Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tracą mandaty

Sześciu burmistrzów i czterech wójtów straci mandaty na skutek nieterminowego złożenia oświadczeń majątkowych - poinformował dziś Adam Supeł, wojewoda warmińsko-mazurski. Na „ czarnej” liście znalazł się m.in burmistrz Braniewa, który nie podał informacji o działalności gospodarczej prowadzonej przez żonę.

Nie wiadomo, czy na listę trafi przewodniczący elbląskiej rady Miasta Janusz Nowak, który, co prawda, złożył w terminie stosowne dokumenty, ale trafiły one do Biura Rady Miejskiej, a nie - zgodnie ze znowelizowaną ordynacją wyborczą - do wojewody.
     - Dziś wojewoda, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, opublikował listę burmistrzów i wójtów, którzy nie dopełnili formalności - mówi Paweł Lulewicz, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego. Zgodnie z ordynacją, rada miasta, gminy lub powiatu ma miesiąc na stwierdzenie wygaśnięcia mandatu wójta, burmistrza lub prezydenta. Co potem? W miastach i gminach do 20 tysięcy mieszkańców przeprowadza się wybory uzupełniające, w tych, gdzie jest więcej niż 20 tysięcy, na miejsce radnego, który utracił mandat, wchodzi następny z listy. W przypadku wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów nie zarządza ich wojewoda, a Prezes Rady Ministrów. Są to wybory przedterminowe.
     Na liście znaleźli się burmistrzowie Braniewa, Giżycka, Iławy, Kętrzyna, Orzysza, Nidzicy oraz wójtowie Janowca Kościelnego, Starych Juch, Świętajna i Wieliczki.
     Pytany o przyszłość przewodniczącego RM w Elblągu, Paweł Lulewicz odpowiada: - Dziś wojewoda nie zabiera głosu w tej i podobnych sprawach. Najpierw informację otrzymają zainteresowani. Media i opinia publiczna dowie się o rozstrzygnięciach prawdopodobnie w najbliższy piątek.
     - Jest to ciekawa sprawa z prawnego punktu widzenia - mówi z kolei poseł Witold Gintowt-Dziewałtowski. - Bo radny Nowak złożył przecież oświadczenie w terminie i miejscu wskazanym przez prawo. Sam z ciekawością czekam na rozstrzygnięcie tej kwestii.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • o co w tym wszystkim chodzi kolega z parti mówi że złożył w terminie i miejscu zgodnie z prawem, a wcześniej mówi się że złożył w terminie lecznie niezgodnie z ordynacją wyborczą (czyli prawem). czyżby prawo było zgodnie z tym kto je interpretuje i czy ma z nim problem kolega czy osoba postronna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  elblażanin(2007-01-17)
 • Po co te kłamstwa. Gdyby złożył w terminie to by oświadczenie było. Zawsze mozna powiedzieć, że to wina urzędnika. Towarzyszu Nowak nie kłam!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sms(2007-01-17)
 • Popieram przedmówce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Alusia(2007-01-17)
 • ~"złożył w Biurze Rady Miasta w terminie" tzn. że złożył u siebie i na pewno po terminie. Ale "papier" wszystko przyjmie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niewierny Tomasz(2007-01-17)
 • termin:" W TERMINIE" w języku polskim od niedawna oznacza tyle co"PO TERMINIE" tp znaczy tyle co od niedawna fakt, iż BIAŁE jest CZARNE
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bezpartyjna(2007-01-17)
 • Mam pomysł! Ja mam kilka mandatów! Wiszą sobie od dawna na lodówce! Mogę rozdać "poszkodowanym" - gratis... nominały do wyboru od 50 do 250 zeta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mandato-filatelistka(2007-01-17)
 • czy ktoś wie który z elbląskich radnych dał ciała tak jak Nowak i również traci mandat ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-01-17)
 • Czy spóźnienie się ze złożeniem oświadczenia majątkowego to wielkie przewinienie, wykroczenie ? Czy to jest objaw dziwnie rozumianej demokracji ? Czy nas stać na kolejne wybory uzupełniające? Czy w ogóle ktoś na nie przyjdzie? Zastanówmy się nad tym wszyscy . Czy nas stać na to ? Czy nie można pociągnąć "opóźnionych" np. karą dyscyplinującą -utrata diety radnego. Ludzie czy my musimy głupieć. Czekają nas wkrótce wybory do senatuza 1800 000,00 zł , czy nie można wydawać pieniędzy na bardziej zaszczytne cele niż dodatkowe wybory ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  100 % E-g(2007-01-17)
 • No to po ostatnich wyborach mamy narazie dwa trupy polityczne.pewnie wśród radnych znajdą się następni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-01-17)
 • Teraz jeszcze do dymisji poda się miłościwie nam panujący z powodu np przyczyn zdrowotnych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-01-17)
 • no wcale nie macie ludzie poczucia humoru ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-01-17)
 • Bo to są zwykli dorobkiewicze, nawet eurodeputowny pojawiał się tylko w dniu kiedy wypłacano diety, a taki przcież reprezentuje cały kraj, nieźle, i właśnie tak o nas myślą inne kraje, eh, szkoda słów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Paoul(2007-01-18)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Polar z haftem
Naszywka GODŁO
POLO z HAFTEM