Środa 24-04-2019, imieniny Grzegorza, Horacego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ten sensacyjny filmik to nie nasze dzieło

 
Elbląg, Ten sensacyjny filmik to nie nasze dzieło
Oliwier Pietrzykowski (na zdj. w środku) ze sztabu wyborczego PO - To nie my wypuściliśmy ten sensacyjny filmik (fot. WS)

Tak sztab wyborczy Platformy Obywatelskiej ocenił dziś (4 lipca) podczas spotkania z dziennikarzami sprawę nagrania, które pojawiło się w sieci, a które dotyczy wypowiedzi Jerzego Wilka, kandydata PiS na prezydenta Elbląga. – Jesteśmy dalecy od używania tego typu metod – zapewnił Oliwier Pietrzykowski ze sztabu Elżbiety Gelert. – Nasza kandydatka ma wysokie kwalifikacje, które są na tyle silne, by urząd prezydenta miasta zdobyć fair.

- Nie my wypuściliśmy ten sensacyjny filmik, nie jest to nasze dzieło – zapewniał Pietrzykowski. -Jesteśmy dalecy od używania tego typu metod, bo mamy pełną świadomość, że dzisiaj pojawił się filmik skierowany przeciwko Jerzemu Wilkowi, a w przyszłości również może pojawić się filmik skierowany w stronę naszej kandydatki. Grajmy czysto, kandydatom - co deklarowali - przecież na tym zależało.
     Na konferencji prasowej nie było Elżbiety Gelert. Oliwier Pietrzykowski tłumaczył, że miała ona wcześniej zaplanowanej spotkania.
– Ona nie chce uczestniczyć w brudnej kampanii i nie chce się do tego [sprawa filmiku – red.]odnosić – dodał. - To osoba bardzo łagodna i daleka od stosowania takich metod.
     Natomiast obecny na konferencji Jerzy Wcisła, przewodniczący Rady Miejskiej za kadencji Grzegorza Nowaczyka, ocenił język opublikowanego w sieci materiału jako kloaczny, ale nie to jego zdaniem jest sednem sprawy.
     - Przewodniczyłem Radzie Miejskiej do momentu referendum i dziś mam wrażenie, że w tym ostatnim okresie, byłem oszukiwany – mówił. - Dziś Jerzy Wilk oświadczył, że te słowa są autentyczne. Jeżeli się do nich przyznał to oznacza, że będąc wiceprzewodniczącym Rady, on i jego klub bardziej byli zainteresowani tym, by wyeliminować Platformę ze współrządzenia. Podejrzewam, że ich postawa w Radzie Miejskiej była podyktowana interesem wygrania referendum, a nie interesem mieszkańców.
     Jednak radni PiS, jako jedyne ugrupowanie, głosowali np. przeciwko podwyżce czynszów w ZBK, co trudno nazwać działaniem przeciwko mieszkańcom.

     - Jerzy Wilk, tak samo jak ja, uczestniczył w zespole, który przygotowywał program mieszkaniowy dla Elbląga –wskazywał Jerzy Wcisła. – W zasobach mieszkaniowych zadłużenie sięgało 50 mln zł i wspólnie szukaliśmy metody, by lepiej zarządzać. Co do sensu wprowadzenia takiego programu, nie było ze strony PiS wątpliwości, była tylko sugestia, by może etapować wprowadzenie tego rozwiązania. W trakcie kampanii referendalnej Prawo i Sprawiedliwość mówiło już zupełnie innym językiem – zauważył były przewodniczący Rady Miejskiej. - A PiS, tak samo jak SLD byli współautorami tej polityki mieszkaniowej.
     Jerzy Wcisła zwrócił uwagę, że na podstawie upublicznionego nagrania, PiS mogło współfinansować ulotkę, która pojawiła się podczas referendum: - Jeśli tak, to zostały złamane zasady systemu demokratycznego, który opiera się na prawie. Jeśli takie fakty miały miejsce to jest to materiał dla prokuratury, policji do wszczęcia śledztwa z urzędu. Te rzeczy są dla mnie dużo istotniejsze niż nawet ten plugawy język, z którym mamy do czynienia [w opublikowanym w Internecie nagraniu - red.] - podsumował.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Ludzie, jaki sensacyjny filmik? Obejrzeliście go chociaż? Przecież tam Pan Wilk tylko opowiada jak było za rządów PO w UM Elbląg, sama prawda, a komentarze Wilka stawiają go w jak najlepszym świetle, więc nie wiem o co chodzi? (LeSeFer)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43 14
  (2013-07-04)
 • Heh, ale przecież te taśmy to jedynie Gelertową stawiają w złym świetle, a Wilk tylko potwierdza, że jest faktycznie uczciwym człowiekiem :) Po przesłuchaniu nagrania jak najbardziej popieram Wilka !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37 14
  (2013-07-04)
 • Idę na wybory aby dodać głos na Jerzego Wilka nie wierzę ani trochę PO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39 15
  (2013-07-04)
 • W tych pożal się boże taśmach na Wilka jest sama czysta prawda o POwcach. Może wulgarnie ale sama prawda- wszystkie ustawki, rozdawanie stanowisk i rola Pani Gelert, która odcina się od Grzesia. POrabani znowu strzelili sobie w kolanko, chyba że nie ktoś z POrąbanych wysłała te taśmy. Dziękujemy za reklamę Wilka i POznanie prawdy o POrąbanych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31 7
  preczzPO(2013-07-04)
 • www.youtube.com - zobacz dlaczego Jerzy Wilk nie powinien zostać prezydentem!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 12
  niedlawilka(2013-07-04)
 • Oczerniają się wszyscy na wzajem, a prawdy nikt z prostych ludzi się nie dowie:/ Robią z nas głupków i tyle po prostu smutne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  emi89(2013-07-04)
 • "Bojkot Wyborów - Elbląski Prosiak"; ))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 4
  (2013-07-04)
 • Znowu PO strzeliło sobie w kolano, to samo co było że niby grupa referendalna kradła prąd POżal się Boże z taką partią. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 4
  bynio19(2013-07-04)
 • nie idę na te "wybory" - to ciągnie coraz większą tandetą. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 5
  Kakato(2013-07-04)
 • sensacyjna do jest druga część - o żonie redaktora konkurencyjnego portalu, o radnej koseckiej etc. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  (2013-07-04)
 • Sprawa została zgłoszona do prokuratury o możliwość popełniania przestępstwa, więc niedługo dowiemy sie kto za tym stoi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  imicz(2013-07-04)
 • głos osoby rozmawiającej z Wilkiem jest powszechnie znany. To człowiek, który robił kampanię dla Wilka. Najbliższy współpracownik. Broń Panie Boże przed takimi przyjaciółmi, którzy z ukrycia Cię nagrywają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 1
  (2013-07-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna II