UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Pasłęku nawet parking będzie miał patrona

 
Elbląg, Parking Staromiejski tuż przed otwarciem. Zdjęcie pochodzi ze strony glospasleka.pl
Parking Staromiejski tuż przed otwarciem. Zdjęcie pochodzi ze strony glospasleka.pl
Reklama

Konstanty Kazimierz Ralkiewicz był jednym z tych mieszkańców Pasłęka, którym miasto chce się chwalić. W piątek podczas sesji Rady Miejskiej pasłęccy radni nadadzą jego imię... parkingowi.

Osoby zasłużone można honorować na wiele sposobów, np. postawić pomnik czy ufundować stypendium czyjegoś imienia, ale na to potrzebne są pieniądze. Można też nadać patrona szkole czy ulicy. Gdy jednak żadnej nowej ulicy czy szkoły do nazwania nie ma, imię może dostać... parking. I tak się właśnie stanie w Pasłęku.
       W piątek miejscy radni będą rozpatrywać projekt uchwały nadającej drodze wewnętrznej przy ul. Władysława Jagiełły nazwę „Parking Staromiejski im. Konstantego Kazimierza Ralkiewicza”.
       Patron parkingu urodził się w 1910 r. w Rydze, walczył w szeregach Wojska Polskiego w czasie II wojny światowej – od kampanii wrześniowej w 1939 r. do kampanii włoskiej w 1945 r. Po tragicznych przejściach po wojnie ostatecznie zamieszkał w Pasłęku, gdzie zmarł w 1984 r. Pracował w miejscowych firmach, był odznaczony Krzyżem Walecznych, otrzymał Krzyż Pamiątkowy Monte Cassino i Złotą Odznakę „Zasłużony na Warmii i Mazur”. W ubiegłym roku pamiątki po Konstantym Kazimierzu Ralkiewiczu trafiły do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W lutym tego roku propozycję upamiętnienia zasłużonego pasłęczanina burmistrzowi miasta złożył Adam Mazur, zięć pana Konstantego.
       Ponieważ w Pasłęku nie ma obecnie „wolnej” ulicy, którą można by nazwać, padło na niedawno wybudowany parking przy Starym Mieście, na którym znajdują się 54 miejsca postojowe.
       „Przedmiotowy projekt uchwały i wniosek rodziny Pana Konstantego Kazimierza Ralkiewicza jest zamierzeniem, które wpisuje się w obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości na terenie gminy Pasłęk” - możemy przeczytać w uzasadnieniu uchwały, którą w piątek mają przegłosować pasłęccy radni.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Po parkingach czas na nazwy kamieni a jest ich sporo w Pasłęku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 1
  podpis(2018-05-24)
 • A dlaczego nie Lecha Kaczyńskiego ? Zemsta Jarosława będzie straszna. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  (2018-05-24)
 • Śmiejcie się, ale prawda jest taka że ostatnio w Pasłęku bardziej dbają o infrastrukturę niż na naszej starówce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  elblążaninnn(2018-05-24)
 • Parking im. Lecha Kaczyńskiego?? Toż to Jarosław by dostał furii za taką degradację jego brata i kazał natychmiast zmieniać nazwę. Zobacz, że nawet aktualnie ulice nazywane jego imieniem (np. ulica dojazdowa do mostu Łazienkowskiego w Warszawie) to ulice mocno reprezentatywne. Takie Ulice jak Słoneczna, Traugutta, Zielona, itp. itd. nie miałyby na taką nazwę szans.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2018-05-24)
 • Pasłęk przynajmniej na siłę nie udaje metrpopolii i nie wprowadza wszędzie na siłę opłat za parkowanie, a buduje bezpłatne parkingi ułatwiające życie mieszkańcom. Wróblewski niech się uczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 0
  jakokomisjapanuzabraniam(2018-05-24)
 • I plac zabaw też Pasłęk ma fajny. A Elbląg.... bez komentarza......
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  Gagatek(2018-05-25)
 • 54 miejsca postojowe, prawdopodobnie niepłatne, brawo dla Pasłęka i wielki wstyd dla ELBLONGA gdzie radni miejscy zamiast budową miejskich parkingów zajmują się głupotami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  (2018-05-25)
 • Dziura dziurą pogania i kupa smrodu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 3
  Mariosh(2018-05-25)
 • Można by też nazwać skrzynki elektryczne przy każdym słupie, karmniki na drzewach lub rowy melioracyjne nazwiskami obecnych (nie-po) radnych z Pasłęka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Pomysłodawca(2018-05-25)
 • może ku czci bezimiennego parkingowego ……………. .?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  stayra(2018-05-25)
 • skoro w jednych pipidówkach nazwy mają tramwaje to czemu w innych nie mogą swoich nazw nie mogą mieć parkingi?. .. czekam na inteligentnych inaczej radnych i uchwałę, o nazwach dla autobusów, śmieciarek, szambonurków i innych podobnych pojazdów, niech Elbląg idzie na całość
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  qerer(2018-05-25)
 • Takie nadanie, otwarcie, pleban potem imprezka a to kosztuje, kto pokrywa koszta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ONA(2018-05-26)
Reklama