraz dowiadujemy się o likwidacji sądowej w Elblągu. PRECZ Z olsztynem i tymi politykami. POGONIĆ KIJAMI BRACTWO RZĄDZĄCE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-14)
 • Dziwię się jednostronności spojrzenia części przedmówców, "jak mi padła koza to sąsiadowi niech zdechnie krowa", czy nie zauważają oni że degradacja tak Elbląga jak i terenów b. województwa elbląskiego następuje od chwili "reformy administracyjnej (zresztą z pozostałymi reform, ami też lepiej nie jest). .Politycy realizują swoje wizje wcale nie będące zgodne z celami społeczeństwa. Prawo to taka dziedzina, ze wyrok sądowy dla którejś zew stron wydaje się krzywdzący, długość proces\u zależy też od korzystania z prawa do przedstawiania wniosków procesowych. Zresztą porzekadło ludowe głosi, ze "młyny sprawiedliwości wolno mielą:". Dziwne s· ą te wnioski skoro wyborcy w większości nie chcą korzystać ze swych praw i nie biorą udziału w wyborach. a właśnie karta wyborcza jest bronią którą powinni walczyć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  karolus(2012-03-14)
 • normalni ludzie nie pracują w budżetówce tylko cos robia co sie przydyje społeczeństwu, precz z urzędami, niech wszyscy się zajmą pożyteczną pracą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z teksturą
Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Jezioro
Fototapety ze zwierzętami