Czwartek 13-12-2018, imieniny Łucji, Otylii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Uprawnienia ŻW wobec osób cywilnych

 
Elbląg, Uprawnienia ŻW wobec osób cywilnych fot. nadesłana
Rek

W dniu 29 października 2013 r. Prezes Rady Ministrów podpisał Zarządzenie nr 80, na podstawie którego żołnierze Żandarmerii Wojskowej w dniach 11-22 listopada 2013 roku udzielą wsparcia Policji.

Zarządzenie dotyczy wsparcia w zakresie ochrony, bezpieczeństwa i porządku publicznego w związku z odbywającą się w Warszawie 19 sesją Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC – COP 19) oraz 9 sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP9).
     Dokument ten wprowadza zapisy art. 18a ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji, które powodują, że żołnierze Żandarmerii Wojskowej korzystają z uprawnień funkcjonariuszy Policji.
     W powyższym okresie elbląscy żandarmi będą uprawnieni między innymi do: legitymowania osób, zatrzymania ich w razie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa, prowadzenia kontroli osobistej, a także użycia środków przymusu bezpośredniego.
     Ponadto żołnierze oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu będą wspierać funkcjonariuszy Policji podczas zabezpieczenia uroczystości państwowych i obywatelskich związany z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, które realizowane będą w miastach województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego 11 listopada 2013 roku.
     
     
     
st. chor. szt. Paweł Kowalski, kierownik sekcji wychowawczej Oddziału ŻW w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Szkoda, ze nie podpisano decyzji o likwidacji tego pasożyta, jakim jest żw. Zwolnić wszystkich i wzmocnić szeregi policji.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2 2
    tr18(2013-11-05)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety dziecięce
Fototapety z Paryżem
Fototapeta lateksowa 360x150 cm - Zwierzątka
Fototapety do salonu