Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Umowy na przeszkodzie

Są chętni na kupno nowoczesnego budynku dydaktycznego przy ul. Lotniczej w Elblągu, gdzie mieści się siedziba Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej. Uczelnia dzierżawi budynek od będącej w upadłości firmy Andromag. Zainteresowane kupnem instytucje stawiają jednak jeden warunek: dotychczasowy najemca musi odejść.

Budynek chcą - oprócz EUH-E - kupić jeszcze dwie inne uczelnie: Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego oraz Wyższa Szkoła Humanistyczna w Pułtusku. Zgłosiły one do syndyka chęć udziału w ewentualnym przetargu, lecz zastrzegły, że ofertę złożą tylko w wypadku, jeżeli budynek nie będzie obciążony umowami o dzierżawę.
     Syndyk ma teraz twardy orzech do zgryzienia. Przypomnijmy, że jeszcze przed ogłoszeniem upadłości Andromag wydzierżawił budynek EUH-E. Umowy (jedna dotyczy dzierżawy samego budynku, druga - wyposażenia) zostały podpisane pod koniec 2001 roku, na niecały miesiąc przed ogłoszeniem upadłości Andromagu. Ze strony uczelni podpisał je rektor i były prezes spółki Zdzisław Dubiella, zaś ze strony spółki prezes Bazyli Sokół, który obecnie jest podkanclerzem uczelni, której szefuje rektor Dubiella. Umowy podpisano na 15 lat. Nie zawierają zapisów mówiących o tym, kiedy mogą zostać zerwane. Są więc praktycznie nie do odwołania.
     Syndyk zaskarżył je do sądu. W ubiegły piątek odbyła się kolejna rozprawa w tej sprawie. Przed sądem zeznawał m.in. Zdzisław Dubiella oraz kanclerz EUH-E Henryk Fall. Przyznali, że umowy na czas określony podpisali dlatego, że są one stabilniejsze, a uczelni do funkcjonowania potrzeba spokoju. Dodali przy tym, że umowy na czas nieokreślony można stosunkowo łatwo zerwać.
     Wyrok w tej sprawie będzie znany w połowie grudnia.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Jak dziwna zbierzność nazwisk podpisujących umowę dzierżawya, był prezes, rektor, prezes, podkancerz No i ta umowa uniemożliwiająca, jakiekolwiek manewry, podpisana na miesąc przed ogłoszeniem upadłości spółki. Zbieg okoliczności, czy zamierzone działanie? Nie będę tego komentował na forum, pozostawiam to do rozważenia innym czytelnikom.Jak to było - Stabilniejsza umowa, a uczelni do funkcjonowania potrzeba spokoju. No, no.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Marek(2002-12-03)
 • nie ma co rozważać - wszystko jest jasne. Sąd powinien unieważnić umowę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czytek(2002-12-03)
 • POWIEDZCIE MI PO CO SAD MA UNIEWAŻNIĆ UMOWĘ-ŻEBY ŚMIERDZĄCY JAŃSKI ZAJĄŁ TAK PIĘNY BUDYNEK-ALBO ŚWINIA PUŁTUSKA SIE WKRADNIE DO ELBLĄGA!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  STUDENT(2002-12-03)
 • student..ciekawe, której uczelni student jesteś..jański może i ma gorszą kadrę od euh-e, ale ja wolałbym studiować na uczelni, której nie grozi strata siedziby (a tak przecież być może)..a pułtusk jest jedną z lepszych (jeżeli nie najlepszą) niepaństwowych uczelni w Polsce
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sum(2002-12-03)
 • ??????????????????????????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  marek(2002-12-03)
 • WIESZ CO PANIE SUMIE...MYSLĘ, ŻE TO JAŃSKI SZYBCIEJ UPADNIE NIŻ EUH-E....SERIO.....PRZECIEŻ WSZYSCY WIEDZĄ CO SIĘ DZIEJE W JAŃSKIM........A PUŁTUCK: "NIE WSZYSTKO ZŁOTE CO SIĘ ŚWIECI".......
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  STUDENT(2002-12-03)
 • Kilkanaście firm ma zatory płatnicze, kilka upada z braku łącznie 7 milionów które winien jest Andromag pana Dubieli A szkoła pana Dubieli potrzebuje spokoju. Chyba jest to największa kpina z wymiaru sprawiedliwości i z wierzycieli którzy nie bardzo mają szansę na odzyskanie długu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  DU-biela(2002-12-03)
 • a dlaczego tylko na 15 lat a nie na wiecznośc . Kombinatorzy jedni , to również i im powinna się przyjżeć prokuratura
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  staruszek(2002-12-04)
 • piszę oczywiscie tak dobrze jaką i uczelnie skonczylem ... elbląską :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  staruszek(2002-12-04)
 • Przeczytajcie dzisiejszą POLITYKE art. pt."EUHE,he,he..", to zobaczyci, że cwaniak Dubiella musi oddać 9 ml zł za ten piękny budynek bo złodziej nie zapłacił za remont!!! Taki to rektor
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  redaktor(2002-12-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny