Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Pałacu Prezydenckim

Dzisiaj w Warszawie odbywa się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiej akcji "Szkoła z Klasą". Wśród zaproszonych na spotkanie z Aleksandrem Kwaśniewskim laureatów akcji znajdują się przedstawiciele elbląskiej Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 25 im. Janusza Kusocińskiego.

"Szkoła z klasą" - to akcja dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Pierwsza edycja akcji przygotowana została przez "Gazetę Wyborczą” i fundacje Centrum Edukacji Obywatelskiej. Honorowy patronat objął zaś Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. Cały program finansowany jest przez Agorę SA, wydawcę m.in. "Gazety Wyborczej" i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.
     Organizatorzy akcji pragnęli zainspirować do nowego sposobu myślenia o oświacie. Jednym z założeń akcji jest także promowanie zasad wspierających nowoczesną, efektywną edukację i ustawiczne podnoszenie jej poziomu. Program akcji "Szkoła z klasą" zawierał sześć głównych zasad dobrej, mądrej, przyjaznej uczniom, nauczycielom i rodzicom szkoły: 1. Szkoła dobrze uczy każdego, 2. Szkoła ocenia sprawiedliwie, 3. Szkoła uczy myśleć i rozumieć świat, 4. Szkoła rozwija społecznie, uczy wrażliwości, 5. Szkoła pomaga uwierzyć w siebie, tworzy dobry klimat, 6. Szkoła przygotowuje do przyszłości.
     Każda ze zgłoszonych szkól musiała zrealizować sześć wybranych przez siebie zadań. Po zaliczeniu wszystkich sześciu zadań szkoła otrzyma tytuł "Szkoły z klasą" oraz honorowy dyplom podpisany przez Prezydenta RP.
     W pierwsze tegorocznej edycji akcji "Szkoła z klasa" aż 3118 szkół spełniło stawiane przed nimi przez organizatorów warunki. One też otrzymają dyplomy. Wśród laureatów znalazło się jedenaście szkół z Elbląga: szkoły podstawowe nr 1, 6, 9, 12,18, 19, 25 oraz gimnazja: nr 1, 2, 4, 9.
     Jak powiedział Włodzimierz Mielnicki, dyrektor Szkoły nr 25, organizatorzy ze względów technicznych byli w stanie zaprosić do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie przedstawicieli jedynie 100 szkół z całej Polski. Los uśmiechnął się do elbląskiej Szkoły Podstawowej nr 25, która znalazła się w grupie wylosowanych i zaproszonych na uroczystość szkół.
     W województwie warmińsko - mazurskim tytuł "Szkoła z klasą" otrzymało 64 szkół podstawowych i 48 gimnazjów, co procentowo dało najsłabszy wynik w kraju - 7,64 proc. Najbardziej aktywne okazało się województwo śląskie (23,03 proc.), gdzie tytułami uhonorowano 273 szkoły podstawowe i 222 gimnazja.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety dziecięce
Obraz na dibond 300x60 cm - Kawa
Fototapety ze sztuką
Obrazy na alupanelu