Poniedziałek 28-05-2018, imieniny Justyny, Jaromira
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Na osiedlu

Gospodarka

Społeczeństwo

Kultura

Sport

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Prasówka

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Dawny Elbląg

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Noc Muzeów Noc Muzeów

U nas śnieg nie zalega

Kontrole dachów obiektów wielkopowierzchniowych w Elblągu nie wykazały zaniedbań w usuwaniu zalegającego śniegu –informuje rzecznik prezydenta Elbląga Agnieszka Staszewska.

W Elblągu pierwsze kontrole zostały przeprowadzone już 4 stycznia na wniosek prezydenta Henryka Słoniny. Wówczas Państwowa Straż Pożarna dokonała przeglądu wszystkich dachów wielkopołaciowych w obiektach publicznych i nie stwierdziła zalegania śniegu. Mimo wszystko wydane zostało zalecenie stałego nadzoru i usuwania nawet niewielkich warstw śniegu.
     Wczoraj przeglądu wszystkich większych obiektów dokonał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla miasta Elbląga. On również nie stwierdził zaniedbań w tym zakresie.
     Dzisiaj, podczas porannego spotkania prezydenta miasta z policją, strażą pożarna i strażą miejską podjęto decyzję o powołaniu zespołu poszerzonego o nadzór budowlany, którego zadaniem będzie stale monitorowanie obiektów o dachach wielkopołaciowych. Ustalono też nową listę obiektów wymagających stałego monitoringu. Dotychczas takie kontrole dotyczyły obiektów użyteczności publicznej. Nowa lista została poszerzona o zakłady przemysłowe i hurtownie.
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • I znowu Polak mądry po szkodzie (czytaj po tragedii) ale lepiej późno niż wcale.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Maciek(2006-01-30)
 • hahahaha, a może by tak nadzór nad Nadzorem Bud., ciekawy jak ze swoich obowiązków wywiązuje się Nadzór Bud w zakresie np. w zakresie wykonywania i przestrzegnia ustawy z 14go sierpnia 1998 roku mówiąca o usuwaniu wyrobów zawierających azbest w budownictwie.... Niestety urzędnicy urzędują w urzedzie, a obiekty budowlane się w nich nie mieszcza.... w związku z tym udają ze problemu nie ma. Ciekawe ile ocen oddziaływania na śrowdowisko wyrobów zawierających azbest zebrał Urząd NB w ciągu ostatnich 2 lat w naszym mieście ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  eternit(2006-01-30)
 • Nie tylko Polak mądry po szkodzie Maciusiu. Widać nie oglądasz katastrof na National Geographic. Wiedziałbyś, że po szkądzie mądre są wszystkie nacje. Na drugi raz zanim walniesz jakąś głupotę to pomyśl (o ile potrafisz).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Janos(2006-01-30)
 • D.pa Jasiu karuzela ,na kerfurze śnieg jak był tak jest, dobrze to widać z pobliskich bloków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Morientes(2006-01-30)
 • A w weekend 1/3 Elbląga nie miała ciepła ! EPEC usiłując dotrzeć do źródła awarii natknął się na nielegalną altankę wybudowaną nad siecią cieplną, co utrudniło im dostęp !!! Kto na to zezwolił !!! Mam nadzieję, że po sprawdzeniu wielkopowierzchniowych dachów ktoś się zajmie likwidacją dzikich przybudówek, garaży i altan, które mogą stać się przyczyną tragedii. Oby Straż Miejska i elbląscy urzednicy skontrolowali takie obiekty jak najszybciej, zanim te dzikie budynki będą przyczyną kolenej tragedii !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elblążanin(2006-01-30)
 • Kontrole przeprowadzono oczywiście tylko pod kątem zalegania śniegu na dachu, może i jest wszystko w porzadku. Ale jak chodzę po Carrefurze i widzę metalowe sztaby lub łańcuchy z kłódkami na drzwiach ewakuacyjnych czy zastwiony regałem hydrant przy piekarni to poważnie wątpię w rzetelność tych kontroli. Oby nie do kolejnej tragedii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Emerytowanystrażak(2006-01-30)
 • nie zalega????? ciekawe bo na zatorzu biedronka i przedszkole zrobiły dzisiaj akcję zwalania śniegu-zalegającego na dachach pewnie w obawie przed kontrolami . Przedszkole jest stare jak świat a śniegu na jego dachu było okło 40 centymetrów także dziwię się ze to starocie do tej pory wytrzymało- tylko gdzie były do tej pory kontrole?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-01-30)
 • ... zrobiły akcję ... no cóż .. ciekawe kto zapłaci za naprawę tych wszystkie dachów, które zaczną ciec na wiosnę, a tak niestety skończy się ta akcja "pod publiczkę". Najłatwiej jest wydawać polecenia, a konsekwencjami obarczy się innych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  poco(2006-01-30)
 • Co do Carrefuru mieszkam obok i osobiście widziałam kilkakrotnie tej zimy późnym wieczorem - zrzucanie śniegu z dachu, może mało dokładnie skoro ten śnieg dalej zalega ale akcje były prowadzone. Z uwagami strażaka się zgadzam, rzeczywiście gdyby się coś działo to będac na terenie stoisk w Carrefurze nie wiadomo gdzie wiać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Alza(2006-01-31)
 • proszę by władze miasta wymieniały z nazwy te obiekty które będą monitorowały i nan których zalega śnieg jako mieszkaniec elbląga mam prawo wiedzieć gdzie lepiej nie chodzić w zimie jeżeli ktoś sprząta śnieg w nocy z hipermarketu to do usunięcie śniegu powinien być zamknięty .Przecież to konstrukcja na lazurowe wybrzerze a nie na warunki polskie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zorro(2006-01-31)
 • Wiadomo o co chodzi ktoś wydał zezwolenie na budowę szałasu a teraz twierdzi że wszystko jest ok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-01-31)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Meble Szafka pod RTV 2
AMK Szkło ozdobne 2
!!!PROMOCJA6!!!
!!!PROMOCJA3!!!