Czwartek 21-03-2019, imieniny Benedykta, Filemona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To miasto może się zmienić

 
Elbląg, To miasto może się zmienić
Stare miasto w Elblągu ma duży potencjał (fot. arch. AD)

Jak? W bardzo prosty sposób. Wystarczy wziąć udział w akcji "Wspieramy swoich", którą organizuje marka Specjal. To dzięki mieszkańcom Elbląga na starówce mogą pojawić się stylizowane ławki, które idealnie wkomponują się w miejską przestrzeń.

Akcja "Wspieramy swoich" jest skierowana do wszystkich mieszkańców miasta. Jednym z trzech pomysłów na inicjatywę związaną z Elblągiem jest ustawienie stylizowanych ławek na starówce.
     
     To miejsce wyjątkowe, przed wojną bogato i ściśle zabudowane budynkami z ich bogatą historią w tle. O zamożności tego miejsca i jego wyjątkowości świadczą stare fotografie, liczne publikacje historyczne, zbiory muzealne. W 1945 r. Stare Miasto zostało zbombardowane, zniszczone, rozebrane cegła po cegle i stało się dużym, bezimiennym skwerem. Pod koniec lat 70. ub.w. opracowano koncepcję odbudowy tego miejsca (zatwierdzał ją sam prof. Wiktor Zin), ale brakowało na to funduszy. Kilka lat później Andrzej Minkiewicz, dziennikarz elbląski, wypuścił w "Wiadomościach Elbląskich" informację, w której do gabinetu prezydenta zaprosił osoby chętne do zainwestowania własnych oszczędności w budowę kamieniczek na starówce. I choć był to tylko primaaprilisowy żart, wiele osób przyszło. Ówczesny prezydent podszedł do sprawy poważnie i zorganizował zespół do zabudowy starego miasta. I tak ruszyła odbudowa elbląskiej starówki.

  Fontanna, która pojawiła się pod katedra z miejsca stała się hitem (fot. arch. AD)
Fontanna, która pojawiła się pod katedra z miejsca stała się hitem (fot. arch. AD)


     Od tego momentu zmieniło się bardzo wiele, z roku na roku pojawiało się coraz więcej stylizowanych kamieniczek, a skwer katedralny zmienił się w miejsce tętniące życiem. Jednak to jeszcze nie koniec, jest wiele miejsc, które wymagają uwagi, można jeszcze wiele zdziałać na tym polu, rozwinąć to "serce" miasta.
     Dlatego marka Specjal postawiła na stylizowane ławki, które mogą wzmocnić historyczne akcenty tej przestrzeni miejskiej, dodać jej uroku, a także ją wzbogacić. Docenią to turyści, którzy przyjeżdżają do Elbląga, a także sami mieszkańcy.
     
     Jak głosować? Wystarczy znaleźć sklep (pełną listę można znaleźć na facebooku marki) z odpowiednią urną do głosowania, wrzucić kapsel dowolnego piwa Specjal do przegródki z wybraną inicjatywą i poczekać na wyniki. Głosowanie zaczęło się 15 lipca i potrwa do 15 sierpnia, natomiast wyniki zostaną ogłoszone 26 sierpnia. Będzie można je odczytać na stronie Elbląskiej Gazety Internetowej PortEl.pl, a także na facebooku marki Specjal.
     
     

----------Artykuł sponsorowany---------
     
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl