Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Kanał Elbkąski jesienią. Kanał Elbkąski jesienią.

Twórczo i ciekawie

Muzyka, plastyka, teatr, literatura, modelarstwo, informatyka - to tylko część specjalności sekcji, które ruszają w Młodzieżowym Domu Kultury od połowy września. MDK zaprasza młodych elblążan do aktywnego spędzania czasu pozalekcyjnego. - Będzie twórczo i ciekawie - zapewnia Janina Dziwniel-Stępka, dyrektor placówki.

Dzieci i młodzież uzdolniona muzycznie ma w czym wybierać. Ryszard Skotnicki zaprasza do pracowni muzyki dawnej, której uczestnicy mogą pochwalić się wieloma sukcesami oraz ciekawymi wyjazdami. Ryszard Skotnicki od ponad dwudziestu lat zaraża swoją pasją młodzież, także i syna Marcina, uzdolnionego muzyka, który również będzie prowadził w tym roku w MDK lekcje muzyki dawnej. Zajęcia wokalne, indywidualne i zespołowe, prowadzi Katarzyna Panicz. Sekcja muzyki wokalnej przygotowuje do udziałów w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. Dużym powodzeniem cieszą się zajęcia gitary klasycznej i akustycznej. Na lekcje indywidualne wszystkich chętnych, także i początkujących, zapraszają Grzegorz Holeniewski i Rafał Wawrzyk. Młodzież zainteresowana muzyką jazzową ćwiczy pod kierownictwem Szymona Zuehlke, saksofonisty i inicjatora wielu lokalnych muzycznych przedsięwzięć.
     Mini studio gier dramatycznych to sekcja prowadzona przez Ninę Dziwniel-Stępkę, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. Są to zajęcia dla młodych ludzi, którzy, jak podkreśla dyrektor, chcą rozwijać swój talent aktorski, pogłębiać sztukę recytacji, a także rozwinąć swoją osobowość i pozbyć się kompleksów. Na zajęcia teatralne młodzież gimnazjalną i licealną zaprasza także Aleksandra Maciejewska, która od kilku lat prowadzi grupę teatralną SOME (środy, 17-18.30). Pod jej kierownictwem działa także klub literacki „Tea time” oraz fakultety z języka polskiego przygotowujące do matury (czwartki 15-18.30).
     Nową inicjatywą Młodzieżowego Domu Kultury są warsztaty dziennikarsko-społeczne prowadzone przez Karolinę Ciechorską, koordynatorkę imprez MDK (środy 17-18.30). Będą to zajęcia skierowane do młodzieży, która lubi zadawać trudne pytania, szukać odpowiedzi i przelewać je na papier. Młodzi socjolodzy i dziennikarze będą między innymi tworzyć młodzieżową gazetę, współorganizować Debaty Dociekliwych - cykliczną imprezę MDK, oraz poznawać tajniki pracy dziennikarza i rzecznika prasowego.
     Mocną stroną placówki są sekcje plastyczne, które odnoszą corocznie wiele sukcesów. Prowadzą ją elbląscy artyści: Mirosław Czarny i Piotr Romanowski. Dzieci z sekcji plastycznej mogą pochwalić się nagrodami zdobytymi między innymi na międzynarodowym konkursie „Od morza jesteśmy”, ogólnopolskim - „Krajobraz Polski” i lokalnym - „Elbląg przyjazny środowisku”. Z kolei starsi uczestnicy corocznie dostają się na Akademie Sztuk Pięknych i inne kierunki plastyczne, a pomagają im w tym nauczyciele MDK-u, którzy organizują zajęcia przygotowawcze na studia artystyczne.
     Pracownia komputerowa to propozycja szczególnie dla najmłodszych. Instruktor tej pracowni Marek Kazimierczak oraz nowy pracownik MDK - Andrzej Mroczek (wybitnie uzdolniony student) organizują zajęcia, na które zapraszają dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.
     Dzieci (od drugiej klasy szkoły podstawowej) oraz młodzież zainteresowaną modelarstwem zaprasza Roman Zdanowicz, który prowadzi Modelarnię Szkutniczo-Lotniczą (wtorki i czwartki 16-19).
     Młodzieżowy Dom Kultury prowadzi także zajęcia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich rodzin (poniedziałki i piątki). Nauczyciele tej pracowni - Grażyna Kacprzak i Ewa Wojtkiewicz zapraszają na zajęcia z edukacji teatralnej i rekreacyjne.
     Wszelkie informacje na temat sekcji oraz zapisy: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, tel. 055 233 48 34.
     

KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z Nowym Jorkiem
Fototapety do siłowni/fitness club
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Paryż
Obraz na dibond 260x60 cm - Słoneczniki