Poniedziałek 19-11-2018, imieniny Salomei, Seweryna
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Umowy odroczone

Do 24 stycznia elbląski sąd odroczył rozprawę dotyczącą umów dzierżawnych budynku dydaktycznego przy ul. Lotniczej w Elblągu. W ubiegły piątek miał zapaść już w tej sprawie wyrok.

Umowy dotyczą dzierżawy budynku oraz jego wyposażenia. Najemcą jest Elbląska Uczelnia Humanistyczno - Ekonomiczna, dzierżawcą - przedsiębiorstwo Andromag. Andromagiem dziś zarządza syndyk, który, aby spłacić długi firmy, musi budynek sprzedać. Na drodze stoją jednak umowy, gdyż ewentualny nabywca kupiłby budynek od razu z lokatorem, którego praktycznie nie byłby w stanie usunąć. Syndyk zaskarżył zatem umowy do sądu.
     W ubiegły piątek miał zapaść w tej sprawie wyrok. Podczas jednej z wcześniejszych rozpraw syndyk zeznał, iż na budynek mają chęć dwie uczelnie - Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego oraz Wyższa Szkoła Humanistyczna w Pułtusku. Ta pierwsza jednak przed ogłoszeniem wyroku przysłała do sądu pismo, z którego wynika, że szkoła jednak nie jest kupnem zainteresowana. Sąd uznał, że jest to nowy dowód w sprawie i bez jego rozpatrzenia wyrok zapaść nie może.
     
     ***
     
     Pismo w tej sprawie nadeszło także do naszej redakcji:
     
     "Po zapoznaniu się z treścią artykułu 'Umowy na przeszkodzie', władze Wydziału Zamiejscowego Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego stanowczo zaprzeczają stwierdzeniu, że ze Szkoła zgłosiła syndykowi chęć udziału w przetargu mającym na celu zbycie budynku stanowiącego własność spółki Andromag. Stoimy na stanowisku, iż owa „chęć nabycia” winna wyrażać się formalnym wnioskiem w formie pisemnej bądź innej, przez pełnomocnego przedstawiciela. Takie fakty nie miały miejsca. Zatem nie widzimy podstaw do tego aby naszą uczelnię stawiać w szeregu wyrażających zainteresowanie nabyciem budynku EUHE.
     
     W imieniu Kolegium Wydziału Zamiejscowego
     Im. B. Jańskiego:
     Bogdan Statkiewicz Kierownik Wydziału"
     
     
     Zobacz także: "Umowy na przeszkodzie:
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Konto poczty elektronicznej
Domena .pl
Domena funkcyjna .com.pl