UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Braniewie świętowała policja

 
Elbląg, W Braniewie świętowała policja
fot. nadesłana
Reklama

Wczoraj (23 lipca) policjanci z braniewskiej jednostki obchodzili Święto Policji. Podczas uroczystej akademii komendant wręczył nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnił funkcjonariuszy i pracowników cywilnych za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków służbowych.

Uroczystości z okazji Święta Policji rozpoczęły się mszą świętą w intencji policjantów w Bazylice św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie. Kapelan braniewskiej jednostki ks. prałat Leszek Galica poświęcił płaskorzeźbę, upamiętniającą zmarłych funkcjonariuszy w Katyniu. Autorem dzieła jest policjant z Braniewa st. asp. Ireneusz Mroczek. Następnie wszyscy spotkali się na akademii w sali kinowej Braniewskiego Centrum Kultury. W uroczystości wzięli udział funkcjonariusze i ich rodziny, pracownicy cywilni oraz zaproszeni goście, wśród których obecni byli m.in I zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie insp. Adam Kołodziejski, konsul generalny RP w Kaliningradzie Marcin Nosal, starosta Powiatu Braniewskiego Leszek Dziąg, burmistrz Braniewa Monika Trzcińska, wójt gminy Lelkowo Stanisław Popiel, wójt gminy Braniewo Tomasz Sielicki, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących z Policją.
       Za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań policji odznaczenie Brązowy Medal "Za Zasługi dla Policji" otrzymał Stanisław Popiel wójt gminy Lelkowo.
       W tym roku w braniewskiej jednostce awansowało na wyższy stopień służbowy 40 policjantów. 9 funkcjonariuszy zostało wyróżnionych odznakami „Zasłużony Policjant”, 2 natomiast otrzymało Brązowy Medal za długoletnią służbę.
       Po wręczeniu aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne insp. Grzegorz Sieński wręczył podziękowania dla pracowników cywilnych jednostki. Komendant podziękował również zaproszonym gościom – samorządowcom oraz przedstawicielom służb mundurowych, za wspieranie naszej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu braniewskiego.
       W trakcie akademii na scenę zaproszono zwycięzców turnieju piłkarskiego, zawodów wędkarskich oraz strzeleckich o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie, które odbyły się w tygodniach poprzedzających święto. Uroczystość była także okazją na rozstrzygnięcie ''Plebiscytu na najbardziej przyjaznego dzielnicowego" w powiecie braniewskim. Kolejny rok z rzędu, decyzją mieszkańców, ten zaszczytny tytuł przypadł st.sierż. Ewelinie Brewczak, dzielnicowej rejonu II w Braniewie.
       Po zakończeniu oficjalnej części zgromadzonym zaprezentowano film - ,,Policja na obcasach'' - efekt współpracy policjantów oraz lokalnej telewizji TvBraniewo24. Ten rok jest rokiem szczególnym, bo właśnie 90 lat temu pierwsze kobiety wstąpiły w szeregi policji.
       90-lecie powstania policji kobiecej w Polsce stanowiło również inspirację do zorganizowania wystawy fotograficznej poświęconej właśnie tej rocznicy. Zdjęcia, ukazujące funkcjonariuszki z Braniewa, zostały wykonane podczas prac nad kalendarzem, którego dochód ze sprzedaży został przeznaczony na rehabilitację dziecka policjanta. Wystawę mogli obejrzeć wszyscy uczestnicy akademii oraz mieszkańcy, którzy uczestniczyli w dniu otwartym.
      
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • swieto lasu????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 2
  (2015-07-24)
 • Skoro tacy wzorowi, to czemu co trzeci kierowca z Braniewa i okolic jeździ po pijaku, albo pruje 100 km/h w miejscach z ograniczeniem do 40 km/h?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 3
  (2015-07-24)
 • niech napiszą ilu skończyło współpracę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-07-24)
 • kierowcy jeżdżą po pijaku lub też prują 100km/h w miejscach z ograniczeniem do 40 km/h bo im dragi i siedzenie przed kompem mózg wypaliło i wzorowi policjanci nie mają z tym nic wspólnego będzie porządek na drogach jak będą odpowiednie kary, póki co Polska to państwo bezprawia i nie policja ponosi za to odpowiedzialność.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2015-07-24)
 • Bredzisz. To policja odpowiada za bezpieczeństwo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 2
  (2015-07-25)
 • poilicja odpowiada za egzekwowanie bezpieczenstwa, żeby skutecznei egzekwować przestrzeganie zasad policjantów musiałoby być tylu ilu łamiacych prawo a to utopia, skoro tego nie rozumiesz nie mamy o czym mówić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-07-26)
Reklama