UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trzysta złotych na start

 
Elbląg, Trzysta złotych na start
fot. Witold Sadowski (arch. PortEl.pl)

„Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia 24. roku życia. Przypominamy, że już od 1 lipca br. można starać się o wsparcie z programu. 

Jak złożyć wniosek? Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić rodzic, opiekun prawny lub faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.
     W Elblągu wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez Departament Świadczeń Rodzinnych UM mieszczący się przy ul. Jaśminowej 11.
     Wniosek można składać od 1 lipca 2018 roku online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia br. drogą tradycyjną (papierową) w Departamencie Świadczeń Rodzinnych UM w Elblągu przy ul. Jaśminowej 11. Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2018 r.
     W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny otrzymają wyprawkę nie później niż 30 września 2018 r. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.
     Szacuje się, że w Elblągu przedmiotowym programem zostanie objętych około 15 tys. dzieci (dane Departamentu Edukacji i Sportu UM).
Łukasz Mierzejewski, UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Kiełbasa wyborcza za 300 złotych rocznie. Ja nie jestem zwolennikiem kiełbas, więc wsadźcie ją sobie w Pis. du.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 7
  (2018-07-02)
 • A moim zdaniem czy to kielbasa czy nie,lepiej jak te pieniadze dostana dzieci niz maja zostac wyprowadzone z Polski lub ukradzione I tak trzymac !!!.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  Znyszek 1(2018-07-03)
 • Tak tak - kupujcie sobie głosy kupujcie - te cymbały, które się na to nabierają nie wiedzą że jedną ręką dają ich własne pieniądze wyciągane z ich kieszeni łapą drugą. Jedynie patologia i nieroby wychodzą na zero bo niby skąd takiemu państwo ma zabrać - haha czemu narodzie biednyś? - bom głupi - a czemu głupi ?- bom biedny
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 0
  Milos12(2018-07-03)
 • Warto pamietac ze za te 300 zl kazdy musial sie zlozyc po 500 zl - dwiescie poszlo na urzednikow,ktorzy tym operuja,na calaobsluge,oprogramowanie itd. A gdzie te 500zl? W podatkach posrednich,ktorych nikt nie widzi-tu zlotowka,tam dwa zlote itd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  agall(2018-07-03)
 • Jak to skad??? W cenie towarow im zabiera. Patologia nie kupuje chleba,masla itd? a w tym nie ma vatu i 1000 innych obciazen?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  agall(2018-07-03)
 • @Milos12 - a PO wyciągało z kieszeni innych i nie dało nic, chyba było gorzej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  (2018-07-16)
Reklama