UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

To przejście czeka na Twój plastyczny pomysł

 
Elbląg, To przejście czeka na Twój plastyczny pomysł
fot. nadesłana
Reklama

„Środowisko” to główne przesłanie muralu, który powstanie na ścianach podziemnego przejścia pieszo-rowerowego przy ul. Lotniczej w Elblągu. Konkurs na projekt muralu, który będzie zajmował około 115 m2 powierzchni, rusza już dziś - 11 marca.

Organizator konkursu temat „Środowisko” rozumie bardzo szeroko: mieszczą się w nim takie pojęcia jak: przyroda, ekologia, miasto, przestrzeń publiczna, ludzie. Projekty w formie papierowej oraz elektronicznej należy składać w Departamencie Urbanistyki i Architektury UM. Na pomysły plastyków z Elbląga i całej Polski czekamy do 16 maja. Zwycięzca konkursu, którego wyłoni powołana komisja, będzie miał czas na realizację muralu do końca 2019 roku. Do akcji udało się pozyskać sponsora, który zapewni farby i materiały malarskie. Szczegóły dotyczące konkursu - regulamin wraz z załącznikami - dostępne są w zakładce Departamentu Urbanistyki i Architektury UM.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Mamy szkołę Plastyczną w Gronowie. Dajmy się wykazać młodzieży :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  25 5
  tomcioromcio(2019-03-11)
 • popieram przedmówcę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 2
  (2019-03-11)
 • Od murali mamy panią dyrektor Galerii El.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 10
  kolo(2019-03-11)
 • @kolo - oby tym razem nie maczała w tym palców
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 2
  (2019-03-11)
 • TO SĄ JAJA: 9000 zł brutto Artystyczne malowanie za samo malowanie w war-maz średnio jest 12,80 za m2 ścian np. biała farbą. Czyli artysta dostanie - 63 zł netto za m kw. KAPITALNIE! W branzy kreatywnej - za sam pomysł dostajesz konkretne pieniądze. Nosz nie mogę jaki wyzysk. .. Masakra. W regulaminie - Organizator zapewnia gotową do gruntowania powierzchnię ścian oraz uzgodnioną ze Zwycięzcą Konkursu organizację ruchu umożliwiające bezpieczną realizację dzieła. Jeszcze musisz sobie zagruntować. 9.Zwycięski projekt będzie wykonany farbami StoCryl RB dostarczonymi przez organizatora i zostanie zrealizowany w lokalizacji z pkt II niniejszego regulaminu. Wszelkie koszty związane z zakupem narzędzi, materiałów pomocniczych oraz koszt ewentualnych rusztowań niezbędnych do wykonania projektu leżą po stronie Uczestnika Konkursu. - wynająć rusztowania :) i ciach pach Uczestniku inwestuj. Dobrze że farby dają. Jury Pani od murali :) I sami starzy "wyjadacze" komisja co ma 0 wspólnego z muralami. Będzie paszkwil jak nic. Nie, nie narzekam ale szanujmy się Pani i Panowie. .. .Ktoś mógłby i za darmo to zrobić. .bo ma taka ochotę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 3
  tralalal(2019-03-11)
 • To za proste rozwiązanie . Nasz miłościwie panujący lubi konkursy , przetargi i nie odpuścił żadnej okazji by takie coś ogłosić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 1
  Jamaleg(2019-03-11)
 • Wydaje mi się, że nagroda pieniężna w finale, może być, ale chyba dla Urządu Miasta. Bo 9 tyś BRUTTO "nagrody" za którą sprzedajesz swój autorski projekt i jeszcze machasz, na wynajętym przez siebie rusztowaniu, pędzlami również za swoje pieniądze, przez jakieś dwa-cztery tygodnie. .. .Konkurs raczej dla zapaleńców, którzy mają na start trochę pieniędzy do zainwestowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  Alamakota(2019-03-11)
 • a czy Pan Wroblewski i Pan Nowak nie mogliby tego po godzinach wymalować? na zdrowie bym im wyszlo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 3
  Emeryt Zawada(2019-03-11)
 • Będzie po elbląsku - do konkursu zgłosi się X Ludzi, tradycyjnie, po znajomości wygra "pani od pseudomurali na Ogólnej, wykorzystująca młodocianych wolontariuszy". .. No!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 3
  oxx(2019-03-11)
 • Wielki napuchnięty wróbel z rozpostartymi skrzydłami, trzymający pazurami sierp i młot. Ku przestrodze przyszłych, głosujących pokoleń.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 1
  hd(2019-03-11)
 • to może jelito od środka - też środowisko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2019-03-11)
 • Proponuję namalować jedna dużą du. .. dziura gotowa. Wiadomo kogo ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  (2019-03-11)
Reklama