Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trzeba działać i zmieniać system

 
Elbląg, Trzeba działać i zmieniać system fot. Anna Dembińska

W Elblągu i samym regionie widzi ogromny potencjał, a w to, co robi angażuje się na sto procent. Widzi problemy, z jakimi borykają się przedsiębiorcy i chce pomóc je rozwiązać. Monika Patra- Więckowska kandyduje z listy KWW Kukiz '15 i wierzy, że Polska potrafi!

- Pani Moniko skąd pomysł na to, żeby ubiegać się o mandat posła ?
     - Pochodzę z rodziny o tradycjach rzemieślniczych, gdzie nigdy nie wspierano się układami dla lepszego rozwoju biznesu. Tylko ciężka praca rodziców i pracowników była gwarantem sukcesu. Była, ponieważ w obecnych czasach ciężka praca nie wystarczy. Przeszkodą jest dziś polityka państwa, które premiuje zachodnie korporacje, a utrudnia działalność rodzimym firmom. W czasie gdy zachodnie korporacje niemal nie płacą podatków, polscy przedsiębiorcy są zmuszeni likwidować kolejne miejsca pracy.
     Poza tym obserwuję od dłuższego czasu naszą lokalną  "politykę" przepełnioną układami i "kolesiostwem". Nie zgadzam się z tym. Chcę to zmienić i stąd pomysł startowania w wyborach do sejmu.
     
     - Sądzi Pani, że po wyborach KWW "Kukiz'15" będzie miało szansę to zmienić?
     - Ruch Kukiz '15 to jedyne ugrupowanie, które jest prawdziwie obywatelskim. W Ruchu działają ludzie z różnych grup społecznych, których łączy jeden cel - walka z obecnym systemem. Osobiste zaangażowanie w KWW Kukiz' 15 wynika z mojej natury - określam cel i go realizuję. Nie potrafię działać pod nakazem i kontrolą kogoś z góry. My nie jesteśmy partią i żaden "wódz" nie narzuca nam swoich mechanizmów działania, poglądów czy idei. Wiemy, że trzeba uzdrowić Państwo od podstaw a następnie reformować wszystkie sfery życia publicznego. Niezbędna jest gruntowna reforma wymiaru sprawiedliwości. Konieczna jest ustawa „ antysitwowa”, która zakazywałaby członkom partii zajmowania kierowniczych stanowisk w spółkach skarbu państwa. Taka ustawa zniszczy „układy” raz na zawsze.  Będziemy dążyć do obniżenia, a docelowo likwidacji podatku dochodowego dla firm, który chcemy zastąpić 1 proc. podatkiem obrotowym. Zlikwidujemy w ten sposób szarą strefę, a przedsiębiorcy nie będą uchylać się od zapłacenia tego 1 proc. obciążenia. Niezbędna jest także deregulacja systemowa- uproszczenie przepisów prawa i administracji. Przepisy zmieniają się zbyt często. Jesteśmy w czołówce państw " produkujących" nadmierną ilość regulacji, których obsługa generuje niepotrzebne koszty częstego dostosowywania się przedsiębiorstw oraz wysokie koszty obsługi prawnej.
     Musimy zadbać o rozwój polskiej gospodarki tak, aby polski wzrost gospodarczy zaczął przekładać się na kieszeń zwykłego Polaka. Musimy zwiększyć wpływ polskiego kapitału na sektor bankowy. Obecnie większość sektora bankowego należy do międzynarodowych grup kapitałowych. Trzeba to zmienić. Polskie firmy muszą mieć możliwość konkurowania z zagranicznymi tak aby większość central firm przetwórczych miała siedziby w Polsce a nie poza granicami jak to jest obecnie. Kolejnym problem, jakim zajmie się KWW " Kukiz'15" jest zapewnienie bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego kraju. Dziś polska armia ograniczona jest do miniaturowych wojsk operacyjnych, opartych na służbie zawodowej. To zbyt mało w obecnych niespokojnych czasach. Należy odbudować naszą armię oraz zreformować system szkolenia rezerw. Rezerwy wojsk operacyjnych powinni zasilać w pierwszej kolejności żołnierze zawodowi, którym odmówiono przedłużenia kontraktu. Jest jeszcze wiele innych problemów, które trzeba rozwiązać, ale dla mnie szczególnie ważny jest nasz region.

  fot. Anna Dembińska fot. Anna Dembińska


     - No właśnie jak widzi Pani pomoc dla Elbląga i regionu?
     - Tak jak wspomniałam, jestem "zadaniowcem" i chciałabym zawrzeć z moimi wyborcami pewnego rodzaju kontrakt, z którego wyborcy rozliczyliby mnie za cztery lata.
     Sytuacja naszego miasta i regionu jest dramatyczna a potencjał wielki i wciąż niewykorzystany. Politycy na potrzeby kampanii wyborczych wciąż mówią o reaktywacji Kanału Elbląskiego. A do dziś nie umiemy wykorzystać potencjału rzeki Elbląg i Zalewu Wiślanego, czy zapewnić ładunkom odpraw fitosanitarnych. Wciąż o nich mówią politycy, a odprawy nadal wykonywane są w Olsztynie.  Będę walczyła o sprawiedliwy podział środków w naszym województwie, będę zabiegała o przeniesienie do Naszego miasta Urzędu Marszałkowskiego. 17 października, wraz z innymi kandydatami KWW Kukiz '15 oraz przedstawicielami komitetów partii ubiegających się o mandat posła, podpisaliśmy deklarację o podjęciu starań o przeniesienie Urzędu Marszałkowskiego do Elbląga. Elbląg musi odzyskać znaczenie w regionie.
     Jako poseł będę bardzo mocno zabiegała o rozwój Wysoczyzny Elbląskiej. Wysoczyzna to niesamowita różnorodność ukształtowania terenu, bogactwo przyrody i wciąż niewykorzystany potencjał turystyczny oraz gospodarczy regionu. Wysoczyzna stanie się dumą naszego regionu. Ostatnio dużo podróżowałam po okręgu wyborczym nr 34, spotykałam się z wyborcami i widziałam jak rozwinęły się Ostróda, Iława, Lidzbark Warmiński a Elbląg, Braniewo, Frombork tkwią w marazmie. Środki na rozwój naszego województwa są dzielone niesprawiedliwie i marnotrawione na absurdalne inwestycje, mówię tu np. o zimnych Termach Warmińskich, lotnisku w Szymanach...
     Będę również zabiegała o wpisanie DK22 na listę rządowego programu budowy dróg jako drogi ekspresowej, aby elblążanie mogli szybko dotrzeć przez Malbork do autostrady A1. Elbląg może wówczas stać centrum logistycznym u zbiegu dróg ekspresowych, blisko granicy wschodniej, remont odcinka drogi DW 507 z Braniewa do Pieniężna, wybudowanie węzła na drodze S22 w rejonie Żelaznej Góry – przejście graniczne Grzechotki, pozyskanie środków na budowę uzdrowiska Frombork, wsparcie elbląskiej kultury. Obecnie elbląski Młodzieżowy Dom Kultury boryka się z wielkim problemem, a w zasadzie walczy o przetrwanie. Podejmę współpracę z elbląskimi władzami samorządowymi. Nasza młodzież pod opieką niesamowitych fachowców, ludzi z pasją i wielkim sercem, zdobywa aplauzy w największych imprezach na poziomie międzynarodowym. Musimy zrobić wszystko by elbląski MDK mógł dalej kształcić naszą uzdolnioną młodzież.
     
     - Dziękuję Pani za rozmowę.
     - Ja również bardzo dziękuję i proszę Państwa o głos bym na forum parlamentu mogła walczyć o interesy naszego miasta! Razem możemy zrobić wszystko. Potrafisz Polsko!
     
     

Materiał sfinansowany przez KWW Kukiz '15
     
     ------------Ogłoszenie wyborcze-------------

,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem