Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Turnieje tańca

W ostatni weekend kwietnia i w pierwsze dni maja w Światowidzie odbędą się trzy imprezy taneczne - Turniej Tańca „Bażant”, „Dziecięce Konfrontacje Taneczne” oraz Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej „O Muszlę Bałtyku”.

Światowid wraz ze Stowarzyszeniem „Jantar” od kilku już lat organizuje imprezę taneczną pod nazwą Turniej Tańca „Bażant”. Tegoroczna edycja odbędzie się 25 kwietnia o godz. 16.00 w sali sportowej Centrum. Turniej przeznaczony jest dla adeptów kursów tańca towarzyskiego – to pierwszy turniej tańca dla dzieci i młodzieży, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki na parkiecie. Jego celem jest też podsumowanie rocznej nauki, ponieważ przed publicznością zaprezentują się również uczniowie elbląskich szkół i przedszkoli, którzy w ciągu roku szkolnego uczęszczali na zajęcia edukacji tanecznej. Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Urząd Miejski w Elblągu. Cena biletu wstępu na turniej wynosi 2 złote. Dla dzieci do 4 lat wstęp jest wolny.
     Z kolei 2 maja o godz 12.00 również w sali sportowej "Światowidu" odbędzie się V Ogólnopolski Festiwal „Dziecięce Konfrontacje Taneczne”. Impreza ma charakter cykliczny - pierwszy przegląd zespołów tańca nowoczesnego, estradowego i innych propozycji tanecznych z całej Polski miał miejsce w maju 2000 roku. Uczestnikami festiwalu są dzieci oraz młodzież skupiona w zespołach tanecznych działających przy domach kultury, szkołach, przedszkolach oraz innych placówkach kulturalnych.
     - Podczas „Dziecięcych Konfrontacji Tanecznych” zespoły prezentują swój dorobek taneczny, doświadczenia i umiejętności; to także pomoc w wypromowaniu nowo powstałych grup – mówi Magdalena Gajewska, instruktorka CK ”Promyk”. – Ponadto impreza ta jest doskonałą formą do nawiązywania kontaktów pomiędzy zespołami, instruktorami i choreografami.
     V Ogólnopolski Festiwal „Dziecięce Konfrontacje Taneczne” stanowi podsumowanie całorocznej pracy instruktorów z dziećmi. Cena biletu - 5 zł.
     Tego dnia również o godz. 17.00 odbędzie się występ zespołu Ziemia Elbląska - wstęp bezpłatny.
     Natomiast 3 maja o godz. 16.00 odbędzie się III Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej „O Muszlę Bałtyku”. Głównym celem turnieju jest ochrona dziedzictwa narodowego, propagowanie polskich tańców narodowych oraz rozbudzenie zainteresowania tą formą tańca.
     - I Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej „O Muszlę Bałtyku” odbył się w roku 2001. W ubiegłym roku nie byliśmy w stanie zorganizować tego przedsięwzięcia, ponieważ nie mieliśmy środków finansowych, a ponieważ było duże zainteresowanie zespołów folklorystycznych z całej Polski postanowiliśmy kontynuować te działania – wyjaśnia Anetta Ciok, instruktorka Ziemi Elbląskiej - W 2002 roku w konkursie wzięło udział ponad 100 par. Wtedy to również zmieniona została jego nazwa na Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej „O Muszlę Bałtyku”. Chcemy pokazać, że polskie tańce narodowe są kreatywną metodą pracy z dziećmi i młodzieżą w procesie wychowania estetycznego.
     Bilet na imprezę kosztuje 3 zł.
L
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Naszywka HERB ELBLĄGA
Naszywka GODŁO
Naszywki