Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W naszych wodach drzemie ogromny potencjał

 
Elbląg, W naszych wodach drzemie ogromny potencjał O promoci turystyki wodnej mówiła Regina Czymbor (fot. dk)
Rek

O tym, jak bardzo atrakcyjne są wody okalające nasz piękny region i że drzemie w nich niewykorzystany dotąd potencjał, można było dowiedzieć się podczas wczorajszej (14 marca) konferencji, która odbyła się w Galerii Nobilis CSE Światowid.

Istnieje ogromna szansa, że Elbląg stanie się wkrótce centrum zainteresowania turystów wodniaków nie tylko z Polski. Naszymi wodami interesuje się coraz więcej żeglarzy spoza regionu i z zagranicy, a zachodni przedsiębiorcy gotowi są inwestować w naszą żeglugę. By przyciągnąć na nasze wody zachodnich turystów, zaprojektowano kilka tras wodnych, które pokazują, jak ogromny potencjał drzemie w naszym regionie. Jedną z zaproponowanych tras jest Pętla Żuławska, droga wodna łącząca ze sobą szlaki wodne Wisły, Martwej Wisły, Szkarpawy, Wisły Królewieckiej, Nogatu, Wisły Śmiałej, Wielkiej Świętej - Tugi, Motławy, Kanału Jagiellońskiego, rzeki Elbląg i Pasłęki, a także wody Zalewu Wiślanego. To sieć portów, przystani żeglarskich i pomostów cumowniczych o najwyższej jakości. Kolejne drogi wodne prowadzą z Elbląga na Zalew Wiślany, na wody obwodu kaliningradzkiego, które są punktem ogromnego zainteresowania zachodnich turystów, czy przez Kanał Elbląski.
     Biuro Regionalne Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu od siedmiu lat pracuje nad rozwojem bazy turystycznej i turystyki wodnej na naszym obszarze: - Promujemy się na różnego rodzaju targach, nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech – mówi Regina Czymbor z Biura Regionalnego w Elblągu. - Dzięki tym działaniom naszymi wodami zainteresował się jeden z większych operatorów turystyki wodnej na terenie Niemiec Kuhnle - Tours. Efektem tej współpracy będzie uroczyste otwarcie bazy czarterowej hausbootów na bazie naszego jachtklubu przy ulicy Radomskiej, świeżo wyremontowanej przystani w ramach projektu „Pętla Żuławska – rozwój turystyki wodnej – Etap I”. Po kilku spotkaniach niemiecki operator doszedł do wniosku, że tu jest bardzo atrakcyjnie, bo Elbląg jako baza leży na styku kilku możliwości, bowiem z jednej strony mamy Pętlę Żuławską i możemy pływać po Żuławach, z drugiej strony mamy Zalew Wiślany z możliwością popłynięcia do obwodu kaliningradzkiego i Kanał Elbląski, teren wyniesiony na wyżyny, nazywany kiedyś przez Niemców Kanałem Oberlandzkim z systemem pięciu pochylni – dodaje. - Niestety tym kanałem żeglarze w tym roku jeszcze nie popłyną, ale już od przyszłego roku jak najbardziej. Dodam jeszcze, że hausbooty to coś nowego na naszym terenie i na tyle przyjaznego dla turysty, że nie potrzebuje on żadnych uprawnień żeglarskich, żadnych patentów czy prawa jazdy. Będzie to z pewnością przyciągało turystów.
     Podczas wczorajszej (14 marca) konferencji „Zalew Wiślany otwarty na Europę” zaprezentowano także film promujący walory wodne ”Międzynarodowej Drogi Wodnej E 70 – Najpiękniejszej Drogi Wodnej Polski” a dokładnie polskiego odcinka biegnącego od granicy polsko - niemieckiej aż po Zalew Wiślany, przez obszar pięciu województw: lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.
     O potencjale walorów wodnych Elbląskiego Węzła Wodnego, o połączeniu turystyki z transportem, o problemach i zaletach tej działalności na naszym terenie mówił prof. Krzysztof Luks.
     Natomiast dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Jerzy Wcisła już dziś zaprasza na otwarcie sezonu wodniackiego w Elblągu, które odbędzie się 7 czerwca oraz na lipcowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków.
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • W naszych wodach drzemie niewykorzystany potencjał !!! Eureka !!! Trzeba ten potencjał nizwłocznie wybudzić bo mamy 2014 rok !!! 69 lat po wojnie !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 0
  STARYDINO(2014-03-15)
 • Kanał Elbląski wraz z pochylniami będzie remontowany jeszcze przynajmniej przez 2 sezony. Mostostal miał wykonywać remont na 3 zmiany co obiecywał dyrektor RZGW, teraz obiecał, żeby za szybko nie liczyć na otwarcie kanału. Turystyka kajakowa na Pasłęce i Wałszy nie istnieje przez idiotyczne przepisy. Most w Kępkach jest tak niski, że nie każda motorówka czy hausbot przepłynie. .. .. A panowie uprawiają tylko gadu gadu z którego nic nie wynika. Gdzieście byli gdy projektowano most w Kępkach, co zrobił samorząd w sprawie koszmarnie ślimaczącego się remontu Kanału Elbląskiego ? Gadać Panowie to każdy potrafi. .. a robić ni ma komu, jak mawiał klasyk :) Zapewne naszych włodarzy spotkamy za kilka lat na otwarciu kanału, będzie przecinanie wstęg, piękne mowy o wielkiej szansie dla regionu, itp, itd. .. i koniecznie bankiet na zakończenie imprezy :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 0
  TheBlues(2014-03-15)
 • Ciągłe bla bla bla. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2014-03-15)
 • Światło mostu w Kępkach było zatwierdzone przez administratora rzeki oraz dyrektora Gdańskiego UŻŚ, który podczas kontroli statków na budowie " nie pamiętał" , że sam podpisał takie uzgodnienie. Wykonawca budowy mostu zwracał uwagę na zbyt niski prześwit, jak i na niewłaściwe usytuowanie trasy mostu. I tyle. Most w Kępkach zamknął drogę dla pchaczy, lodołamaczy i pogłębiarek. Kolejny bubel to most w Drewnicy. Przyczyny - jak wyżej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 0
  red...(2014-03-15)
 • Nikt z zachodnich żeglarzy nie popłynie do Kaliningradu bo to dzicz i trzeba na 2 tygodnie złożyc podanie i jeszcze mieć kupę dolarów żeby każdemu ruskiemu dać w łapę chyba że będzie przekop wtedy rzeczywiście wszystko ruszy do przodu a ruskich odgrodzić drutem kolczastym nie piszcie głupot tylko bierzcie się do roboty bo wcześniej czy póxniej ruskie zamkna cieśninę za poparcie Ukrainy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 4
  (2014-03-15)
 • MariuszLewandowski-Fc Drzemie w nich też paru utopców kilka topielic ze dwa tuziny " świtezianek" a i klika syren też się znajdzie. Do tego odrzućmy te 60 000 000 zł i bal rodem z Bułchakowa. Zamiast Messera oczywiście nasz niezmordowany Jerzy Wcisłą mistrz wiosłowania w koło kotwicy, przy jego boku w roli królowej pewnie Pani Król a przed nimi bal paru majtków bez majtek cumujących w naszej marinie za parę milionów na wczorajszym kacu i niekończący się sznur okrętów oczekujących na wolne cumy w Elblągu - " Titanik" , " Św Jerzy" , " Wilchelm Gustloff" , " Goja" , " Andea Doria " , " Estonia" " Kursk" a na końcu " Costa Conkordia " . Reda pełna marzeń za grube miliony dosłownie utopione w błocie. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 8
  MariuszLewandowski-Fc(2014-03-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Polar z haftem
Naszywka GODŁO
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Ręcznik z haftem