UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ten kandydat ma wyjść miastu na zdrowie

 
Elbląg, Michał Missan to kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga
Michał Missan to kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga (fot. Michał Skroboszewski)

Ratownik medyczny i doktor ...z dziedziny zarządzania i marketingu. Empatyczny, wrażliwy na potrzeby innych – tak swojego kandydata na prezydenta Elbląga reklamowała dziś (4 czerwca) Koalicja Obywatelska, czyli połączone siły PO i Nowoczesnej (zdjęcia z konferencji prasowej). Sam Michał Missan podkreślał, że sercem miasta są mieszkańcy i chciałby, by żyło im się godnie i dostatnio. Program koalicji, która pójdzie razem do wyborów samorządowych, poznamy prawdopodobnie w czasie wakacji.

To żadna niespodzianka, bo nazwisko Missan od kilku tygodni pojawiało się jako nazwisko kandydata na prezydenta Elbląga popieranego przez jego partię, czyli Platformę Obywatelską (od 7 lat jest członkiem PO). Dziś jednak nastąpiła jego oficjalna prezentacja. Data nie została wybrana przypadkowo.
       - 4 czerwca 1989 r. odbyły się pierwsze po upadku komuny wybory w Polsce. Z czasem doczekaliśmy się reformy samorządowej, a samorządy pokazały, że były dobrym wyborem, potrafią dobrze gospodarować społecznymi środkami i zarządzać lokalnymi społecznościami – przypomniał Jacek Protas, przewodniczący PO w regionie warmińsko-mazurskim. - Dlatego te wybory będą zawsze najważniejsze. Teraz, po to, by przeciwstawić się zakusom centralizacji państwa przez PiS, budujemy Koalicję Obywatelską, czyli porozumienie między Platformą Obywatelską i Nowoczesną.
       - Bo mamy zbieżne poglądy - dodał poseł Mirosław Pampuch, przewodniczący Nowoczesnej w regionie warmińsko-mazurskim.
       - To nie tylko koalicja członków i sympatyków obu partii – zastrzegł jednak senator PO Jerzy Wcisła. - To szeroka koalicja tych wszystkich ruchów, którym zależy na rozwoju demokracji i samorządności. Zapraszamy wszystkie siły, które mają pomysły na Elbląg i chcą je realizować. Zapraszamy także sympatyków i ludzi  związanych z prezydentem Wróblewskim. Dla niego też znajdzie się tu miejsce – dodał senator i przeszedł do prezentacji kandydata na prezydenta Elbląga. Zachwalał jego młody wiek (42 lata) i wykształcenie.
       - Ukończył studia doktoranckie na wydziale zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego z dziedziny ekonomii. Czy można wyobrazić sobie lepsze merytoryczne przygotowanie do funkcji prezydenta – nie krył uznania Jerzy Wcisła.
       Michał Missan jest jednak bardziej znany w mieście nie jako doktor a ratownik medyczny.
       - Od 18 lat ratownikiem medycznym, koordynatorem ratownictwa medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym – kontynuował senator. - Ratuje życie i ma empatię. Umie dostrzegać pojedynczego człowieka, a taką umiejętność posiada rzadko który prezydent.
       Sam kandydat skromnie podziękował koalicji za zaufanie i przyznał, że przed nim spore wyzwanie: - Nie będę mówił jeszcze o programie, ale o priorytetach. Sercem miasta są mieszkańcy i chciałbym, by w Elblągu żyło im się godnie, dostatnio, aby mieli miejsca do wypoczynku, a rekreację mogli łączyć z dobrą ofertą kulturalną. Mieszkańca trzeba wysłuchać i z nim rozmawiać – podkreślał. - I to mogę zadeklarować od siebie.
       Prezentacja programu i kandydatów do Rady Miejskiej koalicja ogłosi po oficjalnym ogłoszeniu terminu wyborów. - A to nastąpi zapewne na przełomie lipca i sierpnia – zakończył Jacek Protas.
       Michał Missan to kolejny kandydat na prezydenta Elbląga. W wyścigu do tego fotela wystartuje również Jerzy Wilk (Prawo i Sprawiedliwość), a o reelekcję będzie się ubiegał obecnie rządzący miastem Witold Wróblewski, który cztery lata temu wystartował z własnego komitetu wyborczego.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama