Niedziela 09-12-2018, imieniny Wiesława, Leokadii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Uhonorowani za cenne krople krwi

 
Elbląg, Uhonorowani za cenne krople krwi (fot. Witold Sadowski)
Rek

Ich życie wypełnia misja niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, to dla nich honor i priorytet. Czynią to bezinteresownie, bo czują taką potrzebę. Dziś (4 grudnia) w Ratuszu Staromiejskim odznaczono honorowych dawców krwi. Zobacz więcej zdjęć.

Świętowanie 95. rocznicy istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża połączone było z obchodami Dni Honorowego Krwiodawstwa. - Dni Honorowego Krwiodawstwa są nierozerwalnie związane z Polskim Czerwonym Krzyżem – powiedział Ryszard Tomaszewski, wiceprezes elbląskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. – Jest to najstarsza organizacja charytatywna wszechstronnie i kompleksowo nastawiona na niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. To, że najstarsza, nie oznacza, że skostniała i niezmienna w swej formule. Sam fakt, że z naszą organizacją wiążą swoje wolontariackie losy tysiące młodych Polaków wnoszących do niej swój entuzjazm i zaangażowanie, jest tego najlepszym przykładem. Począwszy od przedszkola, szkoły poprzez dwutysięczną armię honorowych krwiodawców aż do sióstr PCK zajmujących się opieką nad osobami starszymi i chorymi członkowie i wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża mają kontakt z potrzebującymi pomocy osobami.
     Dzisiejsza uroczystość była doskonałą okazją do wyróżnienia tych, którzy na potrzeby lecznictwa oddali kilkadziesiąt litrów krwi. - Dopóki Polski Czerwony Krzyż ma takich członków i wolontariuszy, to ruch nasz będzie żywy i potrzebny ludziom – dodał Ryszard Tomaszewski. - Społeczeństwo nieustająco oczekuje na nasz dar serca, na naszą krew.
     W naszym regionie działa jedenaście klubów HDK. Najbardziej znaczącym osiągnięciem w tym roku w naszym regionie było efektywne włączenie się do tego ruchu honorowych krwiodawców z Braniewa. Krew oddawali także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Na tle szkół wyróżniły się Zespół Szkół w Pasłęku oraz Zespół Szkół Środowiska Inżynierii i Usług, które na szczeblu okręgowym zajęły pierwsze i trzecie miejsce w turnieju „Młoda krew ratuje życie”. Bardzo prężnie działają także krwiodawcy z małej podelbląskiej miejscowości Lisów, którzy poza aktywnym oddawaniem krwi zajęli się zbiórką surowców wtórnych, a za uzyskane fundusze zakupili i przekazali zabawki dla dzieci z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.
     
     Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej odznaczeni zostali:
     
Złotym Krzyżem Zasługi: Piotr Smyk
     Srebrnym Krzyżem Zasługi: Leszek Cichorek
     Brązowym Krzyżem Zasługi: Jacek Grzebyk, Krzysztof Mendyk, Jan Tonga
     
     Decyzją Ministra Zdrowia odznaką Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu odznaczeni zostali: Zbigniew Rabaziński, Andrzej Woźniak
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,