Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Unia dzieciom

Elbląg, Unia dzieciom Antoni Czyżyk prezentuje osiągnięcia Światowida.

W sobotę 18 listopada w Warszawie odbyła się konferencja pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka pt. „Środki i Programy Pomocowe Unii Europejskiej Na Rzecz Dzieci". Do udziału w spotkaniu zaproszony został także Światowid.

Konferencję, która miała na celu przedstawienie dostępnych programów oraz zaprezentowanie przykładów dobrej praktyki - możliwości realizacji projektów i wykorzystania istniejących środków na rzecz dzieci, otworzyła Ewa Sowińska - rzecznik praw dziecka.
     - W czasie spotkania omówione zostały poszczególne programy unijne oraz zaprezentowane przykłady praktycznego ich wykorzystania dla inicjatyw wspierających dzieci i młodzież - informuje Justyna Kozłowska-Dyrla z Wirtualnego Centrum Kultury e-Światowid. - Światowid przedstawił projekt „Pomosty", który obejmuje organizację warsztatów i integracyjnych spotkań skierowanych właśnie do tej grupy docelowej. Zdaniem Ewy Sowińskiej, poziom wykorzystania środków i funduszy Unii Europejskiej na rzecz dzieci wciąż jest niezadowalający, a warto wnioskować o takie wsparcie, zwłaszcza, że w przyszłym roku fundusze unijne będą dużo wyższe. Odbyła się także dyskusja, która próbowała odpowiedzieć na pytania: co sprzyja wykorzystaniu, a co blokuje możliwości korzystania ze środków pomocowych, od czego zależy sukces projektu i jak sprawić, by programy w większym stopniu służyły dzieciom. Bo choć europejskie fundusze bardziej kładą nacisk na wyrównywanie różnic społecznych niż są bezpośrednio skierowane do dzieci, to od inwencji wnioskodawców zależy, w jaki sposób można je wykorzystać.
     W konferencji udział wzięli m.in. naukowcy, przedstawiciele samorządów i organizacji pozarządowych. Światowid prezentował się wśród sześciu innych wnioskodawców - był jedyną instytucją kultury zaproszoną do prezentacji swoich doświadczeń.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini