UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tu zajdą zmiany

 
Elbląg, Tu zajdą zmiany
Galeria EL szykuje się do remontu (fot. MS, arch. portEl)

Czego dziś potrzebuje Galeria EL? Remontu zabytkowego budynku i ciekawych wydarzeń artystycznych. No i dyrektora, ale tu już poszukiwania trwają. Udało się też pozyskać prawie 3 mln zł z funduszy europejskich i można rozpocząć remont.

W jego ramach zostanie wykonany drenaż, izolacje pionowe i poziome, remont lica murów i tynków, wyremontowane zostaną także okna. Sala ekspozycyjna galerii zostanie wyposażona w sprzęt umożliwiający prowadzenie działań interdyscyplinarnych. To tzw. inwestycje twarde.
     W ramach projektu zostaną jeszcze zrealizowane trzy edycje Jazzbląga, trzy edycje Festiwalu Sztuki Dźwiękowej „Wydźwiękiii/Resonancesss” oraz dwa widowiska typu „światło i dźwięk” opowiadające o historii budynku i samej Galerii EL.
     Wszystko za 4,2 mln zł. Na razie galeria szuka inżyniera kontraktu, a chętni mogą się zgłaszać do 22 sierpnia. Inżynier kontraktu zostanie wybrany na podstawie ceny i... szybkości, z jaką pojawi się na wezwanie inwestora. Jeżeli zadeklaruje, że zespół nadzoru pojawi się na żądanie inwestora w wyznaczonym przez niego miejscu w ciągu godziny to dostanie 100 pkt przy ocenie oferty. Każda godzina dłużej to strata 20 pkt.
„Projekt poprzez zachowanie, ochronę i promocję dziedzictwa kulturalnego przyczyni się do utrwalenia wartości zabytkowej siedziby Galerii EL w wachlarzu oferty klasowych produktów turystycznych regionu i miasta. Zbudowana zostanie nowa oferta programowa, edukacyjna oraz turystyczna dostosowana do współczesnego odbiorcy kultury. Szacujemy, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych i unikalnych w regionie technologii Galeria EL zyska możliwość przyciągania nowych odbiorców kultury, co przekładać się będzie na wzrost popytu na oferowane usługi. Tym samym wykorzystana zostanie szansa na budowę atrakcyjnego produktu turystyki kulturalnej na skalę ponadregionalną. Zakres działań opisanych w zadaniu został sformułowany w oparciu o analizę i diagnozę potrzeb interesariuszy” - napisano na stronie internetowej galerii.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne