Sobota 21-07-2018, imieniny Daniela, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tydzień integracji

Rozjechali się do domów uczestnicy Międzynarodowych Warsztatów Młodzieży zorganizowanych przez elbląskie Towarzystwo Wspierania Badań nad dziedzictwem Kulturowym Europy przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczną w Pułtusku.

W programie brała udział grupka studentów z Kaliningradu oraz dwie słuchaczki pułtuskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Tematem warsztatów była "Rola dziedzictwa kulturowego w budowaniu więzi proeuropejskich". Uczestnicy spędzili w naszym regionie tydzień. Każdego dnia poznawali inną kulturę - pradziejową, ukraińską czy niemiecką. Wzięli udział w wykopaliskach Truso, zwiedzili m.in. Elbląg, Frombork i Braniewo. Spotkali się także z uczniami Liceum Ukraińskiego w Górowie Iławieckim oraz mniejszością niemiecką w Pasłęku.
     - Celem warsztatów była przede wszystkim integracja - mówi Maria Kasprzycka, prezes Towarzystwa. - Na to wskazuje temat warsztatów. Chodziło o to, aby młodzież spojrzała na historię z innej perspektywy - pozbawionej swoistego bagażu, ciężaru doświadczeń, który charakteryzuje starsze pokolenie. Oni są pozbawienie tego bagażu.
     Według Marii Kasprzyckiej cel został osiągnięty. - Myślę, że młodzież oceniła je raczej pozytywnie. W szczególności Rosjanie, którzy inaczej spojrzeli na Polskę i Polaków.
     Podobnie sądzili wszyscy uczestnicy warsztatów.
     - Im więcej przebywa się z ludźmi, tym bardziej się ich poznaje - wyjaśnia Siergiej Lugovoy, student IV roku Uniwersytetu Kaliningradzkiego. - Jesteśmy jeszcze młodzi i dzięki warsztatom już teraz uczymy się wzajemnego szacunku i zrozumienia. To wszystko jest niezwykle ważne.

OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok