Sobota 16-02-2019, imieniny Danuty, Julianny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To już pewne. Strajku w Tramwajach nie będzie!

 
Elbląg, To już pewne. Strajku w Tramwajach nie będzie!
(fot. MS, archiwum portEl.pl)
Rek

Nie będzie planowanego na poniedziałek strajku w Tramwajach Elbląskich. Dzisiaj po godzinie 17 związkowcy podpisali częściowe porozumienie z dyrekcją miejskiej spółki. - Zawieszamy strajk, ale nie zawieszamy sporu zbiorowego. Poszliśmy na kompromis, ale będziemy jeszcze negocjować dwa nasze postulaty - powiedział nam Roman Kluczyk, przewodniczący Okręgu Północnego Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej. 

Zgodnie z porozumieniem wszyscy pracownicy Tramwajów Elbląskich otrzymają podwyżkę w wysokości 50 groszy za godzinę pracy od 1 lipca 2017 roku (z wyrównaniem wypłaconym do 31 października) i kolejne 50 groszy od 1 stycznia 2018 roku (z wyrównaniem od lipca wypłaconym do 31 stycznia 2018 roku). - Po sobotnich rozmowach z załogą musieliśmy nastawić się na inny tok prowadzenia negocjacji. Poszliśmy na kompromis, przyjmując propozycję prezydenta w sprawie podwyżek. Kolejna złotówka podwyżki płac może być dyskutowana po przyjęciu budżetu miasta na rok 2018 r.  - powiedział nam  Roman Kluczyk, przewodniczący Okręgu Północnego Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej. - Strajk został zawieszony, ale porozumienie nie kończy sporu zbiorowego, ze względu na brak ustaleń co do dodatków za pracę w niedziele i święta.
     Porozumienie oznacza, że planowany na poniedziałek strajk się nie odbędzie. Tramwaje wyjadą na trasy zgodnie z rozkładem. 
     
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Krótko i zwięźle. Tak czy siak, dyrektor nie dał egzaminu i won.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  30 10
  Krótko (2017-10-01)
 • Dopuszczenie do takiej sytuacji jest karygodne i świadczy o braku kompetencji władz miasta. Jesień 2018,to bez wątpienia czas na zmiany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 13
  (2017-10-01)
 • To dobra wiadomość, czy dyrekcja tej firmy zdała egzamin. Watpimy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 5
  Przed i (2017-10-01)
 • A co miał zrobić jak miłościwie nam panujący Wróbel nie chciał dać kasy? Wziąć chwilowkę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 9
  (2017-10-01)
 • To w końcu będzie czy nie ten strajk ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 8
  (2017-10-01)
 • Proszę wszystkich komentujących o powstrzymanie wygłaszania swoicH opinii, bo jak dotąd wykazują one brak wiedzy o faktycznej sytuacji i przyczynach tego konfliktu. Zdecydowana przewaga waszych wypowiedzi to negatywne emocje być może wynikające z frustracji lub zwykłego oszolomstwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 14
  Nnwp(2017-10-01)
 • Częściowe porozumienie? Wydaje mi się wiele nie wywalczyli. Władze miasta nie powinny żałować tych parę złotych na podwyżki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 4
  jamess(2017-10-01)
 • @Nnwp - Uważam, że dobrze się stało, że doszło do sytuacji na ostrzu noża w tramwajach-może stanie się to przyczynkiem do uregulowania kwestii płacowych, sytuacji firmy i przyszłości transportu tramwajowego w Elblągu zważając głownie na stan taboru, bo kupowanie klamorów wycofanych z użytkowania w Niemczech czy Łodzi jest krótkowzroczne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 3
  (2017-10-01)
 • I bardzo dobrze. Teraz ZKM będzie musiał zwijać wszystkie wkopane przystanki. .. Cwaniaczki! Autobusiarze też dostali wała!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 7
  (2017-10-01)
 • Gdzie udział Radnych w dojściu do porozumienia ?? Przedstawicieli mieszkańców. Np : z SLD, które z racji swych idei powinna wspierać protestujących o lepszy byt.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 2
  LSD(2017-10-01)
 • RobertKoliński @LSD - Z tego co pamiętam z sesji Rady Miejskiej, to np. radna Maria Kosecka miała nieutulony żal, że "nikt ze związkowców nie przyszedł do niej w tej sprawie" xD Wiem, że radny Ryszard Klim (SLD) kontaktował się ze związkowcami z TE w tej kwestii i zabierał głos na sesji popierając ich postulaty - że Razem popiera protestujących i strajkujących związkowców od początku, to dość oczywiste;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 5
  RobertKoliński(2017-10-01)
 • Udział radnych- żaden, czekają na strajk a wtedy w poniedziałek..każdy popiera tramwajarzy he he. A swoją drogą ciekawe jak to będzie z tą restrukturyzacją zapowiadaną przez prezydenta. Zwolnienia dla mówiących głośno a etaty dla problemowców....Niestety....Polska rzeczywistość...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 1
  kierownik brygady(2017-10-01)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Bezpłatne badanie wzroku
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE