UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W poszukiwaniu bezdomnych

 
Elbląg, W poszukiwaniu bezdomnych
fot. Straż Miejska

W związku ze spadkiem temperatury powietrza i pogorszeniem warunków atmosferycznych zwiększono częstotliwość wyjazdów w poszukiwaniu osób bezdomnych. Strażnicy miejscy wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni.

Również samym mieszkańcom nie jest obojętny los bezdomnych, ponieważ coraz częściej informują odpowiednie służby o takich osobach i miejscach. Niekiedy zdarzają się legowiska, do których bez informacji od mieszkańców ciężko byłoby dotrzeć.
     W poniedziałek, 26 listopada skontrolowano takie miejsce dzięki osobie, która podczas interwencji wskazała je strażnikom. Poinformowała, że od pewnego czasu przebywa tam dwóch mężczyzn i kobieta. Na miejscu zastano te osoby, poinformowano o możliwości skorzystania z pomocy poszczególnych instytucji oraz sporządzono dokumentację dotyczącą wsparcia tych osób. Niestety bardzo często bezdomni odmawiają jakiejkolwiek pomocy i chcą radzić sobie sami.
     Dlatego, jeśli znasz miejsca, w których przebywają osoby bezdomne i potrzebujące pomocy, poinformuj Straż Miejską 986, Policję 997 lub Centrum Zarządzania Kryzysowego 55 239 30 40. W ciągu dwóch dni takich objazdów ujawniono 8 legowisk typowych dla bezdomnych i zastano 6 osób, które w chwili kontroli odmówiły pomocy.
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Szkoda pieniędzy i czasu, bezdomny nie skorzysta z noclegowni bo tam trzeba być trzeźwym a jak pokazuje życie bezdomni to banda śmierdzących trolli którzy wolą pić wino marki wino potem załatwić swoją potrzebę pod płotem lub na chodniku i pić dalej. .. selekcja naturalna po co patrole po co interwencje itd itp
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2018-11-28)
 • Bushcraft jest ostatnio modny. Widać, że całkiem sobie radzą. Po co ich na siłę wyciągać? Przecież znają zagrożenie. Wiedzą doskonale, że ich problemem jest alkohol. Jeżeli w Polsce nie można przymusowo leczyć alkoholizmu to dlaczego nie można mieszkać w lesie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  PanNaŻuławach(2018-11-29)
 • Normalni ludzie często całymi latami proszą o pomoc i jej nie otrzymują, bo mają mieszkanie, ale wystarczy zamieszkać pod płotem aby pół miasta zajęło się potrzebującym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2018-11-29)
Reklama