UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W podziękowaniu za pracę w oświacie

 
Elbląg, W podziękowaniu za pracę w oświacie
fot. nadesłana
Reklama

Wczoraj (20 czerwca) w Kamieniczkach Elbląskich odbyło się spotkanie prezydenta Witolda Wróblewskiego z nauczycielami, którzy skorzystali z programu emerytalnego. Podczas spotkania wręczone zostały nagrody prezydenta na zakończenie pracy w zawodzie nauczyciela.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Państwu za wszystko, co przez wiele lat zrobiliście dla elbląskiej oświaty. Jestem Wam bardzo wdzięczny za podejmowanie różnorodnych działań w celu rozwoju dzieci i młodzieży oraz kształtowanie właściwych postaw. Życzę Państwu dużo zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności. Niech zasłużona emerytura będzie czasem na realizowanie swoich pasji i spełnianie marzeń – mówił podczas spotkania prezydent Witold Wróblewski.
       Nagrody na zakończenie pracy w zawodzie nauczyciela otrzymało 39 osób. Jest to kontynuacja wprowadzonego w ubiegłym roku przez prezydenta, nowatorskiego w skali kraju programu emerytalnego dla nauczycieli. Zakłada on przyznanie specjalnej nagrody nauczycielom, którzy mają prawa emerytalne i zdecydują się na odejście z pracy. Celem tego rozwiązania jest przede wszystkim utrzymanie miejsc pracy dla młodych nauczycieli.
       - W tym roku w szkołach będziemy mieli ok. 600 uczniów mniej. To jakby zamknąć jedną szkołę w mieście. Dzięki podjętym działaniom, wśród których jest między innymi ten program emerytalny, nie musimy się borykać w Elblągu z problemem zwalniania nauczycieli – podkreślał prezydent.
       Łącznie przez dwa lata z programu dobrowolnych odejść skorzystało 100 nauczycieli.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama