Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Urna Barometru Aktywności Radnych

 
Elbląg, Urna Barometru Aktywności Radnych
Rek

Mieszkańcy Elbląga raz na cztery lata mają możliwość wskazania swojego radnego, głosując na niego w wyborach samorządowych. Poprzez „Urnę Barometru Aktywności Radnego” umożliwiamy coroczne „zagłosowanie” na radnego, który, według Państwa, najlepiej pełni swoją funkcję.

Co roku tworzony będzie ranking aktywności radnych, a najwyżej ocenieni radni będą rekomendowani w najbliższych wyborach samorządowych jako osoby godne zaufania, na które warto głosować. Zależy nam na tym, aby radni jak najlepiej pełnili swoją funkcję na rzecz miasta i jego mieszkańców, chcemy wzmocnić ich prestiż i rolę Rady Miejskiej w zarządzaniu miastem. Temu służy Barometr.
     Rocznej oceny aktywności radnych dokona dziesięciu członków Rady Programowej BAR, w skład której wchodzą: Teresa Bocheńska – działaczka społeczna, Mira Stankiewicz – dziennikarka Radia Olsztyn, Lech Brywczyński – redaktor „Magazynu Elbląskiego”, Marek Nowosad – dziennikarz Radia Gdańsk, Piotr Derlukiewicz – redaktor naczelny Elbląskiej Gazety Internetowej „Portel”, Ingrid Hinz – szefowa redakcji „Dziennika Elbląskiego”, Jolanta Olszewska – dziennikarka Elbląskiego Dziennika Internetowego „InfoElblag”, Rafał Gruchalski – reporter Telewizji Elbląskiej oraz Witold Łada i Zenon Lecyk z Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego.
     Rada dokona oceny pracy radnych między innymi na podstawie informacji, które spłyną od Państwa. Bardzo prosimy o przesyłanie Państwa oceny pracy radnych do 31 października br. na adres mailowy eko.elblag@o2.pl lub korespondencyjny: EKO, ul. Związku Jaszczurczego 17, 82-300 Elbląg. Prosimy przy tym o rzetelność, bezstronność, operowanie faktami. Pod uwagę będą brane informacje podpisane imieniem i nazwiskiem, z podanym adresem mailowym lub korespondencyjnym lub z nr telefonu (nieanonimowe).
     Prosimy również elbląskie organizacje pozarządowe o informacje na temat ich współpracy z radnymi.
Elbląski Komitet Obywatelski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • PJN nie obiecuje, PJN fizycznie działa w Elblągu na rzecz mieszkańców. Proszę zobaczyć piątkowe wiadomości w Telewizji Elbląskiej, www. tv. elblag. pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  florekPJN(2011-09-12)
 • Pan Witold ŁADA, bardzo nie lubimy tego Pana na Zawadzie, gdyby mógł to by podważył słuszność "oddychania powietrzem przez mieszkańców Zawady. Uwielbia być w centrum zainteresowania. Więc, cały ten barometr to głupota, na trzy lata przed upłynięciem kadencji Rady Miasta. Zresztą wśród Radnych są farbowani. A o takich szkoda pisać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniec Zawady(2011-09-12)
 • Mądra, aktywna Radna, to Pani Halina Sałata.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-09-12)
 • Fakt, na jednym z wieców wyborczych, lat temu kilka, Wiciu Łada dał plamę. Gdy mu pod nos podetknięto mikrofon, zaciął się jak zamek w portkach i nawet be do ludzi nie be-knął. A było to na starym mieście, przy ŻEGLUDZE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Pamiętliwy(2011-09-12)
 • dobra inicjaywa, tyle że to też nie odstawi politykierów od władzy. Ja już przestałem głosować - bo to po prostu nie ma sensu. Czas polityki się kończy. Im szybciej to zrozumiemy, tym lepiej dla nas.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Masy nie idą na wybory(2011-09-12)
 • Sam pomysł Barometru jest ciekawy, pod warunkiem rzetelnej oceny pracy radnych. Moje wątpliwości budzi dobór Rady Programowej. Czy faktycznie obecnych radnych powinni oceniać poza ludźmi z kręgów dziennikarskich, osoby bezskutecznie zabiegające o mandat radnego w ostatnich wyborach do Rady Miasta? W takiej sytuacji stale będziemy się zastanawiać nad obiektywną oceną wystawioną radnym przez panów Ładę czy Lecyka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Ząbek(2011-09-13)
 • Do postu powyżej. Każde działanie rodzi jakiś skutek. Brak działania to tez działanie. Dlatego mimo wszystko idę na wybory (z ciężkim sercem, że i tak to nic nie zmieni). elrama
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-09-13)
 • W pierwszej kolejności poproszę o merytoryczną ocenę członków Rady i ich dokonań. W następnej kolejności poproszę o legitymizację tego przedsięwzięcia bo jakoś nie słyszałem o działaniach zmierzających do pozyskania dostatecznie dużego poparcia społecznego dla ocezurowania działalności publicznej poszczególnych radnych obecnej kadencji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  h2o(2011-09-13)
 • Najważniejsza jest szybka informacja ostatni protokół to um-elblag.samorzady.pl Następnie publiczny wykaz Uchwal z imiennym protokołem z głosowania kto i za czym głosował A potem będzie można dopiero oceniać Radnych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Gioconda(2011-09-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy