Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To było dwa lata temu...

Dzisiaj mijają dwa lata od historycznej wizyty w Elblągu papieża Jana Pawła II.

6 czerwca 1999 roku papież celebrował nabożeństwo na elbląskim lotnisku. Na miejsce przybyło wtedy około 300-ta tysięcy wiernych z diecezji elbląskiej oraz pątnicy z Kaliningradu i Niemiec. W homilii papież przypomniał postaci świętych i błogosławionych ziemi elbląskiej: świętego Wojciecha i błogosławionej Doroty.
     - Wy przejęliście to duchowe dziedzictwo. Należy chronić, rozwijać i budować przyszłość tej ziemi i kościoła elbląskiego - powiedział papież, zwracając się do wiernych.
     W rok po wizycie Ojca świętego w Elblągu, na wzgórzu św. Anny w Parku Traugutta stanął pamiątkowy Krzyż.
     Za kilkanaście dni, 23 czerwca, odsłonięty zostanie pomnik Papieża Jana Pawła II. Autorem monumentu jest profesor Wawrzyniec Samp z Gdańska. Postać papieża, niejako "ruszającego w drogę", odlana z brązu, będzie naturalnych rozmiarów. Stanie na granitowych cokołach. U stóp papieża znajdzie się stylizowane serce, symbolizujące Jego wizytę w mieście. Pomnik stanie nieopodal elbląskiej katedry.
     Po dwóch latach, w miejscu ołtarza, na lotnisku pozostało jedynie kilka betonowych elementów, które wówczas wspierały jego konstrukcję. Ziemia, z której usypano kopiec, została natomiast wywieziona.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Jan Paweł II nie wspomniał o narodzie Pruskim który wyznawcy wiary Rzymskokatolickiej wymordowali na tej ziemii. W imieniu chrześcijańskiego Boga bestialsko mordowali dzieci, kobiety i mężczyzn: Pomezanii, Pogezanii, Warmii, Natangii, Sambii, Skalowii, Jaćwieży, Nadrowii, Barcji, Galindii oraz Sasinii. 200 tysięczny naród Pruski został poddany eksterninacji i planowemu wymordowaniu przez katolików którym przewodzi Papież w imię Boga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bóg tej ziemii Perkunas(2001-06-06)
 • Nie ulega wątpliwości, że Kościołowi Rzymskokatolickiemu zdażało się zawieść Naród Polski. Nie ulega wątpliwości, że zdarzało mu się przymykać oczy na krzywdę społeczną i polityczną niesprawiedliwości. Nie ulega wątpliwości, że okazywał się czasem niegodny głoszonej przez siebie wiary.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Norman Davies(2001-06-06)
 • No cóż, jak ktoś kiedyś stwierdził jesteśmy krajem muzeów i pomników. Jeden pomnik więcej, czy jeden mniej. Jednak myślę, że pożyteczniej byłoby pieniądze włożone w budowę pomnika przeznaczyć na pomoc ubogim i głodującym w naszym mieście i okolicy dzieciom. Ale cóż dysydenci Kościoła wbrew głoszonym naukom myślą inaczej. Niech więc przybędzie jeszcze jeden pomnik w naszym mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniec(2001-06-10)
 • jeszcze jeden pomnik, jeszcze większy, jeszcze okazalszy, jeszcze poteżniejszy - stać nasz bogaty kraj na fanaberie katonarodowców. a może by tak jeszcze postawić pomnik Torqemadzie, Urlykowi von Jungingen ewentualnie jakimś innym wielkim katolikom? A z naszego kraju zróbmy jeden wielki zakon.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wierzący inaczej(2001-06-10)
 • a to w zasadzie wszystko jedno
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  solo(2001-06-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Audi
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski