Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Ulice dla Tour de Pologne

Elbląg, Ulice dla Tour de Pologne 62. TdP na ulicach Elbląga (fot. Damian Matwiejczyk).

We wtorek 5 września na ulicach Elbląga zostanie rozegrane zakończenie drugiego etapu 63 Tour de Pologne. Czekają nas wielkie sportowe emocje i… drobne kłopoty komunikacyjne.

Wjazd kolarzy do Elbląga planowany jest o godz. 15.40 drogą nr 509 z kierunku Pomorskiej Wsi. Kolarze przejadą ulicami Łęczycką i Bema - na czas przejazdu trasa ta będzie zamknięta przez Policję.
     Po wjechaniu na ul. Bema kolarze znajdą się na tzw. pętli wyścigu, która wyznaczona jest ulicami: Grobla Św. Jerzego (od skrzyżowania z ul. Chocimską), Grota-Roweckiego, 12 Lutego i Płk. Dąbka (do skrzyżowania z ul. Niepodległości). Wjazd na pętlę planowany jest na godz. 15.50. Kolarze będą mieli do pokonania pięć rund-pętli po 6,1 km. Skrajnymi punktami pętli, w których kolarze będą zawracać, są skrzyżowania: Płk. Dąbka - Niepodległości - Obrońców Pokoju oraz Bema - Grobla Św. Jerzego - Chocimska. Przyjazd kolarzy na metę planowany jest na godz. 16.45.
     Zmiana organizacji ruchu drogowego na czas trwania wyścigu będzie polegała na zamknięciu dojazdów do pętli z ulic krzyżujących się z ulicami: Płk. Dąbka, 12 Lutego, Grota-Roweckiego, Grobli Św. Jerzego.
     Przejazd przez Elbląg na kierunku wschód - zachód będzie możliwy tylko ulicami Tysiąclecia oraz Ogólną i Odrodzenia. Na skrzyżowaniu ulic 12 Lutego - Grota Roweckiego - Armii Krajowej będzie możliwy przejazd tylko na kierunku ulica Hetmańska - Aleja Armii Krajowej. Ulice: Kopernika (na całej długości) i Kosynierów Gdyńskich (na odcinku od ul. Zielonej do ul. Traugutta) w dniu wyścigu w godz. od 12-18 będą dwukierunkowe. Utrudnienia w ruchu drogowym (w tym zamknięcia ulic) potrwają tego dnia od godz. 13 do 18.
     Meta wyścigu zlokalizowana będzie na ul. Grota-Roweckiego. By móc ją zorganizować, 4 i 5 września zamknięty będzie dla ruchu parking przy ul. Gen. Grota-Roweckiego (przed Sądem). W dniu wyścigu od godz. 6 będzie wyłączona z ruchu także południowa jezdnia ul. Gen. Grota-Roweckiego.
     Ponadto na czas przyjazdu ekipy technicznej wyścigu 4 i 5 września zamknięty będzie parking przy ul. Kościuszki (przed cmentarzem Agrykola).
     - Z uwagi na powyższe zmiany prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu – zwracają się do mieszkańców władze miasta. - Apelujemy też o nieużywanie pojazdów w dniu wyścigu i korzystanie z komunikacji miejskiej.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi
Fototapety ze sztuką
Fototapeta samoprzylepna 400x260 cm - Jesień
Fototapety z Elblągiem