Niedziela 09-12-2018, imieniny Wiesława, Leokadii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Ultranowoczesny "rentgen" w szpitalu wojewódzkim

Elbląg, Ultranowoczesny "rentgen" w szpitalu wojewódzkim Wojciech Zagórski, kierownik Zakładu Radiologii podczas uroczystego otwarcia nowej pracowni rentgenowskiej (fot. Małgorzata Twardowska, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu)
Rek

Takie dni jak dzisiejszy chciałoby się mieć przynajmniej raz w roku – powiedziała Elżbieta Gelert, dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, podczas uroczystego oddania do użytku najnowszego nabytku szpitala – nowoczesnego aparatu rentgenowskiego Kodak Directview DR 9500, pierwszego takiego modelu w Polsce. Wraz z kupnem urządzenia została wyremontowana pracowania rentgenowska, gdzie umieszczono nową aparaturę do prześwietlania.

Podczas piątkowej (29 października) uroczystości nie szczędzono słów pochwał dla nowego sprzętu medycznego, jaki został zakupiony przez elbląski szpital wojewódzki. W ramach kompleksowego ucyfrowienia Zakładu Radiologii, szpital zakupił aparat rentgenowski Carestream DR 9500 razem ze stołem radiologicznym. Konieczne było również przygotowanie pomieszczeń do zainstalowania nowego sprzętu dlatego wykonany został gruntowny remont.
     
     Tańczący „rentgen”

     To nowoczesne urządzenie – jak określił to Artur Borowski prezes Caresteram Health Poland – tańczy wokół pacjenta. Rentgen jest bowiem przeznaczony dla pacjentów unieruchomionych. W odróżnieniu od tradycyjnych „rentgenów”, ten model nie wymaga od pacjenta żadnej aktywności ruchowej. Obrazowanie jest dwustronne, czy to podczas wykonywania prześwietlenia pacjenta na wózku czy też na łóżku. Nowy aparat rentgenowski wyposażony jest w skaner, który prześwietla pacjenta, a cyfrowy obraz – wynik badania może być natychmiast przesłany dalej, np. do innego szpitala, na oddział, itp. Dzięki temu zostanie przyspieszona diagnostyka badanego, a więc i pomoc dla niego, co nie jest bez znaczenia, szczególnie w przypadku pacjentów ciężko poszkodowanych. Dodatkowo samo urządzenie, mimo sporych gabarytów, jest wyjątkowo łatwe do obsługi. Przy tej okazji warto wspomnieć o cyfryzacji Zakładu Radiologii. Dzięki modernizacji systemu, obecnie w wirtualnym archiwum Zakładu, będzie można zgromadzić około 950 tys. badań radiologicznych. Krótko mówiąc – to sprzęt na miarę XXI wieku. Mimo tego, oby nikt z nas nie miał jednak „okazji” do przetestowania jego zalet na sobie… Tego też życzyli przedstawiciele firmy Caresteram Health Poland, która zajmuje się sprzedażą sprzętu medycznego.
     
     By jeszcze lepiej ratować ludzkie zdrowie i życie
     Aparat rentgenowski Kodak Directview DR 9500 to urządzenie zakupione w ramach projektu „Poprawa jakości systemu ratownictwa medycznego poprzez doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – priorytet XII Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia. Całkowity koszt projektu to prawie 3,5 mln zł.
     - Celem projektu jest poprawa jakości i skuteczności systemu ratownictwa medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu poprzez obniżenie poziomu śmiertelności oraz skutków powikłań powstających w wyniku wypadków i innych stanów nagłego zagrożenia zdrowotnego - podkreśliła Elżbieta Gelert, kierująca Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Elblągu.

 


     Placówka pozyskała pieniądze dzięki samorządowi województwa, którego reprezentantem podczas uroczystości był Grzegorz Nowaczyk, członek zarządu. Podkreślił, że każda suma przekazana elbląskiemu szpitalowi wojewódzkiemu jest zawsze świetnie rozdysponowana:
     - Samorząd zawsze chętnie dofinansowuje dobre projekty. Dlatego te środki łatwo są desygnowane do Elbląga, gdyż widać jak dobrze są wykorzystywane. Tym bardziej, że placówka zawsze stara się pozyskiwać finanse z innych, unijnych źródeł, co czyni z dużym powodzeniem. Dlatego szpital wojewódzki w Elblągu może liczyć na wsparcie samorządu także w przyszłości – w imieniu samorządu zobowiązał się Nowaczyk.

kos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy