Wtorek 19-02-2019, imieniny Konrada, Arnolda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uhonorowani za cenne krople krwi

 
Elbląg, Uhonorowani za cenne krople krwi
(fot. Witold Sadowski)
Rek

Ich życie wypełnia misja niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, to dla nich honor i priorytet. Czynią to bezinteresownie, bo czują taką potrzebę. Dziś (4 grudnia) w Ratuszu Staromiejskim odznaczono honorowych dawców krwi. Zobacz więcej zdjęć.

Świętowanie 95. rocznicy istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża połączone było z obchodami Dni Honorowego Krwiodawstwa. - Dni Honorowego Krwiodawstwa są nierozerwalnie związane z Polskim Czerwonym Krzyżem – powiedział Ryszard Tomaszewski, wiceprezes elbląskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. – Jest to najstarsza organizacja charytatywna wszechstronnie i kompleksowo nastawiona na niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. To, że najstarsza, nie oznacza, że skostniała i niezmienna w swej formule. Sam fakt, że z naszą organizacją wiążą swoje wolontariackie losy tysiące młodych Polaków wnoszących do niej swój entuzjazm i zaangażowanie, jest tego najlepszym przykładem. Począwszy od przedszkola, szkoły poprzez dwutysięczną armię honorowych krwiodawców aż do sióstr PCK zajmujących się opieką nad osobami starszymi i chorymi członkowie i wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża mają kontakt z potrzebującymi pomocy osobami.
     Dzisiejsza uroczystość była doskonałą okazją do wyróżnienia tych, którzy na potrzeby lecznictwa oddali kilkadziesiąt litrów krwi. - Dopóki Polski Czerwony Krzyż ma takich członków i wolontariuszy, to ruch nasz będzie żywy i potrzebny ludziom – dodał Ryszard Tomaszewski. - Społeczeństwo nieustająco oczekuje na nasz dar serca, na naszą krew.
     W naszym regionie działa jedenaście klubów HDK. Najbardziej znaczącym osiągnięciem w tym roku w naszym regionie było efektywne włączenie się do tego ruchu honorowych krwiodawców z Braniewa. Krew oddawali także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Na tle szkół wyróżniły się Zespół Szkół w Pasłęku oraz Zespół Szkół Środowiska Inżynierii i Usług, które na szczeblu okręgowym zajęły pierwsze i trzecie miejsce w turnieju „Młoda krew ratuje życie”. Bardzo prężnie działają także krwiodawcy z małej podelbląskiej miejscowości Lisów, którzy poza aktywnym oddawaniem krwi zajęli się zbiórką surowców wtórnych, a za uzyskane fundusze zakupili i przekazali zabawki dla dzieci z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.
     
     Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej odznaczeni zostali:
     
Złotym Krzyżem Zasługi: Piotr Smyk
     Srebrnym Krzyżem Zasługi: Leszek Cichorek
     Brązowym Krzyżem Zasługi: Jacek Grzebyk, Krzysztof Mendyk, Jan Tonga
     
     Decyzją Ministra Zdrowia odznaką Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu odznaczeni zostali: Zbigniew Rabaziński, Andrzej Woźniak
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Samochody używane HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Volkswagen