Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uniwersytety zintegrują się

 
Elbląg, Uniwersytety zintegrują się
Seniorzy z Elbląga i okolic podczas inauguracji nowego roku akademickiego na UTWiON (fot. arch. Michał Skroboszewski)

Kabaret, panel dyskusyjny, zwiedzanie Kadyn, prezentacje i wykłady - takie atrakcje czekają na słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Warmii i Mazur. Dwudniowa konferencja ma zintegrować środowisko skupione wokół nich, a także rozwinąć współpracę ze środowiskiem lokalnym. 23 maja słuchacze będą gościli w CSE Światowid, natomiast 24 maja w Kadynach. 

Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w listopadzie 2015 roku objął Przewodnictwo w Porozumieniu na rzecz UTW Warmii i Mazur. Dlatego konferencja, która integruje tego typu instytucje odbędzie się w Elblągu. 
     W pierwszym dniu oprócz prezentacji i wykładu Bogumiły Salmonowicz konferencję uatrakcyjni występ Kabaretu Ale Babki  z elbląskiego UTW. W drugim dniu odbędzie się panel dyskusyjny, podczas którego każdy UTW zaprezentuje swoją działalność. Reprezentanci UTW z Warmii i Mazur będą też mieli możliwość zwiedzenia  Kadyn.
     Odbiorcami konferencji są przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku województwa warmińsko – mazurskiego ( od dwóch do trzech delegatów z każdego UTW) oraz przedstawiciele samorządów terytorialnych. Głównym celem konferencji będzie zapoznanie delegatów i zaproszonych gości z działalnością i historią tworzenia Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Warmii i Mazurach oraz przyszłych działań i strategii UTW. Ponadto, konferencja ma na celu rozwinięcie współpracy UTW ze środowiskiem lokalnym, na terenie którego działają poszczególne UTW, co ma przyczynić się do poprawy wizerunku osób starszych, wzrostu wartości seniorów i współpracy międzypokoleniowej, zwiększenia samodzielności seniorów, podnoszenia poziomu pracy Uniwersytetów, zwłaszcza w małych ośrodkach, a także w nowo powstałych UTW oraz wewnętrznej integracji.
     Organizatorzy konferencji mają nadzieję, że będzie doskonałą okazją do promocji i zwiększenia wiedzy na temat UTW, która wpłynie na zwiększenie liczby słuchaczy i większą gotowość do zaangażowania się Uniwersytetów w działania regionalne.
     
     
Patronat nad wydarzeniem objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Iwona Orężak, dyrektor UTWiON w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szafka RTV pod telewizor Cromer połysk 160 cm
Promocja RATY 0%
Promocja RATY 0%
Fronty lakierowane mdf biały mat