Poniedziałek 19-11-2018, imieniny Salomei, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Wiadukt w barwach biało-czerwonych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Wiadukt w barwach biało-czerwonych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Tu Prawo i Sprawiedliwość

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło dziś w Elblągu swoich kandydatów do sejmu i senatu w okręgu 34. Dzisiaj też PiS zarejestrował swoją listę w Okręgowej Komisji Wyborczej w Elblągu.

Listę kandydatów do sejmu otwiera Leonard Krasulski, lider tego ugrupowania w regionie elbląskim. Krasulski powiedział dzisiaj na konferencji, że jednym z ważkich tematów, jakie zamierza poruszyć klub parlamentarny PiS tuż po wyborach jest kwestia korekty granic administracyjnych.
     - Korekta granic - jak mówi Krasulski - wiąże się z chęcią radykalnego zmniejszenia lub zlikwidowania powiatów i z tym, by nie przeprowadzać operacji na zdrowym ciele. Po prostu Żuławy mają być razem, pod jednym wojewodą. Wiadomo też, że my bardziej przemy do województwa pomorskiego, a ja wtedy nie wyobrażam sobie istnienia województwa warmińsko-mazurskiego w dalszej perspektywie, po odłączeniu się regionu elbląskiego od Warmii i Mazur. Doskonale by było, żeby powstało znowu województwo elbląskie. Przypominam, że to było województwo samowystarczalne, tylko nie wiem, czy taka byłaby logika zmian administracyjnych. My chcemy znaleźć się w Pomorskiem przy zmniejszeniu liczby województw do ośmiu. Tak wynika z rozmów, jakie przeprowadzałem z kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości.
     Ta wypowiedź jednak wzbudziła konsternację wśród innych kandydatów na posłów z PiS.
     - To są przemyślenia wyłącznie pana prezesa - twierdzi Henryk Plis, startujący z listy PiS z 15. miejsca. - Prezes dopiero dzisiaj podjął ten temat, a ja uważam, że ruszenie granic województwa to otwarcie Puszki Pandory, mamy ważniejsze sprawy. Ja się pod tym nie podpisuję i uważam, że to jest reklama wyborcza pana prezesa. To jednak nie jest głos przeciwko panu Krasulskiemu. Ustaliliśmy po konferencji, że każdy z nas będzie miał własną opinię na ten temat.
     Jerzy Wilk, szef Sztabu Wyborczego PiS w okręgu elbląskim podkreśla, że kampania będzie prowadzona intensywnie, przy wykorzystaniu mediów, ale kandydaci będą też spotykać się i rozmawiać z wyborcami. PiS w tych wyborach stawia głównie na zmiany w konstytucji, walkę z bezrobociem oraz zmiany w służbie zdrowia i oświacie.
     
     Lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do sejmu:
     1. Leonard Krasulski,
     2. Karolina Gajewska,
     3. Bogdan Pobiarżyn,
     4. Wojciech Szadziewicz,
     5. Paweł Kowszyński,
     6. Czesław Najmowicz,
     7. Adam Bok,
     8. Damian Godziński,
     9. Andrzej Tomczyński,
     10. Marta Sumara,
     11. Jacek Kanigowski,
     12. Piotr Bohatyrewicz,
     13. Jacek Perliński,
     14. Leszek Sierputowicz,
     15. Henryk Plis,
     16. Bogdan Wiszowaty.
     
     Kandydatem PiS do senatu jest Sławomir Sadowski.
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z erotyką
Naklejki na meble
Obraz na alupanelu 300x60 - Panorama
Fototapety do siłowni/fitness club