UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To był prima aprilis

 
Elbląg, Za "karę" w prima aprilis urosły nam nie nosy, ale uszy
Za "karę" w prima aprilis urosły nam nie nosy, ale uszy (fot. portEl.pl)
Reklama

Nie ma na razie inwestora w sprawie Góry Chrobrego, choć bardzo byśmy tego chcieli. Plaża nad rzeką ma powstać, ale nie wiadomo dokładnie kiedy i gdzie. Nasze artykuły na te tematy były primaaprilisowym żartem. Za „karę” nie urosły nam nosy, ale... uszy :) Pozdrawiamy świątecznie!

Elblągowi przydałby się taki Janusz Śmiały, zmyślony bohater naszego tekstu, który deklarował inwestycję w całoroczny stok narciarski z igielitem. Niestety, na razie inwestorów nie widać, a radni stoją przed trudną decyzją w sprawie przyszłości Góry Chrobrego.
       Co ciekawe całorocznych ośrodków narciarskich igielitem jest w Polsce coraz więcej. Taki obiekt powstał nawet w niewielkim Międzyrzeczu Podlaskim (lubelskie), liczącym zaledwie 16 tysięcy mieszkańców. Zbudowało go miasto, a zarządza miejscowy MOSiR. Jednak można!
       Prawdą jest to, że w budżecie miasta na ten rok zarezerwowano pieniądze - 20 tys. zł - na utworzenie miejskiej plaży. Nie wskazano jednak miejsca, w którym ona powstanie. Nie wiadomo również, jak miałaby wyglądać ani kiedy rozpoczną się prace.
       Również i amatorzy picia "piwa pod chmurką" na razie muszą obejść się smakiem. Pochodzący ze znowelizowanej ustawy art. 14, ust 2b - mówiący o tym, że rada gminy może ustanowić miejsce bez zakazu spożywania alkoholu - jest prawdziwy.
       Informacja o tym, że elbląscy radni podjęli uchwałę w tym zakresie i doprecyzowali poziom procentów w napojach alkoholowych to żart z okazji prima aprilis. 
       Mamy nadzieję, że nasze prima aprilisowe żarty choć w części okażą się prawdą w najbliższej przyszłości. Narciarze i miłośnicy plażowania czekają!
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama