UWAGA!

Twarzą w twarz z opiekunami domów podcieniowych

 Twarzą w twarz z opiekunami domów podcieniowych
Fot. Kadr z filmu o domu podcieniowym w Orłowie

Jak zachować perełki architektury w naszym regionie? Dlaczego dbałość o dziedzictwo kulturowe jest tak bardzo istotne? Co można zrobić, by przyczynić się do promocji naszej małej ojczyzny? Na te i inne pytania odpowiedzą goście, którymi będą m.in.: Karolina Manikowska i Tomasz Wąsik – autorzy książki "Żuławy rowerem". Spotkanie z cyklu „Twarzą w twarz” odbędzie się 18 grudnia o godz. 11 w sali kameralnej Kina „Światowid”.

W spotkaniu wezmą również udział: Tomasz Misiuk operator kamery - autor zdjęć do cyklu filmów o domach podcieniowych i Agnieszka Jarzębska – autorka projektu "S.O.S. dla żuławskich domów podcieniowych", producentka cyklu filmowego. Nie zabraknie więc filmu o domu podcieniowym. Uczestnicy spotkania obejrzą dom Orłowie, który również jest remontowany dzięki właścicielom: Ewie i Arturowi Wasielewskim.
       Cykl spotkań „Twarzą w twarz” realizowany jest od 2011 roku, jego celem jest umożliwienie mieszkańcom naszego regionu, a przede wszystkim młodzieży, spotkań z ciekawymi osobami ze świata kultury i sztuki, mediów, nauki czy polityki, mieszkających lub działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
       Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenie udziału indywidualnego bądź grupowego prosimy zgłaszać do Agnieszki Tkaczuk pod nr tel. 55 611 20 59 lub na adres mailowy: agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl.
      
Sylwia Warzechowska, CSE Światowid

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jak zachować perełki architektury w naszym regionie? ----- odpowiedż jest prosta - 1) Nie liczyć na pomoc naszego państwa. Tak jak w innych dziedzinach :( 2)Sprzedać za symboliczna złotówkę - niech prywatny inwestor się męczy z koserwatorem mocząc kupę kasy na renowację.
  • Jezu, jakie nudziarstwo.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    6
    takaprawda(2014-12-16)
  • Perełki architektury w naszym regionie zazwyczaj SĄ w rękach prywatnych, co oznacza, że Twoja rada jest do bani. Właściciel ma możliwość uzyskania dotacji na większość prac remontowych, tylko musi zrobić ten pierwszy krok. Niektórzy mają w doopie.
  • Dotacje w Polsce mają charakter konkursowy, w tym roku było 50 000 wniosków o dotacje. Więc jeśli ktoś nie wie niech się nie wypowiada.
  • A kto zabrania wzięcia udziału w konkursie? Ostatecznie ludzie biorą udział, otrzymują dotacje, czasem nawet pół miliona, no, ale przecież trzeba wypełnić wniosek, itp. .. Kilka domów w ten sposób uratowano od niechybnej zagłady.